گندمـــــ پرس : استاندار سیستان وبلوچستان گفت: تالاب بین المللی هامون سرمایه ای ارزشمند و مشترک میان دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان با مشترکات فرهنگی بی شمار است.   به گـــزارش گندمـــــ پرس ، عـلـی اوسط هاشمی روز دوشنبه در حاشیه سفر به شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان در گفت و گو با […]

گندمـــــ پرس : استاندار سیستان وبلوچستان گفت: تالاب بین المللی هامون سرمایه ای ارزشمند و مشترک میان دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان با مشترکات فرهنگی بی شمار است.

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس ، عـلـی اوسط هاشمی روز دوشنبه در حاشیه سفر به شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهـار داشت: 2 کشور ایران و افغانستان باید از ظرفیت این تالاب بین المللی به بهترین نحو برای توسعه منطقه بهره گیرند.

 

 

وی با اشـاره به سفر خود به کشـور افغانستان ابـراز امیدواری کرد: تعاملاتی که میان این 2 کشور شکل می گیرد پایه گذار روابطی ماندگار در سطح منطقه و پوشش دهنده همه اهداف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ایران و افغانستان باشد.

 

 

 

وی گفت: پس از مدت ها وقفه در مراودات محلی این سفر آغاز فصل جدیدی از روابط منطقه ای بین 2 کشور ایران و افغانستان خواهد بود.

وی اظهار داشت: مشترکات میان کشورهای همسایه بی شک می تواند سرمایه ای برای برنامه ها توسعه ای در منطقه باشد.

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: باید از ظرفیت تجارت خرد بازارچه ها و معابر که همان نقش محلی و مردمی مرزنشینان را رقم می زند به بهترین نحو برای توسعه روابط 2 کشور همسایه بهره گرفت.

 

 

 

هاشمی تاکید کرد: همان گونه که ایران یار روزهای سخت مردم افغانستان بوده از این پس نیز با تکیه بر دستاوردها و پیشرفت های علمی خود می تواند به این کشور در مسیر توسعه کمک کند.

 

 

 

وی با بیان اینکه تاسیس منطقه آزاد تجاری اقتصادی سیستان در دستور کار دولت قرار دارد تصریح کرد: منطقه آزاد تجاری مشترک میان ایران و افغانستان باعث استفاده از ظرفیت ها و تجمیع سرمایه گذاران در این منطقه خواهد شد.

 

 

 

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: با این اقدام ضمن جلوگیری از سرمایه گذاری فعالان اقتصادی بومی در دیگر نقاط کشور، اقتصاد منطقه نیز رونق می یابد.

استاندار سیستان بلوچستان روز دوشنبه با سفر به منطقه سیستان علاوه بر شرکت در همایش نیمروزیان در شهرستان نیمروز در نشست مشترک فرمانداران، ائمه جمعه و کارشناسان فرهنگی و اقتصادی حوزه سیستان حضور یافت.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه