بیانیه جمعی از فعالین رسانه ای سیستان در پی اقدام جنایتکارانه آل سعود و به شهادت رساندن شیخ نمر ( ره ):

  • کد خبر : 31036
  • ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱:۲۰
بیانیه جمعی از فعالین رسانه ای سیستان در پی اقدام جنایتکارانه آل سعود و به شهادت رساندن شیخ نمر ( ره ):

بسم الله الرحمن الرحیم …فالذین هاجروا و اخرجوا من دیارهم و اوذوا فی سبیلی و قاتلوا لاکفرن عنهم سیئاتهم و لادخلنهم جنات تجری من تحتها الانهار ثواب من عندالله و الله عنده حسن الثواب.    ( آل عمران-۱۹۵) دولت سعودی علیرغم توصیه های اسلامی، دلسوزانه و برادرانه منطقه ای و بین المللی درخصوص مدارا با شیخ […]

بسم الله الرحمن الرحیم

…فالذین هاجروا و اخرجوا من دیارهم و اوذوا فی سبیلی و قاتلوا لاکفرن عنهم سیئاتهم و لادخلنهم جنات تجری من تحتها الانهار ثواب من عندالله و الله عنده حسن الثواب.    ( آل عمران-۱۹۵)

دولت سعودی علیرغم توصیه های اسلامی، دلسوزانه و برادرانه منطقه ای و بین المللی درخصوص مدارا با شیخ نمر باقر النمر، سرانجام این روحانی و عالم برجسته شیعه را که اصلی ترین خواسته اش برقراری دموکراسی و احقاق حقوق تمامی مردم مظلوم عربستان بود، به جوخه اعدام سپرد. این در حالی است که این عالم برجسته شیعه از یک دادگاه عادلانه برخوردار نبود و متاسفانه در یک دادگاه غیرشفاف و ناعادلانه محاکمه شده بود.

اعدام آیت‌الله شیخ نمر بار دیگر ماهیت رژیم آل سعود را به عنوان رژیمی ناقض حقوق بشر و حکومت پادشاهی معرفی کرد که تندروی و ستم را در احکام صادره در مورد شهروندانش را به بدترین شیوه اعمال میکند.

اقدام نسنجیده از طرف رژیم آل سعود در حالی صورت می‌گیرد که هنوز زخم مصیبت کشتار هزاران حاجی مسلمان در حوادث حج امسال و فاجعه منا در التیام نیافته و بی کفایتی حاکمان جوان عربستان محرز است. ورود مستقیم این رژیم به جنگ یمن و دخالت امور داخلی دیگر کشورها ماهیت سلطه طلب و جنگ طلب این کشور را برای افکار عمومی جهان از جمله مسلمان واضح ساخته است.
کشتار نیجریه،به خاک و خون کشیدن خانواده شیخ زکزاکی و تخریب مساجد شیعیان در آن کشور و جنگهای داخلی عراق و سوریه و یمن و دیگر کشور ها را میتوان بخشی از سناریوی شکست خورده این رژیم دانست. چنین نگرشی این رژیم را مطرود جهان اسلام و نتیجه آن فرو رفتن در باتلاق همراهی با امریکا و رژیم سهیونیستی اسراییل خواهد بود.

بی شک اعدام شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط آل سعود مدلی ازتسویه حسابهای سیاسی و مذهبی است که این روزها خاورمیانه و برخی کشورهای افریقایی را در برگرفته است و امروز مدعیان حقوق بشر و مدافعان آزادی بیان در برابر این نوع جنایات سکوت کرده و برخورد عملی با آن نمیشود.

به یقین این حرکت ناجوانمردانه برخواسته از ناکامی این رژیم در سلطه بر کشورهای اسلامی و پیروزی های پی در پی مردم در کشور یمن، سوریه، لبنان و عراق در برابر گروههای تندرو و تکفری مورد حمایت عربستان بوده و نوید بخش زوال قریب الوقوع آل سعود است.

تردیدی نیست خون پاک این شهید والامقام ، وحدت امت اسلامی را تقویت خواهد کرد

ما مدیران رسانه در سیستان با محکوم کردن این  جنایت رژیم آل  سعود و تسلیت به محضر حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری و مسلمانان به ویژه شیعیان جهان از مسئولین نخبگان، دانشگاهیان و عالمان و رسانه ها می خواهیم در این شرایط خطرناک و بحرانی که منطقه خاورمیانه و جهان اسلام درگیر توطئه های صهیونیستی و تکفیری کرده است به رسالت واقعی خود عمل کنند و برای خاموش شدن این آتش نفاق و کینه توزی حول محور آموزه های پیامبر صلح و دوستی متحد شوند.

بر همه رسانه ها اعم از مکتوب و مجازی،سمعی و بصری واجب  است که فریادگر مظلومیت این مرید با وفای حضرت سید الشهدا (ع) و یارانش باشند و گوش ها و چشم های خفته جهانیان را بر این جنایت بی شرمانه باز کنند و از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران نیز میخواهیم که این مورد را با اقدامی انقلابی پاسخ دهد.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

 

مهدی کشته گر – نی زار

غلامرضا یزدان پناه – هامون پرس

امیرحسین خمر- صدای سیستان

خانم حسینی – اوشیدا

علیرضا بارانی – صدای خاک

سید محمدکاظم حسینی طباطبایی- گندم پرس

حامد سالاری – توتن نیوز

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31036

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. احسنت بر رسانه های بیدار سیستان
    لبیک یا خامنه ای