بنجار را آب برد!!!! عدم لایروبی انهار منجر به زیر آب رفتن شهرک آقایی بنجار شد.

 • کد خبر : 32806
 • ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱
بنجار را آب برد!!!! عدم لایروبی انهار منجر به زیر آب رفتن شهرک آقایی بنجار شد.

گندم پرس:  شهرک آقایی در حوزه شهر بنجار در فاصله ۶ کیلومتری از شهرستان زابل قرار دارد که بدلیل عدم مدیریت صحیح و لایروبی زهکش، با سیلاب مواجه شده است.     در این حادثه که صبح امروز اتفاق افتاد علیرغم گزارشات و تماسهای مکرر شهروندان با مراجع مسول و در خواست مدد رسانی ،هیچ دستگاهی […]

گندم پرس:  شهرک آقایی در حوزه شهر بنجار در فاصله ۶ کیلومتری از شهرستان زابل قرار دارد که بدلیل عدم مدیریت صحیح و لایروبی زهکش، با سیلاب مواجه شده است.

 

IMG_20160407_115353

 

در این حادثه که صبح امروز اتفاق افتاد علیرغم گزارشات و تماسهای مکرر شهروندان با مراجع مسول و در خواست مدد رسانی ،هیچ دستگاهی پاسخگو نبوده و اداره آب نیز از بار مسئولیت شانه خالی کرده است.

تصاویر زیرتوسط یکی از شهروندان شهر بنجار ارسال گردید،ایشان بیان کرد هیچ دستگاهی به جز شهرداری که در حالت آماده باش کامل برای مقابله به سر می برد در محل حادثه حضور پیدا نکردند.

 

IMG_20160407_115738

IMG_20160407_115701

IMG_20160407_115616

IMG_20160407_115542

IMG_20160407_115435

IMG_20160407_115325

 

با توجه به گزارش شهروندان بنجاری خبرنگار گندم پرس طی تماس تلفنی موضوع فوق را با مدیرکل محترم ستاد بحران استانداری در جریان گذاشت.

اربابی به خبرنگار گندم پرس، قول مساعد مبنی بر پیگیری سریع و رفع و حل موضوع مطروحه دادند.

در پایان ازپاسخگویی ایشان تشکر نموده و امیدواریم بحران پیش رو که دلیل اصلی آن عدم لایروبی انهار می باشد در حداقل زمان ممکن بررسی و رفع گردد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32806

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. این آبها چرا اینطور رها شده و به هدر می روند . مگر در اینطور مواقع فرمانداری ستاد بحران ندارد . فرمانداری به راحتی می تواند دستگاههای اجرایی را وادار به همکاری نماید و در صورت عدم همکاری بازخواست کند. آبی که به بدبختی به دست می آید نباید اینگونه به هدر برود .

 2. جای تشکروتقدیرازخدمات ارزنده شهردارمحترم ومعزز که انصافا درهمه لحظات بدورازهیاهو ی شعارگونه صادقانه باهمت کارکنان سخت کوش شهرداری بنجاردرصحنه حاضر وبالاخص درآبادانی منطقه تلاش مضاعف داشتن.دست مریزاد

 3. مدیریت ضعیف جهاد کشاورزی بنجار و حیف کردن پول تیشه و بودجه آب و خاک دلیل این موضوع است

  • حوزه کانال و زهکش از اختیارات امور اب سیستان میباشد و ارتباطی به جهاد کشاورزی ندارد

 4. سیستان و سیلاب
  لطفا مقدار چند لیوان آب هم به محصولات به خاک مانده روستای تمبکاء آنهم در روز بیست و یک فروردین ۹۵ بفرستید تا مدیریت ضعیف مسولین آب در سیستان و … طایفه کیخا در روستای کیخا ،ظلم به مردم این روستا کاهش یابد و خواهشمندیم مسولین در دادن حق آبه این روستا کوتاهی نکنند

 5. واقعا جای تاسف داره که از قطره قطره این آب گرانبها استفاده نمیشه و بعد واسه آب له له میزنیم …
  چرا این آبها جایی ذخیره نمیشه که بعد به درد همین زمین ها بخوره و در کشاورزی استفاده بشه….

 6. با سلام به همه سیستانیان عزیز
  یکی از دلایل اینگونه بحرانها که ناگهانی بوجود می آید در کنار عدم لایروبی انهار برخی زمین خواری ها در زهکش کانال بنجار میباشد که نیازمند توجه فوری مسئولین ذیربط میباشد

 7. اعتبار لایروبی دستی(تیشه) را جهاد کشاورزی فقط در انهار سنتی درجه ۳و ۴ و ۵ میتواند برنامه ریزی کند ولایروبی کانالها و انهار درجه۱ و ۲ مربوط به جهاد کشاورزی نیست.

 8. بزرگواران مشکل سیستان بعضا:
  -مدیران لایق، صبور، توانا، مدبر و چسبیده به صندلی و اختلاس و پارتی بازی
  -مدیران منطقه دارای آی کیو و ای کیو در حد چند میلیون و متناسب با شعبان
  -مدیران بدون برنامه و توانایی در جذب نبخگان و حل مشکلات حوزه خویش
  -چرا که این بزرگواران تحمیل شده توسط بزرگواران سیستانی دارای نفوذ و قدرت مانند نمایندگان حاضر مجلس هستند و انتظاری بیشتر نیست
  و اما اگر می خواهیم پسرفت نکنیم چند کار کوچک انجام دهیم ۱-قانون پارتی بازی و مردم داری را کنار گذاشته و براساس قانون و وجدان انتخاب و اجرا و پست بپذیریم و پست بگذاریم
  ۲- افراد ضعیف و نالایق در کارها را حذف کنیم نه تحمل
  ۳-مردم فارغ از تفاوتها در قوم و مذهب با هم متحد برای سیستان شوند
  ۴- جسارت و وظیفه شناسی رسانه ها و اصحاب رسانه افزایش یابد و حق گویی و قانون مداری را پیشه خود سازند

 9. باسلام.اخه کدوم فرماندارغصه این چیزارومیخوره اوناسرگرمه کارایه دیگه ای هستن ماشاالله اونقدی مشکلات دارن که به مشکلات مردم نمیرسن که…اصلامنظورم منطقه هامون نبودها…طرف خودش خدایه استرسه اونوقت چطورمیتونه تدبیرواس حله مشکلات داشته باشه.

 10. این موضوع ربطی به جهاد کشاورزی نداره مردم را راهنمایی بدنکنید اگر این بدلیل لایروبی نکردن نهرهاست پس ان هزینه هایی که ابیاران گرفته بودن برای چه عواملی صرف گردیده؟بعدشم اقای شهردار کجا تشریف داشتن ؟ فقط جای تاسف دارد . . . !