گندمــ پرس : چند روز قبل انتشار خبری مبنی بر تبعید چند مجرم به زابل در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت , گندمـ پرس نیز درهمین راستا گزارشی منتشر کرد و پس از آن نیز این موضوع به اطلاع دادستان جوان شهر زابل رسید , که ایشان مسئولانه توضیحاتی دراین خصوص ارائه کردند.   […]

گندمــ پرس : چند روز قبل انتشار خبری مبنی بر تبعید چند مجرم به زابل در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت , گندمـ پرس نیز درهمین راستا گزارشی منتشر کرد و پس از آن نیز این موضوع به اطلاع دادستان جوان شهر زابل رسید , که ایشان مسئولانه توضیحاتی دراین خصوص ارائه کردند.

نجفی , دادستان زابل

 

بنا براین گزارش نجفی دادستان زابل درگفتگو با گندمــ پرس  گفت : مساله تبعید مجرمان در کمیته ای خارج از قوه قضائیه تعیین تکلیف می شود و انتقال یا تبعید به شهرها با توجه به  بدی آب و هواست و ربطی به دیگر شرایط یک شهر ندارد که گفته شود مثلا زابل مشکل فرهنگی دارد به این دلیل مجرم به اینجا منتقل می شود ، خیر اینچنین نیست و تنها بدلیل بدی آب وهوا و اینکه شرایط محیطی متهم تغییر کند این مورد بوجود می اید.

نجفی در ادامه افزود : کما اینکه این مساله در بسیاری شهرهای دیگر کشور که شرایط بد آب و هوایی دارند نیز وجو دارد و ما هم از زابل برخی از مجرمان که به مراتب حالت خطرناک آنها از تبعیدی های فرستاده شده به زابل بیشتر است را به دیگر شهرها تبعید میکنیم شاید بتوان گفت میزان افرادی که ما به دیگر شهرها تبعید میکنیم بیشتر از مجرمانیست که به زابل می ایند.

وی یادآور شد ,  تا کنون از ناحیه افرادی که بعنوان تبعیدی در شهر حضور داشته اند موردی مبنی برایجاد مشکل گزارش نشده است ,  چرا که این افراد به دلیل دوری از فضای جرم زای خود و حذف عوامل محیطی تاثیر گذار در ایجاد جرم توسط آنها عملا به افرادی آرام و تحت کنترل تبدیل میشوند این مساله نیز بدین سبب است که این افراد تحت نظر مستقیم هستند و نمی توانند مشکلی برای شهروندان بوجود اورند لذا از این بابت هم نگرانی وجود ندارد.
وی در خصوص رای دادگاه شیراز ( تبعید ده مجرم به زابل ) گفت : این رای در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و تااجرا فاصله زیادی دارد و حتی در صورت اجرایی شدن آن ، این امر از اختیارات محاکم هست   که کدام شهر را به عنوان محل تبعید انتخاب کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد مشکلات مردم سیستان بسیار زیاد است و رسانه ها باید صدای مردم باشند و مشکلات آنان را به گوش مسئولین برسانند و راهکار ارایه نمایند و از درج مطالب بدون اطمینان از صحت و سقم آنها و یا از روی غرض ورزی خودداری کنند

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه