گندمــــــ پرس : عصر امروز مراسم  تکریم ومعارفه  رئیس دانشگاه زابل،با حضور جمعی از مسئولان، اساتید و دانشجویان  برگزار شد وسخنرانان هرکدام به نکاتی ارزشمند اشاره کردند.   دکتر هاشمی،معاون فرهنگی وزیر گفت:انتخابات عرصه ی برجسته سازی تفاوت هاست و فرهیختگی میتواند مقدمه ی یک انتخاب شایسته را فراهم سازد. وی با اشاره به رسالت […]

گندمــــــ پرس : عصر امروز مراسم  تکریم ومعارفه  رئیس دانشگاه زابل،با حضور جمعی از مسئولان، اساتید و دانشجویان  برگزار شد وسخنرانان هرکدام به نکاتی ارزشمند اشاره کردند.

 

2
دکتر هاشمی،معاون فرهنگی وزیر گفت:انتخابات عرصه ی برجسته سازی تفاوت هاست و فرهیختگی میتواند مقدمه ی یک انتخاب شایسته را فراهم سازد.
وی با اشاره به رسالت علمی دانشجویان افزود:آزاد اندیشی شرط اصلی و ضروری یک دانشگاه اسلامی به حساب می آید و دانشگاه باید در خدمت جامعه و اندیشه های ناب باشد .

حجت الاسلام والمسلمین کیخا:در این ایام که ایام وحدت حوزه دانشگاه است شاهد باشیم که هر دو مرکز به وظایف خود عمل کنند و نتیجه تحقیقات، توسعه امکانات عملی و پژوهشی در زندگی مردم و در جامعه مشخص شود و صرفا تئوری و تشکیلاتی نباشد.

امام جمعه زابل با اشاره به میراث فرهنگی و غنی سیستان افزود:رسالت دانشگاه و دانشجویان حفظ و ماندگاری این امانت هاست.

مهندس ناظری فرماندار زابل یکی از سخنرانان این جلسه عنوان نمود دانشگاه زابل باید به سمت  مطالعه و  تحقیق در خصوص چگونی رهایی سیستان از مشکلات ۱۸ساله ناشی از خشک گرایش پیدا کند.

اوکاتی رییس سابق دانشگاه زابل به جلسه معارفه خویش در ابتدای تصدی مسئولیت اشاره کرد واز همکاران توانمندو باسابقه خود دردانشگاه یادکردو به تمام دوران مدیریتی خوددردانشگاه سیستان وبلوچستان ودانشگاه چابهار و دانشگاه زابل اشاره کرد

اوکاتی : به فشار عصبی وارد شده ی چند سال اخیر در دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد:زندگی و وقت خود را وقف دانشگاه کرده ام چرا که پیشرفت و شکوفایی دانشگاه زابل یک فرصت طلایی برای سیستان و مردمش به حساب می آیدوازتلاشها وپیشرفت های دانشگاه زابل نام برد وازهمه همکاران قدیم خویش و دوستان فعلی ازهمکاری خویش تشکر کرد.

در ادامه این جلسه دکتر بهلولی سرپرست دانشگاه زابل در سخنانی اظهار داشت نخبگان سرمایه های مملکت هستند وشرایطی برای آنها مهیا شود از علم آنها برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی استفاده شود.

این دانشگاه حاصل تلاش مردان و زنان زیادی بوده است که رشد کرده و پابرجا مانده است دانشگاه یک واحد جهانی است و رسالت آن محلی است شعار وزارت علوم گسترش دانشگاه های نسل سه می باشد.

درپایان  این مراسم از دکتر اوکاتی تقدیر و دکتر بهلولی به عنوان سرپرست  دانشگاه زابل معرفی شد.

واما این مراسم حاشیه هایی هم داشت:حضور شخصیت های انتخاباتی حوزه انتخابیه زاهدان،تاکید فرماندار بر امید بیشتر مردم تا نهایی شدن منطقه ی آزاد سیستان،پخش بسته های پذیرایی در ابتدای سخنرانی دکتر اوکاتی و ایجاد فضای متشنج در زمان سخنرانی ایشان،تشویق مکرر کارکنان ,اعضای هیات علمی و دانشجویان در زمان دعوت به سخنرانی و پایان سخنرانی دکتر اوکاتی،و احوالپرسی هایی که شاید حکایت از نوعی نگاه سیاسی داشت!

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه