گندمــ پرس : امام جمعه زابل با اشاره به هجمه ها و شبیخون فرهنگی دشمنان گفت: استعمار جدید فتح فکرها و اندیشه ها را مد نظر قرار داده و با جنگ نرم در صدد تصرف منابع و ظرفیت ها و ذخیره های کشورهای اسلامی است. به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا حجت الاسلام […]

گندمــ پرس : امام جمعه زابل با اشاره به هجمه ها و شبیخون فرهنگی دشمنان گفت: استعمار جدید فتح فکرها و اندیشه ها را مد نظر قرار داده و با جنگ نرم در صدد تصرف منابع و ظرفیت ها و ذخیره های کشورهای اسلامی است.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا حجت الاسلام علی اکبر کیخا در خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته زابل با اشاره به اینکه استعمار در هر زمانی روش خاصی به کار می برد افزود: مقام معظم رهبری بارها از شبیخون فرهنگی، جنگ نرم و تهاجم فرهنگی خبرداده اند که همه باید مراقب آن باشیم.

وی بیان کرد: در استعمار قدیم استعمارگر کشور مستعمره را با ایجاد جنگ سرزمینی و جغرافیایی فتح و کسانی که در مقابلش ایستادگی می کردند قتل عام می کرد و بعد از فتح سرزمین، ذخایر و ثروت های ملی آن کشور را به تاراج می برد.

وی اضافه کرد: در استعمار جدید فتح فکرها و اندیشه ها هدف استعمارگران است و زمانی که جنگ نرم و تهاجم فرهنگی راه می اندازند قطعا گزینه نظامی روی میزشان نیست و اگر می دانستند که می توانند ایران را به سبک استعمار قدیم از بین ببرند قطعا گزینه روی میز آمریکا گزینه نظامی بود.

خطیب جمعه زابل با بیان اینکه استکبار جهانی امروز با راه اندازی جنگ های نیابتی گروه های تروریستی داعش، القاعده، النصره و عربستان را ایجاد کرده است اظهار داشت: دشمنان از سوی شهید حسین فهمیده ها، میرحسینی ها، عالی ها و سرداران جنگ سیلی های محکمی خورده اند و جرات نمی کنند با ما وارد جنگ نظامی شوند.

وی تصریح کرد: ما باید در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان ایستادگی کنیم و با ترویج سبک زندگی اسلامی مراقب فرزندان و خودمان باشیم.

حجت الاسلام کیخا هر اقدامی را که باعث عزت و پیشرفت نظام اسلامی ایران شود جهاد فی سبیل الله دانست و گفت: حضور در عرصه های علمی، فرهنگی، ورزشی، فناوری، کشاورزی و تمامی عرصه هایی که باعث آبرو و عزت نظام اسلامی ایران شود جهاد فی سبیل الله است.

 

استاندار  فردی با برنامه , فکر و اندیشه است + مردم در انتظار تحقق وعده های دولتمردان هستند
امام جمعه زابل در بخش دیگری از خطبه های نماز با تقدیر از استاندار سیستان و بلوچستان بعنوان نماینده عالی دولت در استان، علی اوسط هاشمی را استانداری با برنامه، دارای ایده، فکر و اندیشه دانست و اظهار داشت: مردم در پی عملی شدن وعده های مسوولان هستند زیرا در سیستان تاکنون وعده های زیادی داده شده اما تحول چشم گیری ایجاد نشده است، از استاندار و مسوولان انتظار می رود این وعده ها هر چه سریعتر محقق شود.

حجت الاسلام کیخا گفت: مردم منتظر عملی شدن وعده های مسوولان و تحقق قطعی شدن منطقه آزاد تجاری سیستان هستند و امیدوارند بزودی این طرح تصویب و تعیین تکلیف شود.

وی افزود: هنوز در خصوص طرح تجارت چمدانی، پاس مرزی، رسیدگی به کارت های پیله وری سووالات زیادی وجود دارد که امیدواریم تحقق آنها مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

 

سیستان, مردم سیستان, اخبار زابل, اخبار سیستان, نمازجمعه زابل,

 

خطیب جمعه زابل با تبریک 27 خرداد سالروز فرمان بینانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی و روز جهاد کشاورزی تصریح کرد: کارشناسان کشاورزی منطقه سیستان فعالیت های زیادی در عرصه تحقیقات در راستای بهبود ارقام کشاورزی انجام داده اند که تاکنون دیده نشده اند.

وی اضافه کرد: یکی از طرح های بزرگ منطقه طرح آبیاری 46 هزار هکتار مزارع کشاورزی سیستان است که تاکنون قدم ها برداشته شده و امیدواریم در اجرا و تکمیل و بهره برداری از آن تسریع شود.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به 24 خرداد سالروز انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری نظام اسلامی ایران در سال 1392 اظهار داشت: پس از وقوع انتخابات دهم و بعد از فتنه 88 اشخاصی قدرت طلب و ریاست طلب که به خواسته های خودشان نرسیدند فتنه ایجاد کردند و شیرینی حضور 85 درصدی مردم پای صندوق های رای را تلخ و هزینه های زیادی را برای نظام تحمیل و دشمن را شاد کردند.

وی افزود: روش های خاص و جدید مناظره در برنامه تلویزیونی، فاصله نزدیک آرا به یک دیگر و پذیرفتن کاندیداها در عرصه سیاست با اخلاق اسلامی از ویژگی های انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بود.

امام جمعه زابل گفت: امیدواریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال دولت، ملت و همدلی و همزبانی نامگذاری شده شاهد دستاوردهای زیادی باشیم و مردم با دولت همدل، همزبان و همگام باشند و دولت را یاری کنند و مسوولان نیز با رعایت کرامت، عزت و آقایی ملت مشکلات مردم را رسیدگی کنند

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه