تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

تلخ و شیرین های امدادی نوروز ۹۵

  • کد خبر : 32668
  • ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۱۴
تلخ و شیرین های امدادی نوروز ۹۵

گندم پرس: در آستانه روز طبیعت و پایان نوروز سال ۹۵ برآن شدیم با ارسال سوالاتی به رواسای جمعیت هلال احمر شهرستان های مختلف در منطقه سیستان از اقدامات و عملکردهای این جمعیت در ایام نوروز آگاه شویم. سوالات مطرح شده به ترتیب زیر می باشد: ۱_ اقداماتی که از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان در […]

گندم پرس: در آستانه روز طبیعت و پایان نوروز سال ۹۵ برآن شدیم با ارسال سوالاتی به رواسای جمعیت هلال احمر شهرستان های مختلف در منطقه سیستان از اقدامات و عملکردهای این جمعیت در ایام نوروز آگاه شویم.

سوالات مطرح شده به ترتیب زیر می باشد:

۱_ اقداماتی که از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان در ایام نوروز برای خدمات رسانی به مسافرین نوروزی و شهروندان صورت گرفته چه بوده است؟

۲_ تلخ ترین و شیرین ترین اتفاق در ایام نوروز که با آن روبرو شده اید ؟

۳_ با توجه به پیش رو بودن روز طبیعت و پایان نوروز سال ۹۵ چه توصیه هایی را برای مردم منطقه، رانندگان، مسافرین دارید؟

_ در پایان اگر صحبتی باقی مانده است بفرمایید؟

 

جمعیت هلال احمر شهرستان زابل

رئیس جمعیت هلال احمر زابل “اصغر قورزهی” در پاسخ به سوالات مطرح شده چنین پاسخ دادند:

۱_ جمعیت هلال احمر شهرستان زابل ۹ پایگاه ثابت و سیار در نقاط مختلف شهرستان از جمله ورودی شهر و محل استقرار مسافرین نوروزی در پارک ها مستقر نموده که در دو بخش امدادی و غیر امدادی خدمات خود را ارائه نموده اند.

از ابتدای شروع تعطیلات نوروزی تا کنون این جمعیت در حوزه امداد، استقرار و پایگاه بصورت زیر عمل نمود؛ یک پایگاه برای دومین سال متوالی در حوزه خواهران با نام تیم “توانا” اختصاص یافت و همچنین در حوزه جوانان با ایجاد چهار پایگاه ثابت و سیار با راهنمایی و پاسخ به سوالات مسافرین نوروزی و همچنین فراهم ساختن فضا جهت رفاه کودکان در قالب نقاشی، قصه گویی و آموزش ایجاد نموده است و همچنین در حوزه جوانان امر برپایی نماز، ضمیر نماز را بر پا نموده و در حوزه داوطلبان پزشک و پرستار در یک پایگاه ثابت مستقر شدند و در حوزه جوانان پروژه سحاب (سامانه حرکتی امدادی و بشر دوستانه)به ارائه خدمات پرداختند که تعداد ۵۶۲۰ نفر به این پایگاهها مراجعه و خدمات امدادی و غیرامدادی دریافت نموده اند و سنجش فشار خون و قند خون از جمله خدماتی بود که به مسافرین ارائه شد.

۲_قورزهی در پاسخ به سوال دوم تلخ ترین اتفاق مواجه شدن با صحنه تصادف برای مسافرین نوروزی و شیرین ترین اتفاق راهنمایی و پاسخگویی به مسافران محترم بوده است.

