تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

تحلیل اخبار استان و حکایت جدید گندمـــ پرسی ها

 • کد خبر : 17090
 • ۰۲ آذر ۱۳۹۳ - ۷:۱۱
تحلیل اخبار استان و حکایت جدید گندمـــ پرسی ها

شهر گندمـــ : با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست و همراه گرانقدر دوماه از روزی که غزل خداحافظی بنا بر دلایلی متعدد خوانده شد میگذرد , آنروز بنا داشتیم حداقل 6 ماه سکوت کنیم  و راهی بیابیم برای مبارزه ای بهتر جهت رسیدن به مطالبه گری واقعی , اما شرایط به گونه ای […]

شهر گندمـــ : با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست و همراه گرانقدر

دوماه از روزی که غزل خداحافظی بنا بر دلایلی متعدد خوانده شد میگذرد , آنروز بنا داشتیم حداقل 6 ماه سکوت کنیم  و راهی بیابیم برای مبارزه ای بهتر جهت رسیدن به مطالبه گری واقعی , اما شرایط به گونه ای پیش رفت که تصمیم بر آن شد تا در ایامی که تاریخ از پیام رسانی حضرت زینب (س) به نیکی یاد میکند و همه بشریت و عالمان دینی نیز از آن بعنوان یکی از اصلی ترین دلایل ماندگاری قیام کربلا یاد می کنند , بازگشتی دوباره داشته باشیم و پیمانی مجدد با شما گرامیان ببندیم تا سیستان بیش از این فراموش نشود .

گرچه تمامی مشکلاتی که بدلیل آن تصمیم بر توقف کار گرفته شدیم به قوت خود باقیست و متاسفانه با تلاشهای فراوانی هم که انجام شد هیچ یک از مشکلات پیش روی حل نشد اما چاره ای جز بازگشت وجود نداشت .

درحقیقت رفتنمان موجب شد که گرفتار سنگینی سـکوتی شویم که به گفته بزرگان و عالمان قبل از هر فریادی لازم است , و حال بی شک فریادی خواهیم بود , رساتر و بلند تر از گذشته .

دراین مدت تماس و پیام های بسیار زیادی از دوستان گندمـــ پرسی از راههای دور و نزدیک ،  داشتیم , که همه از سـکوت بوجود آمده در سیستان ابراز نگرانی می کردند.

میتوانیم بگویم تنها کسانی از خاموشی فریاد مردم خوشحال بودند و هیچ ابراز نگرانی از این مساله نکردند که دراین مدت منافع خود را به جهت رسانه ای شدن و مطلع بودن مردم درخطر میدیدند.

ولی مردم , دلسوزان و نهادهای مردمی و انقلابی , فعالین سیاسی و اجتماعی ,  امام جمعه معزز , فرماندهی محترم سپاه پاسداران زابل , رئیس و اعضای شورای شهر زابل , شهردار , کارشناسان برخی ادارات و سازمانهای دولتی از این خاموشی همواره ابراز نگرانی داشته و خواستار شروع بکار مجدد بودند.

یکی از دلایل اصلی رفتن این بود که حس کردیم هنوز راه جنگیدن و مبارزه کردن برای گرفتن حقمان را نیاموخته ایم , رفتیم تا چیزهای بیشتری بیاموزیم اما نوشته ای پند آموز ما را به تامل و بازگشت مجدد واداشت , نوشته شده بود : در جوانی خیلی شجاعیم، اما فکر میکنیم هنوز راه مبارزه را نمی دانیم . اما باید به این نیز فکر کنیم که وقتی پس از زحمات فراوان مبارزه را می آموزیم، شاید دیگر شجاعت آن را نداشته باشیم که مبارزه کنیم  !!!

می توانستیم تمامی پاسخهای ذهن خود را در آن بیابیم , به این فکر کردیم که شاید فرداها که راه مبارزه واقعی جهت مطالبه گری را بیابیم , دیگر از شجاعت خبری نباشد , که معتقدیم علم بی عمل و عالم  ترسو ره به جایی نخواهد برد , پس آمدیم تا فریاد برآریم و شجاعانه مطالبه گری کنیم , کاری که حضرت زینب (س) در مقابل یزیدیان انجام داد و ماندگار شد .

پس آمدیم تا راه مبارزه را در مبارزه بیاموزیم

روزی یکی از دوستان و حامیان بزرگوار گندمـــ پرسی گفت : اوایل که کار شما متوقف شد با خود گفتم , خوب یک سایت تعطیل شده است اتفاق خیلی خاصی رخ نداده اما پس از گذشت ده روز متوجه شدم که دیگر صدای رسـا و فریادی از سیستان به گوش نمیرسد و باید بازگردید.

روزی دیگر معلمی قدیمی دلسوزی تماس گرفت و گفت : روزانه گندمـــ پرس را مطالعه میکردیم و دلخوش به آن بودیم که حداقل دردهایمان بیان میشود و به گوش مسئولین استانی و حتی کشوری میرسد اما حال همین دلخوشی هم از ما دریغ شده است , چرا این ظلم را درحق ما و مردمت انجام میدهید ؟ پاسخی در جواب درخواست و حرف بجا و بحق ایشان نداشتیم بدهیم و تنها به گفتن ان شالله هر چه خیر است رخ خواهد داد بسنده کردیم که امروز حس میکنیم خیر همان است که فریاد شویم و مطالبه گری کنیم تا شاید . . . .

روزی دیگر وقتی صدای گلایه امام جمعه معزز زابل در نماز جمعه , مبنی بر خاموشی رسانه ها و تکلیفی که بردوش اهل قلم است , را شنیدیم بیش از گذشته مجاب به بازگشت شدیم و آمدیم تا طبق توصیه بحق مقام معظم رهبری مطالبه گر باشیم .

آمدیم تا حکایتی دیگر از گندمـــ پرسی ها را تحت نام مجله الکترونیکی شهر گندمـــ تقدیم شما عزیزان کنیم .

چـرا شهر گندمـــ و چرا تغییر آدرس  :

شرکتی که در ابتدا اقدام به طراحی گندمـــ پرس نموده بود , متاسفانه دامنه سایت را بنام  مدیر شرکت مربوطه ثبت و جهت دریافت مجوز نیاز بود که این دامنه بنام شخص درخواست دهنده باشد , که متاسفانه بدلیل عدم همکاری شرکت مربوطه این تغییر نام انجام نشد و بالاجبار آدرس و دامنه سایت کمی تغییر کرد.

عنوان شهر گندمـــ نیز به این دلیل انتخاب شد که عنوان گندمـــ پرسی ها برای عزیزانی که ما رو دنبال میکنند و باما همکاری دارند اطلاق شود و مجله الکترونیکی شهر گندمـــ محلی باشد برای انتشار دل نوشته های شما گندمـــ پرسی های عزیز و دلسوز .

ان شاالله سعی خواهیم کرد هـر ازگاهی حکایتی جدید از گندمـــ پرسی ها را در قالب های مختلف به شما ارائه نماییم که ان شاالله مورد قبول واقع گردد .

شهرگندمــــ در یک نگاه :

« شهر گندمـــ » قبل از اینکه یک رسانه باشد , تلاش دارد صدای نحیف مردم رنج کشیده این دیار کهن را به گوش همگان برساند , و فریادی باشد از دردهای سیستان فراموش شده .

در دو سال گذشته همه شما عزیزان و همراهان با نحوه کار گندمـــ پرسی ها بطور کامل آشنایی دارید و خط مشی آنها را خوب می شناسید , حال که بازگشتی دوباره را پس از استراحتی کوتاه تجربه میکنیم , آمده ایم تا حکایتی جدید داشته باشیم از آنچه برما و شما میگذرد.

حکایتهای که متاسفانه حکایتهای خوبی نیست و اغلب آن درد آور خواهد بود , البته برای دلسوزان واقعی و برخی را نیز دلخور و ناراحت خواهد کرد که چرا . . .

اما تنها هدف ما رضایت پروردگار و فرشتگانش برروی زمین که شما عزیزان هستید می باشد و لاغیر .

در انجام وظیفه ای که برای خود تعریف کرده ایم بی شک تمام تلاش و کوشش خود را خواهیم نمود تا نهایت همکاری را با مسئولین محترم ادارات و سازمانهای دولتی داشته باشیم و آنها را در بازکردن گره های کوری که دچار آن هستند همراهی نماییم , اما در این راه با هیچ کس عهد اخوت نبسته ایم و آنجه هست را به همان شکلی که وجود دارد به اطلاع شما خواهیم رساند .

رادیو شهر گندمـــ و سر زده دو حکایت جدید از گندمـــ پرسی ها

درحکایت جدید خود دو خدمت جدید به شما ارائه خواهیم نمود , این دو حکایت عبارتند از رادیو آنلاین شهر گندمـــ و سرزده.

رادیو آنلاین بدین صورت خواهد بود که در ابتدا در پایان هر هفته رویدادهای هفته گذشته را بصورت اخبار صوتی دراختیار شما قرار خواهیم داد و همچنین سخنرانیهای مهمی که در سیستان و یا در رابطه با سیستان ایراد شده باشد را نیز در رادیو اینترنتی شهر گندمـــ به سمع و نظر شما خواهیم رساند .

سرزده : همانگونه که از اسم این برنامه نیز پیداست , در یک روز مقرر بصورت کاملا سرزده به اتفاق جمعی از گندمـــ پرسی ها بدون اینکه از قبل به اطلاع مدیر و کارکنان اداره مربوطه برسد , به اداره مراجعه و گزارشی کامل از مشکلات پیش روی مردم در آن اداره تهیه و به سمع و نظر شما میرسانیم , امید است که بتوانیم دراین راه نیز به کمک و همکاری شما همراهان همیشگی , گوشه ای از مشکلات دیار کهن سیستان را به گوش مسئولین امر برسانیم.

ان شالله به مرور زمان بیشتر درخصوص این موارد با شما صحبت خواهیم کرد.

جا دارد تشکر کنیم از همکارانی که کما فی سابق با ما همراه هستند , عزیزانمان :

DSC05474

یونس دهمرده ـ سردبیر و مدیر مسئول

علیرضـا بـارانـی ـ مـدیرفـنـی

حمید شـهریاری ـ مشاور ارشد

امید پودینه ـ مشاور و نویسنده

سید احمد حسینی ـ مدیر بخش فرهنگی و بررسی مشکلات شهری

سید مهدی حسینی ـ نویسنده و مشاور

عابد اشکانی بـرنامه نویس و طراح

حمید مددی ـ کارشناس , نویسنده

خانم مهندس هودفر ـ مسئول مجله در زاهدان

محمد حسین زاده ـ خبرنگار زاهدان

ابوذر نکـویی ـ کارشناس مسائل شهری , نویسنده

 و 5 عزیز دیگر که بنا به خواسته آنها نامشان ذکر نمی شود اما جانانه درخدمت شما خواهند بود ـ ان شاالله

زیباترین آغازها را با شما تجربه و حال آمده ایم , تا پایانی دیگر با شما بمانیم .

 

لازم بذکر است عصر امروز مراسمی با حضور جمعی از گندمـــ پرسی ها برگزار و طی آن شروع بکار رسمی مجله الکترونیکی شهر گندمـــ اعلام شد.

دراین مراسم علاوه برتشریح برنامه های مجله , حضار نیز سوالاتی مطرح فرمودند که توسط تیم گندمــ پرسی ها پاسخ داده شد

DSC05462

 

DSC05454

DSC05459

DSC05467

DSC05445

 IMG-20141118-WA0024IMG-20141118-WA0034

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=17090

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 43در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴۳
 1. سلام.

  دوستان خوش امدید چشم به راهتان بودیم.
  ان شاءالله که قلم توانای تان .
  تواناتر ومثمر ثمر در راستای اعتلای فرهنگ ومصاءب دارالولایه قرارگیرد

 2. عرض سلام و ارادت و تبریک صمیمانه دارم به جناب دهمرده و تیم کاریشان و تبریک به کلیه مردم سیستان جهت رساندن فریاد دل خود به مسئولین ,امیدوارم با تنگ نظری برخی عزیزان رسانه محبوب مردم سیستان بزرگ دچار اختلال نگردد .

 3. خوش اومدین
  Like

 4. باسلام تشکر از آمدن تان برادران گندمی چشم دشمنانان کورشود

  • چه دوستمان داشته باشند و چه از ما متنفر باشند در هردو حالت ماندگاریم
   اگر دوستمان داشته باشند در قلبشان و اگر ازما متنفر باشند در فکرشان هستیم پس ماندگاریم

 5. انشاالله که با آمدنت قضیه منطقه آزاد زابل را همیشه در تیتر خبرهای پیگیری عنوان کنی

 6. باعرض سلام وتبریک صمیمانه خدمت تیم گندم پرس امیدوارم باگامهای موثرشما درراه پیشرفت سیستان، شاهدازبین رفتن مشکلات سیستان باشیم،انشاالله دراین راه موفق وپیروز باشید.

 7. سلام خدمت جناب دهمرده وتیم گندم پرس.دارم از خوشحالی پر میزنم

 8. سلام عزیزان. خوش آمدین.اگرقرار است کارهای بزرگ بکنیم با دید وسیع و بلند لطفآ با همکاری فرمانداران محترم و مراجعه به مجلس شورای اسلامی و وزارت خانه های مرتبط بازگشایی قانونی مرزها در سیستان،موضوع منطقه آزاد سیستان و راه اندازی شهرکهای صنعتی شهرستان هامون(محمد آباد) و زهک،گزارش هفتگی یا ماهانه از پروژه های آبیاری تحت فشار و قطره ای را پیگیری کنید. من و شما میتوانیم اگر ما باشیم.

 9. خوشحالیم……. در صورتی که فردایمان از دیروز بدتر نشود ….
  به امید اینکه صادقانه مشکلات زابل را حل کنیم(( مخصوصا مسئولین محترم ))

 10. خوش اومدین

 11. سلام. باعث خوشحالی هست که جبهه مطالبه گری قوی تر شد.

 12. سلام خوش آمدید امیدواریم پرشور تر از گذشته در راه معرفی مطالبات و مشکلات سیستانیان تلاس کنید.
  یاعلی

 13. باسلام، قدم برچش ….خوش آمدیدکه آبادانی ، عمران، درسایه وحدت وتلاش گندمی پرسی ها ……آرزوی ماست……درطول این مدت همیشه باشما بودم

 14. سلام
  باز نوایی شدیم برای دردهایمان
  باز صدایی شدیم برای بیان روزگار تنهاییمان
  باز امدید و مانیز همراه شما
  تا فریاد براریم مظللومیت این قوم به یغما رفته را
  باز صدا خواهیم شد یا که نه فریادی به بلندی تاریخ
  برای دوباره زاده شدن
  همانگونه که تو دوباره زاده شدی شهر گندم
  یقین دارم مردمان شهر گندم نیز گریه ی زاده شدن را سر خواهند داد

 15. باسلام وباتمام شوروعشق وخلوص نیت میگوئیم تولدت مبارک باد ، عاشقان سیستان……..

 16. سلام دوستان خوش آمدید.

 17. موفق باشی

 18. به نام خدا
  با سلام

  از اینکه به نظر مردم احترام گذاشتید و پایان کار وظیفه ی رسانه ای خود را اعلام نکردید خوشحالم .
  تولد شهر گندم را به شما وهمه همکاران صبورتان تبریک می گویم .
  امیدوارم گرگها در لباس گوسفند دیگر به شما حمله نکنند .

  تعطیلی و استعفاء راه چاره نیست . سیستان نیاز به از خود گذشتگی ما دارد .
  رسانه های سیستان و مردم سیستان نیاز به این دارند که در درون خودشان احساس نیاز به تغییر کنند .
  اگررسانه برگه های خبری خود را آتش بزند تا دیگران متوجه این سوختن شوند باید چند نفر انسان باوجدان جلوی سوختن برگه ها را بگیرند اما اگر بی تفاوت از کنار این موضوع عبور کنند معلوم می شود که هنوزاحساس نیاز به تغییر در ما بوجود نیامده است .

  راز ماندگاری شما در آینده همان جمله ای است که بیان کردید این جمله را فراموش نکنید .
  چه دوستمان داشته باشند و چه از ما متنفر باشند در هردو حالت ماندگاریم
  اگر دوستمان داشته باشند در قلبشان و اگر ازما متنفر باشند در فکرشان هستیم پس ماندگاریم.

  انشاالله درپناه خداوند موفق وپیروز باشید .

 19. به نام خدا
  با سلام
  تقدیم به سرور و سالارشهیدان
  السلام علیک علی الحسین و علی اولاد الحسین وعلی اصحاب الحسین

  نام ویدیو : وای حسینم
  فرمت :M4v
  حجم : 24.9مگابایت
  برای مشاهده ودانلود لطفا کلیک کنید:
  http://www.aparat.com/v/mhicF

 20. ضمن عرض سلام وخوش آمد گویی حضور برادر گرامی آقا یونس عزیز وتیم شهر گندم(گندم پرس)، ورود مجدد شما را در فغالیت رسانه تبریک گفته از قادر متعال توفیقات بیش از پیش شما عزیزان رادر جهت انعکاس مشکلات مردم شریف سیستان تمنا می نمایم. بدانید که شما چشم بینا وگوش شنوای این مردم عزیز هستید پس با همت خویش در عرصه خبری ثابت قدم وبا قدرت نسبت به رسالت سنگینی که بر دوش شما بزرگواران گذاشته شده تلاش نموده وآن را به سرمنزل مفصود هدف که همانا خدمت شایسته به این مردم صبور ومقاوم است برسانید،موفق،پیروزوسربلند باشید.

 21. سلام امیدوارم موفق باشید یاعلی

 22. درود.
  گاهی نیاز است که انسان های هوشمند متوقف شوند و بازیابی کنند قوای از دست رفته را و ذهنشان را متمرکز و آرام کنند و با قدرت آغاز کنند ، امیدوارم طوفان نباشید دارای قدرت آنی ، بلکه نسیم پایدار باشید و با موضوعات و مطالبه گری منطقی و { همراهی مردم } باعث پیشرفت منطقه شوید.

  با احترام

 23. بی نگتراز شما خودتون هستید

 24. خیلی خیلی خوش آمدید درپناه خدا باشد

 25. ورود مجدد در عرصه فعالیت رسانه ای مبارک باشد

 26. خیلی خوش امدید .حضور ادم بی ادعا ودلسوخته مانند خسروی را هم درعکسها به فال نیک می گیریم.

 27. با سلام و عرض تبریک فعالیت مجددتان. مدتی که نبودید جای خالی شما در میان رسانه های منطقه کاملا محسوس بود. انشاالله خدای مهربان به شما توفیق دهد تا آیینه تمام نمای انعکاس مشکلات منطقه به مسئولین استان و دولت محترم باشید. بدون تردید با بودن شما، مسئولین منطقه نیز در انجام وظایف خود جدی تر خواهند بود. با آرزوی موفقیت برای شهر گندمی ها

 28. پیروز و سربلند باشید

 29. سلام
  انشاالله که پیروز وسربلندباشید.
  این همه تمجیدرومیبینیدبه امیدسیستانی آباد.

 30. درود بر برشما گندمی های عزیز . . .

 31. سلام دوستان
  یکی از دوستانم طریق آشنایی بنده با این سایت شدن و خسته نباشید عرض میکنم خدمت تمامی افرادی که در راه اندازی این سایت عالی دخیل بودن و امیدوارم همواره در این مسیر موفق باشید.
  با تشکر

  • سلام درود براین دوست شما و سلام برشما بزرگوار
   ان شاالله شما نیز موجبات آشنایی دوستان خود با گندمـــ پرسی ها را فراهم آورید

 32. یونس جان همیشه موفق و سربلند باشی
  ممنون برای دوباره راه اندازی سایت بزرگ گندم پرس

 33. Bigggggg LIKE FOR Gandom city

 34. باسلام خدمت همه تیم گندم پرسی ها انشالله که سلام گرم ما مردم رنج کشیده و دور افتاده ترین مردم خطه ایران عزیز یعنی میلک را علیک فرمایید و ما را در جمع خودتان بپذیرید چون چشم وگوش ما مرزداران بی ادعا شماها هستیدکه خودتان را به خاطر ما مردم رنج دیده به خطر می اندازید .جمعی از یاران بی ادعا و دوستدار شهر گندم وتیم شهر گندم به امید روزی که سیستان واقعا شهر گندم و انبار غله ایران شود