گندمــــ پرس : بعد از دستور رهبری به معاون اول رئیس جمهور درمورد سفر به سیستان و پیگیری مشکلات منطقه بود که قرار بر این شد جناب جهـانگیری در اسرع وقت به سیستان سفر کند و مشکلات این مردم را از نزدیک ببیند،حالا بماند که این سفر با چه فاصله ای بعد از دستور رهبری […]

گندمــــ پرس : بعد از دستور رهبری به معاون اول رئیس جمهور درمورد سفر به سیستان و پیگیری مشکلات منطقه بود که قرار بر این شد جناب جهـانگیری در اسرع وقت به سیستان سفر کند و مشکلات این مردم را از نزدیک ببیند،حالا بماند که این سفر با چه فاصله ای بعد از دستور رهبری انجام میشود!!!!! اما نکته ای که در سفر معاون اول رئیس جمهور حایز اهمیت است ،تکاپو و پویایی بی سابقه ی برخی مسئولین برای تغییر دادن چهره ی واقعی سیستان است.

 

 

با خبر شدیم که تعدادی از کارشناسان حوزه ی آب و محیط زیست طی جلسه ای تصمیم گرفتند که مقداری از حقابه تالاب هامون را که از ذخایر چاه نیمه در نظر گرفته اند در منطقه رها کنند و البته این امر به طور کاملا اتفاقی!!!!! مصادف با حضور آقای جهانگیری در سیستان رخ می دهد!

 

 

نکته ی قابل توجه ،تامل و تاسف این است که: مگر هرچند وقت یک بار مقام بلندپایه ای از دولت به سیستان سفر می کند؟ آن هم برای بررسی و پیگیری مشکلات

 

 

و چرا با سفر چنین فردی که می تواند کمکهای زیادی به منطقه و مردم از جانب ایشان صورت گیرد،عده ای در صدد این هستند که سیستان را گلستان نشان دهند؟

 

 

آیا جـز این است که آقـایان مدیران که به خوش نشینی خو گرفته اند، برای حفظ صندلیهای خود چنین اقداماتی انجام می دهند؟

 

چرا چهره ی واقعی سیستان را به آقای جهانگیری نشان نمی دهید؟

 

اگر قرار به رها سازی آب موجود در چاه نیمه ها بود،چرا در بازه ی زمانی که ریزگردها به جان دردمند مردم مرزدار سیستان سل و بیماریهای عفونی و ریوی و تنفسی تعارف می کرد، این آب بر زخمهای هامون جاری نشد تا مقداری از این هجمه ی عظیم ریزگردها و گرد و غبار کم شود و سیستان نفس بکشد؟!

 

گویا دستگاه تنفسی معاون اول رییس جمهور و هیات معزز همراهشان حساس تر و عزیزتر ازمردم صبور سیستان است که بزرگواران برای کاستن ریزگردها در حرکتی مسولانه و عجولانه!!!! اقدام به رها سازی آب نمودند تا مبادا ریه های مسئولین ذره ای آزار ببیند و خم به ابروی شان بنشیند.

 

 

آیا بهتر نبود کمی دست نگه می داشتید و بعد از رفتن آقایان پایتخت نشین آب را رها می کردید تا دردها و مشکلات را آنگونه که هست ببینند ، بشنوند و اگر خدا خواست چاره جویی نمایند؟؟

 

نکته ای که بیش از همه قلب حداقل اصحاب رسانه را به درد می آورد این است که بــرخــی کسانی خبر این نشست باشکوه و رها سازی آب را همزمان با ورود اقای جهانگیری به منطقه مفتخرانه بیان می کنند و آرزوی سخنرانی و سخنوری برای خودنمایی در این جلسه را در سر می پرورانند و خود را برای کسب این افتخار به آب و آتش تملق می زنند که روزی از دریچه ی همین رسـانه ها داعیه ی مطالبه گریشان گـوش فلک را کر کرده بود. ولـی اکنون که زمزمه ی نشستن بر اریکـه ی منصب و اعتبار بر جانشان خوش نشسته، در پی کسب مال و مقام، روحیه ی مطالبه گری و احقاق حقوق مردم را فراموش کرده اند و از ما هم کـاری برنمی آید جـز آرزوی هـدایتشان.

 

 

در آخر هم خطاب به آقای دکتر جهانگیری ارجمند: اگر واقعا دلتان برای سیستان و مردمان ولایتمدارش سوخته و قصد کمک و بازدید از دردها و مشکلات را دارید، زمانی را برای سفر انتخاب کنید و به گونه ای بیایید که صدای ساز و دهل تشریف فرمایی تان خواب برخی از مدیران و مسولین مان را آشفته نکند و به فکر استتار معضلات بزرگ سیستان نیفتند و برای عرض خیر مقدم در پی پنهان نمودن واقعیتها نباشند .

 

 

جناب آقای دکتر جهانگیری! سرزده بیایید تا چهره ی واقعی سیستان را ببینید.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه