گندمــ پرس : دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران چند روز قبل درجمع فرمانداران کل کشور  از عدم ورود دولت در انتخابات گفت و مجموعه تحت امر خود و دیگر دستگاه‌های کشور را به عدم ورود به انتخابات توصیه کرد. رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود گفت: اینکه دولت بخواهد به عنوان حامی […]

گندمــ پرس : دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران چند روز قبل درجمع فرمانداران کل کشور  از عدم ورود دولت در انتخابات گفت و مجموعه تحت امر خود و دیگر دستگاه‌های کشور را به عدم ورود به انتخابات توصیه کرد. رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود گفت: اینکه دولت بخواهد به عنوان حامی از این حزب یا آن گروه وارد انتخابات شود، به هیچ عنوان چنین چیزی نخواهد بود. دولت، حزب و جناح نیست، فرای حزب و جناح است، مجری قانون است؛ باید قانون را اجرا کند.(فردا)

 

81627400-6487589

 

همچنین جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز درجمع فرمانداران  تصریح کرد: رئیس جمهور دیروز حرف اول و آخر دولت را در مورد انتخابات زدند؛ ما اصرار داریم در تمام مراحل انتخابات همه دستگاه‌ها و نهادها؛ چه دولتی و چه غیردولتی در چارچوب قانون عمل کنند.

 

2865401-4343880

 

همچنین ایرنا در اول بهمن سال گذشته نوشت : علی اوسط هاشمی درجمع فرمانداران استان گفت : نظام جمهوری اسلامی برآمده از اراده ملت و دولت است و در این راستا قرار نیست مسوولان علیه مردم و برای منافع یک بخش خاص فعالیت کنند، بلکه باید در انتخابات ضمن رعایت آرامش به موضع فعال همه احزاب، گروه ها و جریانات اندیشید.

 

IMG-20150116-WA0011

 

این حرف‌ها در حالی مطرح می شود که نگاه مجموعه پایین دستی بخصوص در استان ما که از نزدیک آنرا مشاهده می کنیم مسائلی خلاف گفته های دولتمردان کلان کشور را تداعی می کند و هر از گاهی که زمزمه کاندیداتوری اشخاصی به میان می آید که با اندیشه برخی از دولتمردان استان نزدیک نیستند , موجب می شود که  این عزیزان درمقابل آنها جبهه گرفته و سعی در تخریب آنها نمایند.

در تازه ترین این نوع اتفاقات  , معاون امنیتی  استاندار , در شبکه اجتماعی واتس آپ با موضع گیری درمقابل بیان نام یکی از کاندیداهای احتمالی که هنوز خود شخصا ورود خود به انتخابات را تائید یا تکذیب نکرده است , به وی توصیه می کند از خیر خدمت دست بر دارد که این بار اساس سیستان را نابود میکند.

وی در بخش دیگری از سخنانش این کاندیدای احتمالی  را لایق مدیریت در دانشگاه میداند و این گفته خود را ناشی از عملکرد گذشته وی عنوان می کند.

 آنچه از قول ایشان بیان شد تنها بخش کوچکی از دهها موردیست که وی برعلیه این کاندیدای احتمالی انتخابات سیستان بیان کرده است , حال  سوال این است که آیا این رفتار یعنی عدم جانبداری از گروهها و اشخاص در انتخابات ؟ ایا برای این سخنان نامی جز تخریب یک کاندیدای احتمالی می توان گذاشت ؟ درست یا غلط بودن سخنان معاون استاندار به کنار , اما آیا دولت این حق را برای معاون استاندار قائل است که به تخریب یک کاندیدای احتمالی بپردازد ؟

بنظر می رسد دولتمردان استان از مرحله حرف خارج و درمرحله عمل نشان دهند که بی طرف هستند و خواستار برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه و جانبداری از گروهها و افراد می باشند.

باید هشدار دهیم که نوشته بالا تنها یادآوری این مساله بود که هرچه به انتخابات نزدیک تر شویم , تخریب ها بیشتر می شود اما بی شک این مسائل رصد خواهد شد و به صورت شفاف به اطلاع عموم خواهد رسید تا ان شالله شاهد بد اخلاقی های انتخاباتی نباشیم.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه