تشکیل کارگروه مشترک ایرانی – افغانی برای احیای دریاچه هامون

  • کد خبر : 23513
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴

گندم پرس : نی زار  : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر به دنبال رفع دغدغه هامون و افزایش امید به زندگی در سیستان هستیم، باید این دیرپردازی را پایان دهیم.   به گزارش نی زار، علی اوسط هاشمی بیان کرد: متاسفانه امروز تالاب هامون با وجود خشکی و ریزگردها به تهدیدی برای سلامت انسانی مبدل […]

گندم پرس : نی زار  : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر به دنبال رفع دغدغه هامون و افزایش امید به زندگی در سیستان هستیم، باید این دیرپردازی را پایان دهیم.

 

دریاچه-هامون

به گزارش نی زار، علی اوسط هاشمی بیان کرد: متاسفانه امروز تالاب هامون با وجود خشکی و ریزگردها به تهدیدی برای سلامت انسانی مبدل شده است.

وی خاطرنشان کرد: احیای هامون از آن رو اهمیت دارد که معیشت هزاران خانوار سیستانی وابسته به این تالاب است.

هاشمی در ادامه به سفر رئیس جمهور افغانستان به ایران در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در سند مشترک به امضا رسیده توسط دو دولت ایران و افغانستان نیز به صورت روشن رویکرد زیست محیطی دو طرف گنجانده شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: احیای هامون برنامه‌ریزی ایران و افغانستان را می‌خواهد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به مساله محیط زیست فرصتی برای اشتراکات زیست محیطی دو کشور است، در سفر آقای غنی مقرر شد که این کشور به عضویت در کنوانسیون بین المللی رامسر محلق و از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در دو سوی مرز استفاده شود.

هاشمی در بخش دیگری از ایجاد یک کارگروه مشترک ایرانی – افغانی برای احیای تالاب هامون خبر داد و اضافه کرد: در این کارگروه منویات دو دولت متناسب با سند امضا شده در تهران دنبال می شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23513
  • دیدگاه‌ها برای تشکیل کارگروه مشترک ایرانی – افغانی برای احیای دریاچه هامون بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.