مجرمان سایبری

جانشین انتظامي شهرستان زابل گفت: با توجه به تعطیلات نوروز و حجم بالای استفاده از خدمات بانکی به خصوص از طریق عابر بانک ها توسط مسافران و گردشگران، تقاضاي كارت به كارت از طرف افراد ناشناس ممکن است از شگردهاي مجرمان سايبري باشد.

جانشین انتظامی شهرستان زابل گفت: با توجه به تعطیلات نوروز و حجم بالای استفاده از خدمات بانکی به خصوص از طریق عابر بانک ها توسط مسافران و گردشگران، تقاضای کارت به کارت از طرف افراد ناشناس ممکن است از شگردهای مجرمان سایبری باشد.

 

سرهنگ منصور قزاقی درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری گندم خبر اظهار داشت: مجرمین با پرسه زدن در اطراف عابر بانک ها با تقاضا از شهروندان یا مسافران نوروزی در پای دستگاه خودپرداز تلاش می کنند تا با انتقال وجه از کارت های بانکی سرقتی ، به کارت دیگران به هدف خود برسند.

 

وی افزود: این کلاهبرداران با بیان اینکه سقف مجاز برداشت کمتر از تقاضای آنهاست و آنها مبلغی به کارت شما واریز و شما پس از برداشت، وجه نقد را به آنها,به دهید و یا مبلغ مورد نظر را به حساب شما کارت به کارت کرده و شما به کارت دیگری واریز کنید ، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کنند.

 

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: در صورتی که کارت سرقتی باشد با توجه به واریز وجه به حساب شما ، باید در مراجع قضایی پاسخگو باشید و اگر افراد ناشناس تقاضای استفاده از خدمات بانکی شما را داشتند به هیچ وجه آن را نپذیرید.

 

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان زابل در پایان خاطر نشان کرد: در صورت مفقودی و سرقت کارت عابر بانک خود ، بلافاصله از طریق خودپرداز و یا نرم افزار موبایل بانک و یا اینترنت بانک نسبت به مسدود سازی کارت خود اقدام کنید تا مورد دستبرد افراد سود جو قرار نگیرد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه