شهر گندمـــ : با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست و همراه گرانقدر دوماه از روزی که غزل خداحافظی بنا بر دلایلی متعدد خوانده شد میگذرد , آنروز بنا داشتیم حداقل 6 ماه سکوت کنیم  و راهی بیابیم برای مبارزه ای بهتر جهت رسیدن به مطالبه گری واقعی , اما شرایط به گونه ای […]

شهر گندمـــ : با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست و همراه گرانقدر

دوماه از روزی که غزل خداحافظی بنا بر دلایلی متعدد خوانده شد میگذرد , آنروز بنا داشتیم حداقل 6 ماه سکوت کنیم  و راهی بیابیم برای مبارزه ای بهتر جهت رسیدن به مطالبه گری واقعی , اما شرایط به گونه ای پیش رفت که تصمیم بر آن شد تا در ایامی که تاریخ از پیام رسانی حضرت زینب (س) به نیکی یاد میکند و همه بشریت و عالمان دینی نیز از آن بعنوان یکی از اصلی ترین دلایل ماندگاری قیام کربلا یاد می کنند , بازگشتی دوباره داشته باشیم و پیمانی مجدد با شما گرامیان ببندیم تا سیستان بیش از این فراموش نشود .

گرچه تمامی مشکلاتی که بدلیل آن تصمیم بر توقف کار گرفته شدیم به قوت خود باقیست و متاسفانه با تلاشهای فراوانی هم که انجام شد هیچ یک از مشکلات پیش روی حل نشد اما چاره ای جز بازگشت وجود نداشت .

درحقیقت رفتنمان موجب شد که گرفتار سنگینی سـکوتی شویم که به گفته بزرگان و عالمان قبل از هر فریادی لازم است , و حال بی شک فریادی خواهیم بود , رساتر و بلند تر از گذشته .

دراین مدت تماس و پیام های بسیار زیادی از دوستان گندمـــ پرسی از راههای دور و نزدیک ،  داشتیم , که همه از سـکوت بوجود آمده در سیستان ابراز نگرانی می کردند.

میتوانیم بگویم تنها کسانی از خاموشی فریاد مردم خوشحال بودند و هیچ ابراز نگرانی از این مساله نکردند که دراین مدت منافع خود را به جهت رسانه ای شدن و مطلع بودن مردم درخطر میدیدند.

ولی مردم , دلسوزان و نهادهای مردمی و انقلابی , فعالین سیاسی و اجتماعی ,  امام جمعه معزز , فرماندهی محترم سپاه پاسداران زابل , رئیس و اعضای شورای شهر زابل , شهردار , کارشناسان برخی ادارات و سازمانهای دولتی از این خاموشی همواره ابراز نگرانی داشته و خواستار شروع بکار مجدد بودند.

یکی از دلایل اصلی رفتن این بود که حس کردیم هنوز راه جنگیدن و مبارزه کردن برای گرفتن حقمان را نیاموخته ایم , رفتیم تا چیزهای بیشتری بیاموزیم اما نوشته ای پند آموز ما را به تامل و بازگشت مجدد واداشت , نوشته شده بود : در جوانی خیلی شجاعیم، اما فکر میکنیم هنوز راه مبارزه را نمی دانیم . اما باید به این نیز فکر کنیم که وقتی پس از زحمات فراوان مبارزه را می آموزیم، شاید دیگر شجاعت آن را نداشته باشیم که مبارزه کنیم  !!!

می توانستیم تمامی پاسخهای ذهن خود را در آن بیابیم , به این فکر کردیم که شاید فرداها که راه مبارزه واقعی جهت مطالبه گری را بیابیم , دیگر از شجاعت خبری نباشد , که معتقدیم علم بی عمل و عالم  ترسو ره به جایی نخواهد برد , پس آمدیم تا فریاد برآریم و شجاعانه مطالبه گری کنیم , کاری که حضرت زینب (س) در مقابل یزیدیان انجام داد و ماندگار شد .

پس آمدیم تا راه مبارزه را در مبارزه بیاموزیم

روزی یکی از دوستان و حامیان بزرگوار گندمـــ پرسی گفت : اوایل که کار شما متوقف شد با خود گفتم , خوب یک سایت تعطیل شده است اتفاق خیلی خاصی رخ نداده اما پس از گذشت ده روز متوجه شدم که دیگر صدای رسـا و فریادی از سیستان به گوش نمیرسد و باید بازگردید.

روزی دیگر معلمی قدیمی دلسوزی تماس گرفت و گفت : روزانه گندمـــ پرس را مطالعه میکردیم و دلخوش به آن بودیم که حداقل دردهایمان بیان میشود و به گوش مسئولین استانی و حتی کشوری میرسد اما حال همین دلخوشی هم از ما دریغ شده است , چرا این ظلم را درحق ما و مردمت انجام میدهید ؟ پاسخی در جواب درخواست و حرف بجا و بحق ایشان نداشتیم بدهیم و تنها به گفتن ان شالله هر چه خیر است رخ خواهد داد بسنده کردیم که امروز حس میکنیم خیر همان است که فریاد شویم و مطالبه گری کنیم تا شاید . . . .

روزی دیگر وقتی صدای گلایه امام جمعه معزز زابل در نماز جمعه , مبنی بر خاموشی رسانه ها و تکلیفی که بردوش اهل قلم است , را شنیدیم بیش از گذشته مجاب به بازگشت شدیم و آمدیم تا طبق توصیه بحق مقام معظم رهبری مطالبه گر باشیم .

آمدیم تا حکایتی دیگر از گندمـــ پرسی ها را تحت نام مجله الکترونیکی شهر گندمـــ تقدیم شما عزیزان کنیم .