۳_ در پاسخ به سوال سوم چنین گفت؛ توصیه حقیر این است وقتی به طبیعت مراجعه می نمایید همانطور که طبیعت میزبان آنان است ماهم میزبان طبیعت باشیم و مردم عزیز در حفظ پاکیزگی رعایت دقت و تلاش را داشته باشند.
محور دوم توصیه امدادی در مسیری که قرار است طی کنیم با صبر و حوصله و با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی حرکت کنیم تا خدایی ناکرده به علت عدم رعایت باعث بوجود آوردن حادثه نشود، که اینگونه خاطر ما را آزرده می شود.
در زمینه امدادی رودخانه های فصلی از حرکت نعمت خداوندی آب جاری می باشد توصیه تاکید داریم که وارد آب نشوند هرچند به فن شنا آشنا باشید ولی به دلیل بستر ناهنجار و شرایط نامناسب رودخانه فرد را غافلگیر کند و باعث مرگ خدایی ناکرده شود و با توجه به حوادث سال های اخیر افرادی که جان باختند به فن شنا تسلط کامل داشته اند.

و در پایان ضمن تشکر از کلیه پرسنل و نیروهای پرتلاش امداد گران، جوانان و داوطلبان که بهترین اوقات فصل گردش خود را رها نموده و در پایگاهای جمعیت به صورت افتخاری جهت خدمات رسانی به مسافرین حضور نموده اند جای بس تشکر و تقدیر را دارد که در این امر تعداد ۹۳ نفراز پرسنل، امدادگران، جوانان و داوطلبان و با بکارگیری هفت خودرو امدادی و سواری فعالیت نمودند و در پایان امیدوارم سالی برسد که ما کمتر تلفات در زمینه تصادفات جاده ای داشته باشیم.

 

جمعیت هلال احمر شهرستان زهک

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زهک”عبدالمجید دهمرده” در پاسخ به سوالات مطرح شده چنین پاسخ دادند:

جمعیت هلال احمرشهرستان زهک باآمادگی صددرصدوبااستفاده ازهمه امکانات خود به پیشواز سال جدید رفته که دربحث امدادونجات این جمعیت تعداد سه پایگاه که یک پایگاه امدادونجات تصادفات جاده ای واقع درمحور زهک به زابل روستایی حسنخون می باشد ویک پایگاه امدادنجات دریایی که واقع درچاه نیمه می باشد ویک پایگاه سیار که درمرکز اداری واقع و درحال انجام وظیفه می باشند که این پایگاها ۲۴ساعته می باشند.
دربحث سازمان جوانان تعداد دویست راهنمایی مسافران نوروزی بوده است که یکی در ورودی شهر میدان الغدیر ودیگری در چاه نیمه برپاه گردیده که دراین پست ها یک چادر راهنمای مسافران ” خیمه نماز” “فضای دوستآر کودک” برای نقاشی کشیدن وسرگرم کردن کودکان، چادرسلامت که تست قندوفشارخون مسافران گرفته می شود و همچنین دراین پست ها نقشه، بروشور، دعایی سفر و سی دی توزیع میگردد. لازم به ذکرمی باشد که روزانه تعداد ده هزار نفر به این شهرستان وارد می شوند.
دربحث داوطلبان ویزیت رایگان مسافران انجام می گردد.

همچنین از مسافران و همشهریان عزیز خواسته می شود که ازشنا کردن در رودخانه ها وخود چاه نیمه جدا خوداری فرمایند وهمچنین به طبیعت احترام گذاشته واز آلوده کردن آن خوداری فرمایند.

 

در پایان از پاسخگویی آقایان قورزهی و دهمرده رواسای جمعیت هلال احمر شهرستان زابل و زهک تشکر نموده و امیدواریم در آستانه روز طبیعت و پایان سفرهای نوروزی شاهد اتفاقات تلخ و ناگواری نباشیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32668

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزانی که در هلال احمر خدمت می کنند.. سال نو تون مبارک . و ممنون از مسئولین گندم پرس که اطلاع رسانی میکنن اخبار رو …تشکر

  2. خدمت مدیر کل حلال احمر دست مریزاد دست شما را به گرمی می فشاریم در روز سیزده چرخ بال حلال احمر مدام در حال گشت امداد بود خدا خیرتون بدهد با امداد رسانی که با مدیریت مدیرکل حلال احمر در در استان سیستان که در هیچ استانی این طور نیست ممنون از شما انشا الله که در سایه حق تعالی موفق و پیروز باشید