تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

توفان گرد و خاک 884 نفر را در سیستان روانه مراکز درمانی کرد

  • کد خبر : 26982
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۰
توفان گرد و خاک 884 نفر را در سیستان روانه مراکز درمانی کرد

گندمـــ پرس :زاهدان- ایرنا- رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: 884 نفر از مردم سیستان بر اثر توفان گرد و خاک در چند روز گذشته روانه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی منطقه شدند. غلامعلی رفعت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این […]

گندمـــ پرس :زاهدان- ایرنا- رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: 884 نفر از مردم سیستان بر اثر توفان گرد و خاک در چند روز گذشته روانه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی منطقه شدند.

غلامعلی رفعت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد به دلیل بیمارهای تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان گرد و خاک از ساعت هشت صبح 17 مرداد تا امروز به بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.
وی ادامه داد: 814 نفر از مراجعه کنندگان سرپایی درمان و 70 نفر نیز در این مدت بستری شدند.
رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: متاسفانه با توجه به خشک شدن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان گرد و خاک همواره مردم منطقه به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها بیماری های تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند.
رفعت تصریح کرد: با وجود تداوم توفان گرد و خاک در سیستان پایگاه های اورژانس در کنار مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها آماده ارائه خدمات به بیماران هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز گفت: در این مدت بیش از 98 هزار عدد ماسک بین مردم توفان زده شمال استان توزیع شده است.
رسول راشکی افزود: با آغاز وزش شدید باد همراه با گرد و خاک و حرکت شن های روان در چند روز گذشته در شهرستان های زابل، هیرمند، هامون، زهک و نیمروز واقع در شمال استان نیروهای عملیاتی هلال احمر در منطقه حاضر شدند.
استان سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی 17 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26982

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. az mast ke bar mast