پارک ملت زابل

با انتخاب خانم پردلی هیات علمی به عنوان مسئول سازمان زیباسازی و فضای سبزشهری شهرداری خوشحال بودیم که شهرداری زابل کمی به سوی تدبیر و عقلانیت سیر می کند.

با انتخاب خانم پردلی هیات علمی به عنوان مسئول سازمان زیباسازی و فضای سبزشهری شهرداری خوشحال بودیم که شهرداری زابل کمی به سوی تدبیر و عقلانیت سیر می کند.

 

گندم خبر, اما بی سوادی اعضای شورا و شهردار در مدیریت شهری، تیشه به ریشه شهر زابل زد و گویا این انتخاب نیز مانند دیگر کارهای شهرداری تو زرد از آب در آمد.

 

چندی قبل انتقادی راجع به قطع درختان خیابان فردوسی منتشر نمودیم که شهرداری زابل کر و لال شد و از دیوار صدا در آمد، اما از مسئولان امر خیر، ولی دوستان به ظاهر منتقد ما که خویش را علامه میدانند در آن زمان فرمودند قطع درختان کار صحیحی است و اعلام داشتند با انتشار چنین مطالبی جلوی تغییر را نگیرید.

 

جنابان علامه و باسواد رسانه ای آیا خبر دارید که شهرداری زابل درختان زیبا و سرسبز داخل پارک ملت را قطع نموده است؟

 

آیا آن ها نیز فرسوده وزشت بودند و احتمال سقوطشان وجود داشت؟

 

در همه جا تلاش می کنند که درختانی بزرگ برای زیبایی بیشتر عمل آورند، اما در شهر ما کار به لطف عقلای صاحب منصب در شورای شهر و شهرداری برعکس شده است و درختان تنومند را قطع می کنند.

 

چند روز قبل در آستانه سال نو رییس شورای شهر زابل فرموده بودند شهر در آمادگی کامل برای استقبال از میهمانان نوروزی می باشد، می شود بفرمایید از کدام آمادگی سخن به میان آوردید؟

 

آیا منظورتان همین قطع درختان و آشفتگی اوضاع خیابان ها و پارک هاست؟

 

شنیده ایم یکی از ادارات زابل با هرس درختان خرزهره قصد داشته است برای بهبود فضا بیرونی اداره خویش درختانی زیبا و گل کاری نماید، که اجراییات شهرداری سر میرسد و برای هرس هر یک از این گل ها مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن اداره را جریمه می نماید.

 

سوال ما از شما عوامل شهرداری این است جریمه قطع آن درختان بزرگ که خویش قطع نموده اید، چقدر می شود؟

 

میگویند مسئول سازمان زیباسازی و فضای سبزشهری شهرداری علت قطع درختان را ایجاد تاریکی در شب بیان نموده است، از صحت این سخن مطمئن نیستم اما اگر به این دلیل باشد واقعا جای تاسف است.

 

هر چند جای گلایه ای نیست، از قدیم گفته اند سوزنی به خویش زنید و جوال دوزی به دیگری، این اتفاقاتی که رخ میدهد همه و همه نتیجه انتخاب های اشتباه خود ما مردم است.

 

تا زمانی که با رودروایسی و طایفه گرایی برای خویش تصمیم بگیریم و عده ای بی سواد به امورات شهری را روانه شورا نماییم وضع بهتر از این نخواهد بود.

 

جا دارد دادستان محترم و دوستان فعال در انجمن های مردم نهاد برای یک بار هم که شده جلوی چنین اقدامات نابخردانه ای را از طرق قانونی بگیرند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه