تاریخ : یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023

تسریع در ارسال نقشه راهبردی طرح منطقه آزاد تجاری سیستان خواسته مردم از دولتمردان در هفته دولت

  • کد خبر : 27538
  • ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۶
تسریع در ارسال نقشه راهبردی طرح منطقه آزاد تجاری سیستان خواسته مردم از دولتمردان در هفته دولت

گندمــــ پرس : به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: خشکسالی قریب به دو دهه اخیر در سیستان آسیب های فراوانی را به مردم و زیرساخت ها و بخش های مختلف این منطقه وارد کرده است.در حوزه سیستان که بیشتر مردم ساکن در این بخش از راه دامداری و کشاورزی امرار معاش می کنند با توجه به […]

گندمــــ پرس : به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: خشکسالی قریب به دو دهه اخیر در سیستان آسیب های فراوانی را به مردم و زیرساخت ها و بخش های مختلف این منطقه وارد کرده است.
در حوزه سیستان که بیشتر مردم ساکن در این بخش از راه دامداری و کشاورزی امرار معاش می کنند با توجه به این خشکسالی و خشک شدن تالاب هامون، شرایط بسیار حاد و سختی را نسبت به دیگر نقاط استان در این منطقه بوجود آورده است. بعد از خشکسالی ها، تنها راه درآمد مردم در حوزه سیستان از راه مرز تامین می شده که با احداث دیوار مرزی و تعطیلی بازارچه های مرزی در این بخش، بر مشکلات مردم افزوده شد و بسیاری از مردم راه را در مهاجرت از این منطقه دیدند و در یک مدت زمانی، خانواده ها آغاز به مهاجرت کردند و انتظارات نیز در میان ساکنان این خطه از مسئولان و دولت افزایش یافت.ایجاد و راه اندازی منطقه آزاد در حوزه سیستان با توجه به هم مرز بودن خطه سیستان با ۳ استان کشور افغانستان، یکی از مهمترین خواسته های مردم و مسئولان برای رهایی از مشکلات معیشتی مردم بود.
کلیات طرح منطقه آزاد سیستان پس از مطالبات چندین ماهه مردم و دیگر مسئولین سیستان از جمله ائمه جمعه و پیگیریهای مکرر  و به جد نمایندگان در خردادماه امسال پس از کش و قوس های طولانی با حضور دو نماینده از استان در جلسه کـارگروه تخصصی شورای عالی مناطـق آزاد کشور تصویب شد.
و این تصویب نوید روزهای خوش برای سیستان خشکیده و صبور را داد ،در آن جلسه مقرر شد نقشه راهبردی و جزئیات طرح توسط کارشناسان استانداری هر چه سریعتر آماده و در اختیار شورای عالی مناطق آزاد کشور جهت سیر مراحل بعدی قرار گیرد .

 

دوشنبه 2 شهریورماه 94 بنا براین بود که نقشه راهبردی جهت تایید نهایی به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور از سوی کارشناسان استان ارسال شود تا روند مراحل دیگر این طرح طی شود که پس از تایید و تصویب نقشه راهبردی منطقه آزاد توسط شورای مناطق آزاد کشور و دولت جهت تایید نهایی به مجلس ارسال شود.
امروز چهارم شهریورماه تا کنون این نقشه راهبردی که چشم امید سیستانی ها و هم استانی ها به تصویب نهایی و اجرای عملیاتی این طرح به دلیل خشکسالی ها و مشکلات معیشتی به آن دوخته شده است که می طلبد کارشناسان مربوطه و مسئولین در راس هرچه سریعتر با توجه به اینکه سه ماه از تصویب کلیات طرح می گذرد ،در ارسال نقشه راهبردی به شورای عالی مناطق آزاد کشور سرعت بخشند تا امید به زندگی در سیستان بازگردد و نفس های نو جهت توسعه تنگه احد بازخوانی شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27538

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. عزیز ما مردم سیستان طرح منطقه آزاد سیستان و لوله کشی به مزارع کشاورزی رو مدیون تلاشهای شما هستیم و در همه حال از سما حمایت میکنیم

  2. انشا الله ما کاش توانایی این را داشته باشیم تا علاوه بر……… حق و انصاف را رعایت کنیم تا مشکلاتی که در سیستان است گریبان گیر فرزندان ما نشود انشا الله