شهرگندمــــ : رامبد جوان بازیگر و کارگردان توانمند کشورمان دیشب میهمان برنامه بعضی ها که مخاطبین بسیاری نیز دارد , بود ؛ همه چیز بخوبی داشت پیش میرفت که در پایان برنامه مجری برنامه از رامبد جوان درخواست کرد , جوان پایان بخش برنامه باشد.     وی که هیچ سوژه ای برای اجرا نداشت […]

شهرگندمــــ : رامبد جوان بازیگر و کارگردان توانمند کشورمان دیشب میهمان برنامه بعضی ها که مخاطبین بسیاری نیز دارد , بود ؛ همه چیز بخوبی داشت پیش میرفت که در پایان برنامه مجری برنامه از رامبد جوان درخواست کرد , جوان پایان بخش برنامه باشد.

 

rambodjavan-bazia_04

 

وی که هیچ سوژه ای برای اجرا نداشت ناگهان شروع به مسخره کردن چهره و لهجه سیستانیها کرد و صحنه بسیاری نازیبایی  را به نمایش گذاشت.

 

Download-Button8

در واقع صحبت کردن وی هیچ شباهتی به لهجه اصیل و زیبای سیستانی نداشت و بیشتر به لهجه افاغنه شبیه بود , این عمل یک توهین آشکار به سیستانیها کل کشور محسوب میشود و باید مسئولین محلی و استانی از مسئولین شبکه سه و شخص رامبد جوان بخواهند که رسما از مردم سیستان عذر خواهی کند.

گویا رامبد جوان و دست اندرکاران این برنامه تاریخ را بخوبی مطالعه نکرده اند که اگر یعقوب لیث صفاری از سیستان برنمی خیزید امروزه شما باید به زبان عربی و یا شاید هم زبانی دیگر تکلم میکردید و برنامه زیبای بعضی ها نیز باید به زبانی دیگر اجرا میشد.

(( از دیگر اقداماتی که نشانگر توجه امیر صفاری به احیای حکومت ایران باستان است، توجه او به زبان فارسی است. یعقوب در دربار خود شعرای بسیاری داشت، پس از تصرف هرات و پوشنگ برخی شعرای دربار مغلوب، امیر سیستان را به عربی مدح گفتند. یعقوب که متوجه منظور ایشان نشد به محمد بن وصیف سیستانی دبیر رسائل خود گفت «چیزی که من اندر نیابم چرا باید گفت؟» از این رو محمد بن وصیف شروع به سرودن شعر فارسی نمود و این ابیات را به فارسی سرود.(تاریخ سیستان، 1381: 215).

صفاریان در نوزایی فرهنگ و ادب فارسی نوین در نیمه دوم سده سوم هجری، سخت موثر بوده اند. در این نهضت، خاستگاه پست صفاریان به اندازه دربار فئودالی و اشرافی سامانیان نقش داشته است (باسورث، 1389: ج4: 113).))

آنچه دیشب در برنامه بعضی ها اجرا شد این بود که خواسته یا ناخواسته به سیستانیها توهین شد , لذا ضمن دعوت از شما عزیزان جهت مراجعه به سایت برنامه بعضی ها مراجعه و بصورت کاملا محترمانه گلایه خود را نسبت به این مساله اعلام و از عزیزان شبکه سوم بخواهید که رسما از سیستانیها عذر خواهی کنند

پیام پیشنهادی : (( با توجه به توهین آشکار آقای رامبد جوان به لهجه و چهره سیستانیهادر برنامه بعضی ها , بنده بعنوان یک سیستانی خواستار عذر خواهی رسمی ایشان و دست اندرکاران برنامه بعضی ها و مدیر شبکه سوم سیما  ازمردم سیستان هستم.))

همچنین میطلبد عزیزان مسئول اعم از استاندار , فرماندار , نمایندگان , مسئولین فرهنگی استان و سیستان این مساله را تا حصول نتیجه پیگری نمایند تا ان شالله در آینده کمتر شاهد این توهینها باشیم

 

برای ورود به سایت برنامه بعضی ها کلیک کنید

و یا همین متن را به شماره  20000364 پیامک کنید

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه