تاریخ : سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022

توضیح دادستان زابل در خصوص شرایط تبعید مجرمان به نقاط مختلف کشور

 • کد خبر : 25484
 • ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱:۳۵
توضیح دادستان زابل در خصوص شرایط تبعید مجرمان به نقاط مختلف کشور

گندمــ پرس : چند روز قبل انتشار خبری مبنی بر تبعید چند مجرم به زابل در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت , گندمـ پرس نیز درهمین راستا گزارشی منتشر کرد و پس از آن نیز این موضوع به اطلاع دادستان جوان شهر زابل رسید , که ایشان مسئولانه توضیحاتی دراین خصوص ارائه کردند.   […]

گندمــ پرس : چند روز قبل انتشار خبری مبنی بر تبعید چند مجرم به زابل در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت , گندمـ پرس نیز درهمین راستا گزارشی منتشر کرد و پس از آن نیز این موضوع به اطلاع دادستان جوان شهر زابل رسید , که ایشان مسئولانه توضیحاتی دراین خصوص ارائه کردند.

نجفی , دادستان زابل

 

بنا براین گزارش نجفی دادستان زابل درگفتگو با گندمــ پرس  گفت : مساله تبعید مجرمان در کمیته ای خارج از قوه قضائیه تعیین تکلیف می شود و انتقال یا تبعید به شهرها با توجه به  بدی آب و هواست و ربطی به دیگر شرایط یک شهر ندارد که گفته شود مثلا زابل مشکل فرهنگی دارد به این دلیل مجرم به اینجا منتقل می شود ، خیر اینچنین نیست و تنها بدلیل بدی آب وهوا و اینکه شرایط محیطی متهم تغییر کند این مورد بوجود می اید.

نجفی در ادامه افزود : کما اینکه این مساله در بسیاری شهرهای دیگر کشور که شرایط بد آب و هوایی دارند نیز وجو دارد و ما هم از زابل برخی از مجرمان که به مراتب حالت خطرناک آنها از تبعیدی های فرستاده شده به زابل بیشتر است را به دیگر شهرها تبعید میکنیم شاید بتوان گفت میزان افرادی که ما به دیگر شهرها تبعید میکنیم بیشتر از مجرمانیست که به زابل می ایند.

وی یادآور شد ,  تا کنون از ناحیه افرادی که بعنوان تبعیدی در شهر حضور داشته اند موردی مبنی برایجاد مشکل گزارش نشده است ,  چرا که این افراد به دلیل دوری از فضای جرم زای خود و حذف عوامل محیطی تاثیر گذار در ایجاد جرم توسط آنها عملا به افرادی آرام و تحت کنترل تبدیل میشوند این مساله نیز بدین سبب است که این افراد تحت نظر مستقیم هستند و نمی توانند مشکلی برای شهروندان بوجود اورند لذا از این بابت هم نگرانی وجود ندارد.
وی در خصوص رای دادگاه شیراز ( تبعید ده مجرم به زابل ) گفت : این رای در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و تااجرا فاصله زیادی دارد و حتی در صورت اجرایی شدن آن ، این امر از اختیارات محاکم هست   که کدام شهر را به عنوان محل تبعید انتخاب کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد مشکلات مردم سیستان بسیار زیاد است و رسانه ها باید صدای مردم باشند و مشکلات آنان را به گوش مسئولین برسانند و راهکار ارایه نمایند و از درج مطالب بدون اطمینان از صحت و سقم آنها و یا از روی غرض ورزی خودداری کنند

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25484

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. ممنون از پیگیری و اطلاع رسانی گندم پرس و پاسخگویی دادستان ارجمند

 2. آیا درست است که زابل در لیست تبعیدگاهها نیست , پس چرا با توجه به اینکه زابل در لیست تبعیدگاهها فرار ندارد باز هم تبعیدیها به این شهر فرستاده میشود .

 3. بنده زمانی در دادگستری زابل کار میکردم زابل را از لیست شهر های تبعید پذیر دز اورده بودن حال چه شده که دوباره تبعید پذیر شده زابل خودش در گیر مشکلات فراوانی هست اقای دادستان . مسولین شهر نباید اجازه این کار را بدهند همین که تعدادی از کارتن خواب ها ومعتادان که از شهرستان ها به زابل امده اند و چهره شهر را خراب کرده و حامل ویروسهای از جمله ایدز و دیگر موارد هستند و کسی به فکر نیست کافی هست من نگران روزی هستم که از سیستان به عنوان بزرگترین شهر کارتن خواب نام ببرند با بیشترین جرم خواهشن به اطراف میدان رستم تا حد فاصل بیمارستان سر بزنید و از الونگ های که معتادان ساخته اند بازید کنید از امام جمعه محترم میخواهیم در خصوص این معضلات موضع گیری نمایند

  • با سلام
   دوست عزیز مشکل کارتون خوابهای زابل ریطی به مجرمین تبعیدی نداره
   من میتونم به شما چند نفر از تبعیدیان زابل رو نشون بدم که عمرا به قیافشون بیاد که مجرم هستند و حتی ممکنه همسایه ها شون هم ندونند که طرف مجرمه
   بدی آب و هوا و شرایط سخت زندگی در زابل باعث شده که مثل نقاطی دیگر مرزی به محلی برای تبعید مجرمین تبدیل بشه
   اما کارتون خوابها از بدی آب و هوا رنج نمیبرن بلکه از شرایط حاکم بر سیستم مدیریتی و اقتصادی تا کمر در سطل آشغال خم میشن

 4. نکته دیگری که جای ان دارد که از ان تغافل نورزیدم این است که در شرایط پر آشوب فعلی بهتر است کمی هم به لزوم حفظ آرامش و امنیت مناطق مرزی بیندیشیم در شرایط فعلی اعزام مجرمان و متخلفین تبهکار آنهم در نقاط حساس مرزی سیستان و بلوچستان کار پسندیده‌ای نیست.

 5. پیشنهاد میکنیم مردم سیستان هم به جامای دیگه تبعید بشن اینجا داره بهشون خوش میگذره پررو شدن یا از آب یا از طوفان یا از گرما مینالن تبعیدشون کنید آقا مثلا به مشهد!!!!!!!!!!!!!