چـرا شهر گندمـــ و چرا تغییر آدرس  :

شرکتی که در ابتدا اقدام به طراحی گندمـــ پرس نموده بود , متاسفانه دامنه سایت را بنام  مدیر شرکت مربوطه ثبت و جهت دریافت مجوز نیاز بود که این دامنه بنام شخص درخواست دهنده باشد , که متاسفانه بدلیل عدم همکاری شرکت مربوطه این تغییر نام انجام نشد و بالاجبار آدرس و دامنه سایت کمی تغییر کرد.

عنوان شهر گندمـــ نیز به این دلیل انتخاب شد که عنوان گندمـــ پرسی ها برای عزیزانی که ما رو دنبال میکنند و باما همکاری دارند اطلاق شود و مجله الکترونیکی شهر گندمـــ محلی باشد برای انتشار دل نوشته های شما گندمـــ پرسی های عزیز و دلسوز .

ان شاالله سعی خواهیم کرد هـر ازگاهی حکایتی جدید از گندمـــ پرسی ها را در قالب های مختلف به شما ارائه نماییم که ان شاالله مورد قبول واقع گردد .

شهرگندمــــ در یک نگاه :

« شهر گندمـــ » قبل از اینکه یک رسانه باشد , تلاش دارد صدای نحیف مردم رنج کشیده این دیار کهن را به گوش همگان برساند , و فریادی باشد از دردهای سیستان فراموش شده .

در دو سال گذشته همه شما عزیزان و همراهان با نحوه کار گندمـــ پرسی ها بطور کامل آشنایی دارید و خط مشی آنها را خوب می شناسید , حال که بازگشتی دوباره را پس از استراحتی کوتاه تجربه میکنیم , آمده ایم تا حکایتی جدید داشته باشیم از آنچه برما و شما میگذرد.

حکایتهای که متاسفانه حکایتهای خوبی نیست و اغلب آن درد آور خواهد بود , البته برای دلسوزان واقعی و برخی را نیز دلخور و ناراحت خواهد کرد که چرا . . .

اما تنها هدف ما رضایت پروردگار و فرشتگانش برروی زمین که شما عزیزان هستید می باشد و لاغیر .

در انجام وظیفه ای که برای خود تعریف کرده ایم بی شک تمام تلاش و کوشش خود را خواهیم نمود تا نهایت همکاری را با مسئولین محترم ادارات و سازمانهای دولتی داشته باشیم و آنها را در بازکردن گره های کوری که دچار آن هستند همراهی نماییم , اما در این راه با هیچ کس عهد اخوت نبسته ایم و آنجه هست را به همان شکلی که وجود دارد به اطلاع شما خواهیم رساند .

رادیو شهر گندمـــ و سر زده دو حکایت جدید از گندمـــ پرسی ها

درحکایت جدید خود دو خدمت جدید به شما ارائه خواهیم نمود , این دو حکایت عبارتند از رادیو آنلاین شهر گندمـــ و سرزده.

رادیو آنلاین بدین صورت خواهد بود که در ابتدا در پایان هر هفته رویدادهای هفته گذشته را بصورت اخبار صوتی دراختیار شما قرار خواهیم داد و همچنین سخنرانیهای مهمی که در سیستان و یا در رابطه با سیستان ایراد شده باشد را نیز در رادیو اینترنتی شهر گندمـــ به سمع و نظر شما خواهیم رساند .

سرزده : همانگونه که از اسم این برنامه نیز پیداست , در یک روز مقرر بصورت کاملا سرزده به اتفاق جمعی از گندمـــ پرسی ها بدون اینکه از قبل به اطلاع مدیر و کارکنان اداره مربوطه برسد , به اداره مراجعه و گزارشی کامل از مشکلات پیش روی مردم در آن اداره تهیه و به سمع و نظر شما میرسانیم , امید است که بتوانیم دراین راه نیز به کمک و همکاری شما همراهان همیشگی , گوشه ای از مشکلات دیار کهن سیستان را به گوش مسئولین امر برسانیم.

ان شالله به مرور زمان بیشتر درخصوص این موارد با شما صحبت خواهیم کرد.

جا دارد تشکر کنیم از همکارانی که کما فی سابق با ما همراه هستند , عزیزانمان :

DSC05474

یونس دهمرده ـ سردبیر و مدیر مسئول

علیرضـا بـارانـی ـ مـدیرفـنـی

حمید شـهریاری ـ مشاور ارشد

امید پودینه ـ مشاور و نویسنده

سید احمد حسینی ـ مدیر بخش فرهنگی و بررسی مشکلات شهری

سید مهدی حسینی ـ نویسنده و مشاور

عابد اشکانی بـرنامه نویس و طراح

حمید مددی ـ کارشناس , نویسنده

خانم مهندس هودفر ـ مسئول مجله در زاهدان

محمد حسین زاده ـ خبرنگار زاهدان

ابوذر نکـویی ـ کارشناس مسائل شهری , نویسنده

 و 5 عزیز دیگر که بنا به خواسته آنها نامشان ذکر نمی شود اما جانانه درخدمت شما خواهند بود ـ ان شاالله

زیباترین آغازها را با شما تجربه و حال آمده ایم , تا پایانی دیگر با شما بمانیم .

 

لازم بذکر است عصر امروز مراسمی با حضور جمعی از گندمـــ پرسی ها برگزار و طی آن شروع بکار رسمی مجله الکترونیکی شهر گندمـــ اعلام شد.

دراین مراسم علاوه برتشریح برنامه های مجله , حضار نیز سوالاتی مطرح فرمودند که توسط تیم گندمــ پرسی ها پاسخ داده شد

DSC05462

 

DSC05454

DSC05459

DSC05467

DSC05445

 IMG-20141118-WA0024IMG-20141118-WA0034

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه