بو, طعم و تلخی آب شرب در شمال استان سیستان و بلوچستان با شروع فصل گرما باری دیگر به اوج خود رسید بطوری که مردم برای استفاده از آب شرب سالم به صف های طولانی ایستاندند.

بو, طعم و تلخی آب شرب در شمال استان سیستان و بلوچستان با شروع فصل گرما باری دیگر به اوج خود رسید بطوری که مردم برای استفاده از آب شرب سالم به صف های طولانی ایستاندند.

 

به گزارش گندم خبر, گزارش های مردمی حکایت از صف های طولانی برای رفع تشنگی در روستاهای شهرستان زهک می دهد و سایر مناطق شمالی استان با شرایط وخیم بو و طعم آب و شرب غیر قابل آشامیدن مواجه اند و مشخص نیست بعد از گذشت سه سال اداره آب و فاضلاب و مسئولان این مجموعه چه فکری برای رفع این معضل بجز بازدید و درج چند مصاحبه و توضیح علت وقوع این اتفاق کرده اند.

 

در یکی از این مصاحبه ها که درست بعد از درج نظرسنجی رسانه گندم خبر منتشر شد, جناب مسئول عنوان کرد, با شروع فصل گرما پدیده بلوم جلبکی در چاه نیمه و انباشت رسوبات و مواد آلی دلیل این تغییر بو و طعم تلخ آب می باشد.

 

مدتی است باری دیگر بعد از بی آبی و قطعی آب در روستاهای سیستان, آب شرب تلخ , دارای بوی بد و طعم خاص و غیر قابل آشامیدن شده است و بعد از گذشت سه سال به اذعان خود آقایان مسئول همچنان این مشکل پابرجاست و گویا هیچ اراده ای برای رفع آن در مدت سه سال در اداره آب و فاضلاب استان دیده نمی شود.

 

مدیران شاید در نظر خویش با این استدلال که مردم سیستان با بار سنگین مشکلات بازم هم با این مشکل کنار و صبوری می کنند تصمیم دارند هیچ اقدامی برای رفع این معضل نکنند که جای بسی تاسف دارد.

 

آرای بیش از سه هزار نفری مردم و کلیک برروی گزینه “خیلی خراب “در پاسخ به سوال نظرسنجی کانال تلگرامی گندم خبر با مضمون “وضعیت آب شرب در شمال استان را از لحاظ طعم, بو و غیره چگونه ارزیابی می کنید؟” نشان می دهد وضعیت آب شرب در اکثر نقاط دارلولایه سیستان خراب است.

امید است مسئولان تدابیری بیاندیشند و برای رفع این معضل بجای مصاحبه اقدام کنند و از نمایندگان سیستانی حاضر در مجلس تقاضا داریم همچنان که با ادعا و افتخار اعلام می کنند ما چه کرده ایم برای مردم این مشکلات را هم مد نظر خویش قرار دهند.

 

به امید سیستانی آباد با مسئولانی جهادی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه