گندمـــ پرس : کمتر از ده ماه دیگر تا برگزار انتخابات مجلس شورای اسلامی فاصله داریم و تنور انتخابات روز به روز داغتر می شود و بازار شایعات نیز همچنین. کاندیداهای احتمالی نیز فعالیتهای خود را آغاز و هرکدام سعی دارند به نوعی خود را به مردم بشناسانند و راه را برای ورود به مجلس […]

گندمـــ پرس : کمتر از ده ماه دیگر تا برگزار انتخابات مجلس شورای اسلامی فاصله داریم و تنور انتخابات روز به روز داغتر می شود و بازار شایعات نیز همچنین.

کاندیداهای احتمالی نیز فعالیتهای خود را آغاز و هرکدام سعی دارند به نوعی خود را به مردم بشناسانند و راه را برای ورود به مجلس شورای اسلامی هموار نمایند.

 

va1i6kr7lfad

 

 

طوایف و کارکردی شبیه به احزاب

آنچه در این بین حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد اینکه , اگر چه برخی با مبحث طوایف در مسائل انتخاباتی مخالف هستند اما باتوجه به نبود احزاب درجامعه , طوایف را می توان بعنوان جایگزین کوچکتر احزاب در منطقه پنداشت و سعی نمود تا کارکرد آنها بنوعی منطقی و درست شود که سرانجام نتیجه ای مثبت حاصل گردد , طوایف اگر به کارکرد مثبتی که می توانند داشته باشند آشنا شوند و به شیوه صحیح برخورد نمایند , بدون شک می توانند جایگزین مناسبی برای احزاب در یک جامعه دموکرات باشند , البته موفقیت دراین مساله نیازمند عملکرد عقلانی از سوی افراد می باشد و باید تمامی افکار را در تصمیم گیری ها سهیم نماییم تا در نهایت به یک انتخاب درست منجر شود.

 

از ورود افراد ضعیف به میدان انتخابات جلوگیری شود

مساله مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد  این است که اعضای خانواده ها , فامیل ها و طوایف کوچک و بزرگ سیستان , اعم از جوانان , تحصیلکرده ها , نخبگان , ریش سفیدان و سران طوایف باید درخصوص افرادی که وارد صحنه انتخابات می شوند , حساسیت نشان داده و اجازه ندهند که هر آنکس که به زعم خود حس می کند میتواند نماینده خوبی برای سیستان شود , وارد میدان انتخابات شود و با آینده و سرنوشت مردم بازی کند.

باید از ورود افرادی که ضعیف هستند و با کار نماینده و وظایف آن آشنایی ندارند , جلوگیری شود , این سخن بدین دلیل ذکر می شود که سیستان امروز , دیگر بیش از این جایی برای آزمون و خطا ندارد و علاج واقعه را باید قبل از وقوع آن انجام دهیم .

 

تلاش برای ورود افراد ضعیف به صحنه انتخابات

بدون شک بسیاری هستند که آرزو دارند از سیستان کهن و بلند آوازه مردان ضعیفی به مجلس شورای اسلامی راه یابند که خودباید جلوی این اندیشه ناپاک را بگیریم و نغمه سرایی کنیم , در هفته های گذشته شاهد بوده ایم که افرادی در سیستان از لابی های مختلف در تلاش هستند تا برخی افراد ضعیف را مجاب به کاندیداتوری نمایند تا بدین وسیله راه را برای ورود نخبگان سیستانی بسته و در نهایت از این کار بهره لازم را به نفع خود ببرند.

بزودی و با نزدیک شدن به انتخابات بیشتر به این مساله خواهیم پرداخت

 

مردان جنگی را به میدان بفرستیم

بله , باید مردان جنگی خود را به میدان بفرستیم , مرد جنگی از این جهت که معتقدیم برای بهتر شدن شرایط و خروج از شرایط موجود باید حق و حقوق مردم را از بزرگ مردان مطالبه کرد , برای رویارویی با مردان بزرگ نیز باید مردانی بواقع بزرگ به میدان بفرستیم تا در میدان عمل کم نیاورده و بتوانند مفید عمل نمایند.

مجلس شورای اسلامی اگر چه تصمیماتی کشوری بیش از تصمیمات محلی و استانی در آن اتخاذ می شود اما در واقع کارکرد نماینده و عملکرد وی به ریزترین زوایایی زندگی مردم نیز ربط پیدا می کند , بهمین منظور می طلبد که دراین خصوص حساسیت لازم را بخرج داده و از همکنون بدون هیچ مماشاتی با صعه صدر و متانت در مقابل با افرادی که حس می شود  از توانایی لازم جهت ورود به این عرصه برخوردار نیستند ایستاد و آنان را از ورود به این عرصه منصرف کرد تا راه برای بزرگ مردان و آینده سازان سیستان باز شود , تا شاید فردایی بهتر از امروز را تجربه کنیم.

جوان متخصص سیستانی

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه