گـندمــــ پرس : با توجه به شدت توفان گرد و خاک در منطقه ، شب گذشته نشست مدیریت بحران شمال استان در فرمانداری ویژه زابل برگزار شد و اعضای ستاد بحران از مناطق آسیب دیده بازدید کـــردند. رضا اربابی در حاشیه باردید از روستاهای آسیب دیده ناشی از توفان شن به خبرنگار گندمــــ پرس گفت: […]

گـندمــــ پرس : با توجه به شدت توفان گرد و خاک در منطقه ، شب گذشته نشست مدیریت بحران شمال استان در فرمانداری ویژه زابل برگزار شد و اعضای ستاد بحران از مناطق آسیب دیده بازدید کـــردند.

n2903616-4449375

رضا اربابی در حاشیه باردید از روستاهای آسیب دیده ناشی از توفان شن به خبرنگار گندمــــ پرس گفت: متاسفانه در چند روز گذشته شاهد وزش توفان های شدیدی بودیم  کــه در 24 ساعت گذشته سرعت توفان به 86 کیلومتر بر ساعت رسید که این پدیده میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه را به پنج هزار و 903 میکروگرم بر متر مکعب افزایش داد که این مقدار 39 برابر شرایط سالم و بیش از 12 برابر حد بحران است.

وی ادامه داد : بر اساس آخرین آمار گرفته شده از مراکز درمانی و بهداشتی توفان ۳۵۵ نفر را راهی بیمارستان و مراکز درمانی کرده است.

اربابی گفت: از هر پنج شهرستان شمال استان ۱۹۰ نفر از مردم منطقه روانه بیمارستان و ۱۶۵ نفر دیگر نیز به دلیل مشکلات تنفسی، ریوی و چشمی به درمانگاه های روستایی مراجعه کنند .

بر اساس اعلام ستاد بحران استان، اکنون ۱۵ تیم امدادی با ۱۳۷ امدادگر در مناطق توفانی و بحرانی سیستان مستقر هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ هزار ماسک رایگان به منظور حفظ سلامتی مردم توزیع شد.

اکنون ۲۰ تیم راهداری، ۱۰ تیم پلیس راه، ۱۰ تیم اتفافات برق، ۱۰ تیم آب و فاضلاب روستائی، ۸ تیم آب و فاضلاب شهری در منطقه سیستان مستقر هستند.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه