تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022

توسعه اجتماعی و فرهنگی رویکرد امسال مسئولان سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 23569
  • ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۲۹

گندم پرس : خبر گزاری فارس : علی اوسط هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات استانداری، اظهار کرد: سال گذشته به توسعه مباحث زیرساختی و زیربنایی در سیستان و بلوچستان پرداختیم، امسال رویکرد ما توسعه اجتماعی و فرهنگی خواهد بود. استاندار سیستان و بلوچستان افزود: تلاش […]

گندم پرس : خبر گزاری فارس : علی اوسط هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات استانداری، اظهار کرد: سال گذشته به توسعه مباحث زیرساختی و زیربنایی در سیستان و بلوچستان پرداختیم، امسال رویکرد ما توسعه اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: تلاش می‌کنیم حضور وزاری آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت و درمان در سال‌جاری در این استان داشته باشیم تا مشکلات این حوزه‌ها نیز برطرف شود.

این مسئول ادامه داد: امسال باید در راستای توسعه اجتماعی و فرهنگی در تمامی زمینه‌ها با همدلی و همراهی گام برداریم، مشارکت‌جویی از مردم را باید در این راستا سرلوحه کار قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه رشته‌های علوم پایه باید در این استان مورد توجه قرار بگیرد، گفت: رشته‌های علوم پایه در تمامی نقاط جمعیتی شکل بگیرد تا از سر اجبار  دانش‌آموزان به رشته‌های علوم انسانی  گرایش پیدا نکنند.

هاشمی میزان ورودی داوطلبان کنکور سراسری به دانشگاه‌های برتر کشور و استان را ملاک خوبی برای ارزیابی میزان تلاش معلمان دانست و  بیان کرد: حاصل تلاش معلمان در این قسمت بیشتر نمود پیدا می‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بیشترین جمعیت بیسواد در حوزه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در استان استان قرار دارد، گفت: طرح آموزش فرد به فرد در بین این خانواده‌ها اجرایی شده تا هم از نظر مالی مورد حمایت قرار بگیرند و هم از نظر سواد آموزی ارتقا یابند.

این مسئول ادامه داد: توجه به گسترش رشته‌های علوم پایه، انسداد مبادی ورودی بیسوادی، حفظ وضع موجود در حوزه سوادآموزی و توجه به بازماندگان از تحصیل، در اولویت کار مسئولان مربوطه قرار داشته باشد زیرا توسعه پایدار بدون توجه به آموزش و پرورش محقق نخواهد شد.

نقاطی که بیشترین آمار بیسوادی را دارند، در اولویت کار آموزش و پرورش قرار گیرند

وی افزود: هر نقطه استان که از نظر بیسوادی بیشترین آمار را دارد باید در اولویت طرح‌ها و برنامه‌های باسوادی آموزش و پرورش قرار داشته باشد.

هاشمی با تاکید بر ارتقا معلمان در حوزه تعلیم و تربیت بر گسترش دانشگاه‌ فرهنگیان به ویژه در جنوب استان،خواستار توجه  بیشتر به افزایش کیفیت کار فرهنگیان در مدارس شد.

استاندار سیستان و بلوچستان به تشریح جایگاه معلمان در جامعه پرداخت و گفت: نگاه آحاد جامعه به معلمان بسیار ارزشمند و والا است، ممتازترین نگاه جامعه به معلمان شکل‌گرفته است که صیانت از آن بر عهده فرهنگیان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: معلم تنها در حوزه آموزش و تعلیم مسئولیت ندارد بلکه باید فراتر بیندیشد و آدم‌ساز بوده و عالم تحویل جامعه دهد.

هاشمی با اشاره به اینکه سال گذشته با هدف اجرایی کردن شعار استانی عاری از بیسوادی برنامه‌ریزی کردیم، امسال در ادامه آن مباحث برنامه‌ریزی ما چیست، افزود: اینکه امسال برای رسیدن به استانی عاری از بیسوادی باید چه اقداماتی در دستور کار قرار بگیرد جمع‌بندی و در جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش تشریح شود.

وی با اشاره به اینکه دولت برای باسوادی گروه سنی 10 تا 49 سال این استان را مورد حمایت قرار داده است، بیان کرد: باید سهم هر شهرستان در موضوع ریشه‌کنی بیسوادی مشخص باشد.

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23569
  • دیدگاه‌ها برای توسعه اجتماعی و فرهنگی رویکرد امسال مسئولان سیستان و بلوچستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.