گندمــــ پرس : صبح امروز تمامی ادارات منطقه سیستان به علت شدت طوفان و ریزگردهــا تعطیل اعــلام شد. به گزارش گندمــــ پرس به نقل از دفتر ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان تمامی ادارات منطقه سیستان به جز ادارات و دستگاه‌های امدادی و اجرایی به دلیل شدت طوفان و ریزگردهــا تعطیل اعلام گـــردید.   علی […]

گندمــــ پرس : صبح امروز تمامی ادارات منطقه سیستان به علت شدت طوفان و ریزگردهــا تعطیل اعــلام شد.

به گزارش گندمــــ پرس به نقل از دفتر ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان تمامی ادارات منطقه سیستان به جز ادارات و دستگاه‌های امدادی و اجرایی به دلیل شدت طوفان و ریزگردهــا تعطیل اعلام گـــردید.

 

علی ملاشاهیکارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از امروز تا سه‌شنبه سرعت باد در منطقه سیستان افزایش یافته و در نقاط مستعد طوفان گرد و خاک و کاهش شدید دید رخ خواهد داد.

وی افزود: صبح امروز میزان ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به 5 هزار و 217 میکروگرم بر مترمکعب رسید که 35 برابر حد مجاز و 11 برابر حد بحرانی را نشان می‌دهد.

وی گفت: صبح امروز سرعت وزش باد و طوفان گرد و خاک در زابل به 83 کیلومتر بر ساعت رسیده و دید افقی را به 100 متر کاهش داد.

ملاشاهی با بیان اینکه این شرایط امروز و فردا در منطقه سیستان حاکم است، گفت: امروز و فردا در سایر نقاط استان نیز افزایش شدت باد و گرد و خاک را در برخی ساعات خواهیم داشت.

میزان گردوغبار موجود در هوا به اندازه ای است که تنفس را برای افراد واقعاً با مشکل مواجه می سازد و افراد برای تردد در شهر باید حتماً از ماسک یا پارچه مرطوب استفاده کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه