” قُلْنا یا نارُ کُونی بَرْدًا وَ سَلامًا عَلى إِبْراهیمَ ”   « یارب این آتش که بر جان من است ، سرد کن زان سان که کردی بر ابراهیم خلیل »     گندمـــــ پرس : ما می گریزیم و آنها می مانند. گریز ما از مرگ است و فاجعه، و ماندن آنها مقاومت در […]

 

” قُلْنا یا نارُ کُونی بَرْدًا وَ سَلامًا عَلى إِبْراهیمَ ”   « یارب این آتش که بر جان من است ، سرد کن زان سان که کردی بر ابراهیم خلیل »

 

آتش نشان

 

گندمـــــ پرس : ما می گریزیم و آنها می مانند. گریز ما از مرگ است و فاجعه، و ماندن آنها مقاومت در بطن حادثه، و همین است که شغل شان را مقدس کرده است: آتش نشان، کلمه یی احترام برانگیز و عنوانی یادآور ایثار و فداکاری.

 

 

کسانیکه چشم در چشم مرگ می ایستند و تا آخرین شعله می جنگند تا در عمق فاجعه، مانعی باشند در برابر خسارت بیشتر و مرگ آنانی که گرفتار شعله ها هستند. حکایت گریز ما و ماندن آنها داستان یک روز و یک هفته نیست،لحظه لحظه زندگی آنان با خطر گره خورده و به همین خاطر است که هفت مهر را که سالروز مرگ 18 آتش نشان در پالایشگاه آبادان در 7 مهر 59 بوده ، به پاسداشت حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی مان در عرصه دفاع مقدس ، فرصت را مغتنم شمرده؛ تا در کمال امتنان و به منظور قدردانی از زحمات این قشر زحمت کش  که جان خود را در طبق اخلاص می گذارند  و نجات من و تو را وظیفه خود می دانند و وفاداری شان را به سوگندی که خورده اند بارها ثابت کرده اند ارز ادب و خسته نباشیدی کرده باشیم.

 

 

کـاش بعضی ها هم، جهـت تامین امنیت شهـر، از ســرعت عمل و اخـلاص آتش نشـانان درس می گرفتند…

 

قــنبری

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه