گندم پرس: زهک آنلاین: همه ساله با شروع فصل تابستان دمای هوای کشور رو به گرمی میرود،این افزایش دما در برخی از نقاط کشور به اندازه ای است که تحمل گرما بسیار سخت می شود. در روز قدس امسال با وجود افزایش دما باز هم مردم روزه دار حضور در راهپیمای را وظیفه ی شرعی […]

گندم پرس: زهک آنلاین: همه ساله با شروع فصل تابستان دمای هوای کشور رو به گرمی میرود،این افزایش دما در برخی از نقاط کشور به اندازه ای است که تحمل گرما بسیار سخت می شود.

در روز قدس امسال با وجود افزایش دما باز هم مردم روزه دار حضور در راهپیمای را وظیفه ی شرعی خود دانستند و با وجود گرمای بسیار در راهپیمایی شرکت کردند.

در همین راهپیمایی در شهر تهران که دمای هوا ۳۶ درجه بود آتش نشانی با اندیشیدن تدابیری بر روی سر مردم آب پاشید تا با تحمل گرما را برای روزه داران آسانتر کند.

IMG16262341

این در حالی است که در همین زمان مردم شمال استان سیستان و بلوچستان در دمای بالای ۴۳ درجه در راهپیمایی حضور پیدا کردند اما هیچ تدبیری برای کاستن از گرمای هوا برای راهپیمایان روزه دار از سوی مسولین اندیشیده نشد.

حال سوال اینجاست که تفاوتی بین پایتخت نشینان با مردم محروم منطقه سیستان که در سال ۹۴ دوبار به عنوان گرمترین شهر کشور شناخته شد در چیست؟یا به عبارتی چه شده است که تحمل گرمای ۳۶ درجه برای مردم تهران غیر قابل تحمل ولی تحمل گرمای بالای ۴۳ برای مردم محروم منطقه سیستان منقابل تحمل شده است؟

شاید تفاوتشان در همین محروم بودن یا مرزی بودن آن است.

نمیدانم چرا وقتی سایه کلمه محروم بودن را بر سر شهرستانهای منطقه سیستان می بینم ناخودگاه یاد تبعیض می افتم.

اگر اینگونه است و انسان بودن مردم شهرها را با همین کلمه محروم بودن مشخص می کنند و به همین بهانه این همه تبعیض قایل می شوند ،ما عطایش را به لقاءش می بخشیم.

IMG_5148

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه