تاریخ : یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023

تفاوت روزه داران پایتخت نشین با مردم سیستان در چیست؟/تبعیض مسئولین به خاطر مرزی بودن منطقه

  • کد خبر : 25820
  • ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵

گندم پرس: زهک آنلاین: همه ساله با شروع فصل تابستان دمای هوای کشور رو به گرمی میرود،این افزایش دما در برخی از نقاط کشور به اندازه ای است که تحمل گرما بسیار سخت می شود. در روز قدس امسال با وجود افزایش دما باز هم مردم روزه دار حضور در راهپیمای را وظیفه ی شرعی […]

گندم پرس: زهک آنلاین: همه ساله با شروع فصل تابستان دمای هوای کشور رو به گرمی میرود،این افزایش دما در برخی از نقاط کشور به اندازه ای است که تحمل گرما بسیار سخت می شود.

در روز قدس امسال با وجود افزایش دما باز هم مردم روزه دار حضور در راهپیمای را وظیفه ی شرعی خود دانستند و با وجود گرمای بسیار در راهپیمایی شرکت کردند.

در همین راهپیمایی در شهر تهران که دمای هوا ۳۶ درجه بود آتش نشانی با اندیشیدن تدابیری بر روی سر مردم آب پاشید تا با تحمل گرما را برای روزه داران آسانتر کند.

IMG16262341

این در حالی است که در همین زمان مردم شمال استان سیستان و بلوچستان در دمای بالای ۴۳ درجه در راهپیمایی حضور پیدا کردند اما هیچ تدبیری برای کاستن از گرمای هوا برای راهپیمایان روزه دار از سوی مسولین اندیشیده نشد.

حال سوال اینجاست که تفاوتی بین پایتخت نشینان با مردم محروم منطقه سیستان که در سال ۹۴ دوبار به عنوان گرمترین شهر کشور شناخته شد در چیست؟یا به عبارتی چه شده است که تحمل گرمای ۳۶ درجه برای مردم تهران غیر قابل تحمل ولی تحمل گرمای بالای ۴۳ برای مردم محروم منطقه سیستان منقابل تحمل شده است؟

شاید تفاوتشان در همین محروم بودن یا مرزی بودن آن است.

نمیدانم چرا وقتی سایه کلمه محروم بودن را بر سر شهرستانهای منطقه سیستان می بینم ناخودگاه یاد تبعیض می افتم.

اگر اینگونه است و انسان بودن مردم شهرها را با همین کلمه محروم بودن مشخص می کنند و به همین بهانه این همه تبعیض قایل می شوند ،ما عطایش را به لقاءش می بخشیم.

IMG_5148

 
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25820

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
  1. از ماست که بر ماست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. باسلام ، تبعیض ومحرومیت را با تمام وجود قبول دارم ، اما بی تدبیری برمی گردد به مسئولین محلی در هر شهرستان ، یقینآ آتش نشانی در شهرهای سیستان وجود دارد ،آما فکر خدمت رسانی ورفاه حال مردم ، بکار گرفته نشده ودر جلسات قبل از برگزاری راهپیمائی کسی برای آن تدبیر نکرده است ، دوست ما خوب گفتند ، از ماست که برماست ؟؟

    • با سلام اصلآ هیچ ربطی به تبعیض قائل شدن نداره ما مسئول نداریم همه شعار میدن به بهانه منطقه آزاد مردم رو سرکار میذارن چرا باید خودمون رو گول بزنیم همه از ترس از دست دادن صندلی انتصابشون ساکت نشستن بابا تعارف رو بزنید کنار. ببینید در شیراز چی می کنند نماینده دارند نه ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گرد و غبار های غرب کشور یادتون میاد شده بود تیتر اول خبری کشور اونم فقط بابت پیگیری های مسئولهای استانهای مربوطه…. واقعآ از زحمات جناب آقای دهمرده از انتشار چنین اخباری ممنونیم ای کاش مسئولین ما مرد عمل باشند نه اینکه……… میلیاردها تومان در همایش های که هیچ نتیجه ای نداره خرج میکنن ولی مردم سیستان در منطقه صفر مرزی برای این آقایون مسئول اهمیت نداره. خدایش بیاییم صادقانه و با بینش خوب کار بکنیم ممنونم

  3. همینی که هست ناراحتی برو تهران؟!بلیط بگیرم یکسره؟!

  4. تبعیض در همه موضوعات و عرصه ها وجود داره ما چند مدت قبل رفتیم کربلا چقدر بین کاروان های استان های مرزی با استان هایی مثل تهران ، اصفهان ، تبریز و…. فرق وجود داشت چقدر به اونها میرسیدن و مراسم های گوناگون برای اونها برپا میشد در حالی که در کاروان های ما هیچ خبری نبود!!!!

  5. باسلام‏ ‏واقعاخاک‏ ‏برسر…………….

  6. باسلام به همه ولایت مداری یعنی همین نگین مسئول نداریم داریم خوبشم داریم بنده خداها فقط به فکر میزشون هستن