شهرگندمــــ : دکتر شهریاری نماینده زاهدان درمجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خواستار عذرخواهی مسئولین شبکه 3 از مردم زابل شد.   به گزارش شهرگندمـــ به نقل از  شبستان، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه 16 دی و در تذکری گفت: در هفته وحدت یک معلم دیگر شهید […]

شهرگندمــــ : دکتر شهریاری نماینده زاهدان درمجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خواستار عذرخواهی مسئولین شبکه 3 از مردم زابل شد. 

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از  شبستان، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه 16 دی و در تذکری گفت: در هفته وحدت یک معلم دیگر شهید شد و یک بسیجی بلوچ و اهل سنت که داماد یکی از مولویهای این شهر به شهادت رسید یعنی یک سیستانی و یک بلوچ خونشان به هم درآمیخته شد.

وی با درخواست از مسئولان برای پیگیری این موضوع گفت: خواهش داریم رسیدگی کنند تا زنجیره شهادت معلمان در سیستان قطع شود.

شهریاری همچنین با انتقاد از صداوسیما در بخش دیگری از تذکر خود گفت: جمهوری اسلامی از قومیت ها تشکیل شده است اینکه در برنامه زنده تلویزیونی مردم سیستانی کار ناشایستی است زیرا سوءمدیریت دولت باعث شده است که مردم مجبور به مهاجرت شوند اینکه با شکلک گویش سیستانی یک قوم را صداوسیما مسخره کند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه مسئولان شبکه 3 سیما باید از مردم سیستان عذرخواهی کند خاطرنشان کرد: مردم سیستان اولین قومی بودند که به خونخواهی امام حسین پرداختند و سر زنانشان تراشیدند تا جزیه پرداخت کنند.

وی با اشاره به این سخن امام که صداوسیما دانشگاه ملی است گفت: ایا این درست در دانشگاه ملی قومی به سخره گرفته شود.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر شهریاری گفت: در مورد شهادت معلمان در استان سیستان و بلوچستان مسئولان پیگیری کنند واز اقای سرافراز می خواهیم در مورد به سخره گرفتن مردم سیستان نیز پیگیریهای لازم را انجام دهد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه