گندمــ پرس : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کارگروه مشترک با افغانستان برای نجات تالاب هامون خبر داد. به گزارش گندمــ پرس معصومه ابتکار در گفت‌و‌گو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: بررسی شرایط تالاب هامون و تدوین یک برنامه همکاری مشترک اقداماتی است که کارگروه در […]

گندمــ پرس : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کارگروه مشترک با افغانستان برای نجات تالاب هامون خبر داد.

به گزارش گندمــ پرس معصومه ابتکار در گفت‌و‌گو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: بررسی شرایط تالاب هامون و تدوین یک برنامه همکاری مشترک اقداماتی است که کارگروه در تلاش آن است که انجام دهد.

وی با اشاره به موضوعات امنیتی موجود در کشور افغانستان، گفت: امیدوارم بتوانیم با همکاری‌های دو کشور از اکوسیستم طبیعی این تالاب که میراث مشترک ما و افغانستان است حفاظت کنیم، چراکه این تالاب علاوه بر اهمیتی که در معیشت اهالی سیستان و بلوچستان و افغانستان دارد به لحاظ جهانی نیز ارزشمند است.

وی همچنین با اشاره به تشدید پدیده گرد و غبار در منطقه جنوب شرقی ایران اظهار کرد: با توجه به این که این پدیده علاوه بر ایران کشورهای دیگر از جمله افغانستان را درگیر کرده است، بنابراین برای مقابله با آن نیز نیاز به همکاریهای چند جانبه داریم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در دیدار با رییس جمهور افغانستان علاوه بر نجات تالاب هامون در خصوص حفاظت و احیای “هوبره” پرنده‌ای که در معرض خطر انقراض است نیز مذاکراتی انجام شد.

 

f

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه