گندمـــــ پرس : ادارات شهرستان هیرمند به دلیل توفان شدید گرد و خاک و در نتیجه افزایش ۳۳ برابر حد مجاز آلودگی هوا و کاهش دید امروز تعطیل شد.   به گـــزارش گندمـــــ پرس در پی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شهرستان هیرمند، روز گذشته میزان ذرات معلق در هوا این […]

گندمـــــ پرس : ادارات شهرستان هیرمند به دلیل توفان شدید گرد و خاک و در نتیجه افزایش ۳۳ برابر حد مجاز آلودگی هوا و کاهش دید امروز تعطیل شد.

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس در پی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شهرستان هیرمند، روز گذشته میزان ذرات معلق در هوا این شهرستان به چهار هزار و ۹۸۵ میکرو گرم بر متر مکعب معادل ۱۲ برابر حد بحران و ۳۳ برابر حد مجاز رسید، امروز نیز با توجه به ادامه این روند و بروز طوفان گرد و خاک که افزایش آلودگی و کاهش دید را به همراه داشت ادارات این شهرستان تعطیل شد.

 

محمدعلی پیری افزود: بر اثر هجوم ماسه بادی‌ها، سه محور اکبرآباد به هیرمند، محور بازارچه مرزی میلک و محور نیاتک به دوست محمد مسدود و راهداران در حال بازگشایی این محورها هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر شدت طوفان در شهرستان هیرمند، 90 کیلومتر بر ساعت است و میزان غلظت آلاینده‌ها در این منطقه 4 هزار و 985 میکروگرم بر مترمکعب اعلام شده که 33 برابر حد استاندارد را نشان می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه