گندمــ پرس : سید باقر حسینی نماینده مردم  سیستان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهارداشت: با توجه به طوفان های سهمگین شن وماسه که در برخی ایام میزان آلایندگی ها به بیش از 37 برابر حد استاندارد می رسد و بیماری های زیادی را برای […]

گندمــ پرس : سید باقر حسینی نماینده مردم  سیستان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهارداشت: با توجه به طوفان های سهمگین شن وماسه که در برخی ایام میزان آلایندگی ها به بیش از 37 برابر حد استاندارد می رسد و بیماری های زیادی را برای مردم به همراه داشته است از رییس جمهوری مصرانه و مجدانه می خواهم در سفر رییس جمهوری افغانستان به ایران مساله حقابه تالاب هامون به طور جدی مطرح و پیگیری شود.

وی همچنین خواستار تسریع در تشکیل منطقه آزاد تجاری سیستان شد و افزود: این موضوع تنها امید اقشار مختلف مردم برای برون رفت از شرایط بد معیشتی این منطقه است و می تواند عامل مهمی برای ماندگاری مردم و جلوگیری از مهاجرت و تامین امنیت کشور باشد.

نماینده مردم زابل در مجلس در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: اجرا نشدن طرح تسهیل شن های روان مصوبه سفر دولت به استان سیستان و بلوچستان مشکلات بسیاری را برای مردم این منطقه به ویژه با آغاز بادهای 120 روز ایجاد کرده است.

حسینی در تذکر دیگری به صداوسیما اظهار داشت: پخش گزارش های خلاف واقع در مورد تالاب هامون و گزارش های مربوط به سال های قبل صحت نداشته و این موضوع نباید صورت گیرد.

وی در تذکری به وزیر کشور نیز گفت: به دلیل عدم ارایه دستورات لازم برای بازگشایی بازارچه ها مرزی خواستار پیگیری این موضوع هستیم.(ایرنا)

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه