گندمــ پرس : نیشگون که گویا هنوز هم بر کاندیدا شدن در انتخابات مجلس اصرار دارد , مدتی از دیدها پنهان بود و فکر می کردیم که در حال کار انتخاباتی و جلسات یواشکیست , تحقیق و جستجویی انجام شد و متوجه شدیم که راه شهرهای مذهبی را در پیش گرفته است. فکر کردیم که  […]

گندمــ پرس : نیشگون که گویا هنوز هم بر کاندیدا شدن در انتخابات مجلس اصرار دارد , مدتی از دیدها پنهان بود و فکر می کردیم که در حال کار انتخاباتی و جلسات یواشکیست , تحقیق و جستجویی انجام شد و متوجه شدیم که راه شهرهای مذهبی را در پیش گرفته است.

فکر کردیم که  از کردار گذشته خود , نیشگون گرفتن برخی مدیران و یا بقول دوستان نیشگونیش , همانهای که کارهایشان نیشگون را مشهور و وادار به کاندیدا شدن کرد ,  مسخره کردن . . . , آنها پیشمان گشته و راه شهرهای مذهبی دنیا را در پیش گرفته و پس از اینکه از کربلای معلی بازگشته حال نیز به مشهد مقدس سفر کرده و شب و روز در حرم مطهر آقا امام رضا در حال دعا , نیایش و استغفار است تا شاید بخشیده شود.

اما حال متوجه شدیم که نه بابا توبه گرگ مرگ است و متنی دیگر ارسال شده و از همان مشهد مقدس نیشگونی جانانه اینبار اما مردم و منتقدان را گرفته و نشان داده است که همچون برخی از کاندیداهای انتخاباتی قصد دارد برای پیروز شدن درانتخابات دست به گریبان مدیران دولتی شود , که البته از همین حال باید به وی و دیگر کسانی که این راه را می روند بگوییم که نماینده باید مردمی باشد و نه دولتی و البته همراه دولت , تا بتواند موفق باشدو مورد وثوق مردم نیز قرار گیرد.

بگذریم , سخن کوتاه می کنیم و نوشته جدید نیشگــون در بابت نوسانات برق و قطع و وصل های مکرر برق شهر زابل رامطالعه می کنیم.

 

حکایت-های-نیشگون

 

نیشگــون : سلام
طاعات و عباداتتان مقبول درگاه احدیت
آقاجان ما که مانده ایم با این مردم چه کنیم … اصلا نیمه پر لیوان را نمی بینند و حتی توی این ماه مبارک رأفت و مهربانی دست از سر این مدیران بر نمی دارند و هی سر به سرشان می گذارند… 

خب بابا توی گرمای پنجاه درجه سانتیگراد و در زیر حمله طوفان شن برق شهرمان هی مکررا قطع می شود که بشود …  آسمان که به زمین نرسیده …. پرسنل اتفاقات برق از پشت تلفن چند جمله ای تند نصیبتان می کنند که بکنند … رییس برق سیستان جواب تلفنش را نمی دهد , خب ندهد اسمش با خودش است «رییس » است و دلش نمی خواهد جواب بدهد آخر این ها هم شد مشکل؟؟؟؟

بالا غیرتا این مشکلها مهم  هستند یا درگذشت همسر سابق کارلوس کی روش مربی تیم ملی فوتبال ؟؟؟

اعتراضات برخی شهروندان سیستانی  ما را بر آن داشت تا در راستای نشان دادن نیمه پر لیوان به مردم مواردی را متذکر شویم و جواب دندان شکنی به همین مردم و بخصوص منتقدان مغرض !!! همچون گندمک بدهیم تا به همه بفهمانیم که حق مسلم نیشگون نشستن بر کرسی نمایندگی مجلس است!!!

 

فواید قطع برق از دیدگاه نیشگون :

بازگشت به زندگی سنتی
1 ـ قظع برق آن هم در دمای پنجاه درجه بد که نیست بلکه خیلی هم خوب است و موجب می شود نگاه مردم سیستان در این زندگی ماشینی کمی سنتی شود و همه آن باد بزن های زرنگار را که توی جهیزیه همه خانم های سیستانی وجود دارد دوباره استفاده کنند… اصلا پیش نهاد ما این است که این باد بزن ها به عنوان نماد اقتصاد مقاومتی در بخش انرژی معرفی شوند.

 

کاستن از دعواهای خانوادگی
2 ـ با قطع برق دیگر دعوای قدیمی و ریشه دار و همیشگی پدر و اهالی خانه خصوصا فرزندان بر سر تصاحب کنترل تلوزیون و انتخاب شبکه پایان می یابد و آرامش به خانه بر می گردد (حالا این کجایش بد است؟؟؟ دوستان مغرض پاسخگو باشند)

 

روزه داری = جهاد
3 ـ وقتی این روزها در رسانه ملی این همه فریاد می زنندکه«روزه در هوای گرم حکم جهاد را دارد» آیا انصاف است این لطف مدیران برقی را فراموش کنیم که می خواهند ثواب دو یا سه جهاد در یک روز به ما برسد؟؟؟

 

کاهش میزان  قبض برق
4 ـ مردم خوب ما به این فکر نمی کنند که قطع برق یعنی مصرف کمتر و در نتیجه پرداخت هزینه کم تر و این یعنی این که می توانیم با پول یارانه مازاد!!!! آجیل بخریم و بدهیم بچه ها بخورند و صدایشان بابت گرمای هوا و قطعی برق و طوفان شن در نیاید.

 

کاستن از آلام کشور دوست و همسایه
5 ـ آقاجان از قدیم گفته اند بزرگی ریخت و پاش دارد وقتی ما دو خط انتقال برق به سیستان (یکی از زاهدان و دیگری از سفید آبه ) داریم و درحال صدور برق هستیم باید برای اثبات بزرگی کمی هم هزینه بدهیم و غذا نخورده سبیلمان را چرب کنبم… خدای ناکرده نمی خواهید که فشار وارد شده به شبکه به دوش ساکنان کشور های دوست و برادر آن طرف مرز منتقل شود!!! همان فشار نگه داشتن حق آبه هامون را که دارند , بندگان خدا بسشان است.

 

6-اهالی مناظق حاشیه شهر مثل شیخ آباد که به دلیل نداشتن نفوذ در ادارات , برق شان بیشتر قطع می شود هم باید توجه داشته باشند که جهادشان دو قبضه است یعنی هم بوی بد زباله های مرکز دپوی زباله شهرداری  و هم قطعی برق و گرمای تابستان را تحمل می کنید همین الان بروید و از مدیران شهرداری و برق تشکر کنید.

7 ـ قطع برق باعث می شود که از تحمل دیدن سریال های آبکی رسانه ملی که همان سریال های سال پیش است با یک شماره تغییر(پایتخت چهار و عظیم سه) خلاص شوید  و اگر بچه ها اعتراض کردند آرامشان کنید که بابا جان نگران نباشید چون 16 سال بعد می توانید پایتخت 20 را ببینید با بازی بچه های «سارا» و« نیکا» (شخصیت های خردسال سریال).

8 ـ اگر رییس اداره ای به تلفنش جواب نمی دهد خب حتما یا در جلسه !!!!هستند و یا درماموریت(شاید روی یکی از دکل ها)اصلا دلش نمی خواهد جواب بدهد خب رییس است و زورش هم می رسد تازه مگر منطقه آزاد نشده خب هرکاری هم از طرف مدیران آزاد است دیگر , ضمنا اگر پرسنل اتفاقات  برق هم برخورد نادرست می کنند به کسی مربوط نیست این ها مدیران آینده اند و از همین الان پا جای پای مدیران فعلی کرده و از سئوال و انتقاد بدشان می آید اصلا چه معنی دارد چهار تا واژه تند به کسی بر بخورد مردم دیگر نوبرش را آورده اند!!!!

9 ـ آقا جان این که جان کودکان و افراد مسن به خطر می افتد هم هیچ ربطی به مدیران برق و باد و خاک و آتش  ندارد و این ناشی از بی تدبیری خود مردم است که کودکان و پیران را در مسیر مشکلات قرار می دهند بابا بگذارید از منطقه بروید از جان سیستان چه می خواهید؟؟؟

10 ـ بنده فکر میکنم همه مشکلات ما گردن اداره برق باشد . تعجب نکنید !!! وقتی برق در ادارات نوسان داشته باشد تصمیم گیری ها و افکار برخی مدیران هم نوسان خواهد یافت و موجب می شود یک بار حرفی را بزنند و بار دیگر آن را انکار کنند و خلافش را بگویند مثل جریان هنرستان بهیاری که یک روز می گویند آری و روز دیگر نه…  البته تازه ترین خبرها حاکی از این است که مدیران دانشگاه علوم پزشکی دچار نوسان فکری و تصمیم گیری ناشی از نوسان برق شده و در مسیر باز گشایی هنرستان تغییر موضع می دهند (از ما نشنیده بگیرید)

پیشنهاد نیشگونی:
بهتر است مدیران برای با کلاس شدن تحمل سختی ها از سوی مردم و نیز خط و نشان کشیدن برای اتحادیه اروپا نام مشکلات و فشارهای وارده بر مردم را «ریاضت اقتصادی و اجتماعی» بگذارند که هم با کلاس و دهان پر کن است و هم در نتیجه مذاکرات هسته ای به نفع ایران تاثیر خواهد گذاشت.
هم چنین در ماه مبارک رمضان آقایان مدیران برقی لطف کنند و برق را شب ها قطع کنندتا در تاریکی شب دل هایمان را به خدا نزدیک تر کنیم و برای اصلاح سوء مدیریت ها  دعا کنیم  تا عاقبت به خیر شوند.

التماس دعا  – نیشگون

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه