شهرگندمـــــ : چند ماه قبل سرهنگ ناظری فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیتسان درگفتگو با گندمــ پرس گفت : در تلاش هستیم تا 19 بهمن سالروز قبام مردم سیستان به نام زابل ثبت شود و کارهای اولیه آن  نیز انجام شده است , وی اولین گام جهت تحقق این مهم را برگزاری همایش  19 بهمن […]

شهرگندمـــــ : چند ماه قبل سرهنگ ناظری فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیتسان درگفتگو با گندمــ پرس گفت : در تلاش هستیم تا 19 بهمن سالروز قبام مردم سیستان به نام زابل ثبت شود و کارهای اولیه آن  نیز انجام شده است , وی اولین گام جهت تحقق این مهم را برگزاری همایش  19 بهمن دانست و قول برگزاری آن را داده بود.

حال که به این تاریخ نزدیک میشویم , گویا این وعده عملیاتی میشود و همایش 19 بهمن , قیام مردم سیستان برعلیه رژیم پهلوی در زابل برگزار میگردد.

به گزارش شهرگندمــ جلسه هماهنگی جهت برگزاری همایش 19 بهمن روز زابل در محل فرمانداری زابل برگزار گردید.

بنابراین گزارش  سرهنگ پاسدار ناظری دراین مراسم ضمن تببین قیام نوزده بهمن ماه , آنرا قیامی ملی و مذهبی دانست و گفت : سعی داریم این همایش را با شکوه هرچه بیشتر برگزار کنیم.

20150119_101525

ناظری در ادامه افزود : این مراسم ساعت 9 صبح نوزدهم بهمن ماه سال جاری درمحل مصلی الهمدی شهر زابل برگزار میگردد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه این همایش در معاونت فرهنگی سپاه زابل مستقر میباشد گفت : از عموم مردم درخواست داریم از آن قیام هرچه دراختیار دارند در اختیار دبیرخانه همایش قرار دهند تا بتوانیم همایشی باشکوه و درخور شان قیام نوزده بهمن برگزار نماییم.

در ادامه استاد باقری ضمن تشکر به جهت توجه به این مساله پیشنهاد نمود کسانی که دراین خصوص اطلاعات کافی دارند دعوت شوند و به ذکر واقعه بپردازند , همچنین استاد باقری خواستار توجه ویژه به شهدای سیستانی قبل از انقلاب از جمله شهید باقری و شهید پهلوان و دیگر شهدای انقلابی شدند.

20150119_103447

 

سرهنگ ناظری نیز در پاسخ به ایشان گفت : ان شاالله بزودی این مساله همزمان با برگزاری بزرگداشت شهدای ترور موردتوجه  قرار خواهد گرفت.

خسروی رئیس میراث فرهنگی زابل نیز یکی دیگراز سخنرانان جلسه , گفت : سالهای قبل تلاشهای صورت دادیم تا بتوانیم این مراسم را برگزار نماییم اما موفق نشدیم و حال باید تلاش شود که قیام 19 بهمن سیستان از جایگاه منطقه ای خارج و ملی شود.

20150119_103739

دکتر شیبانی رئیس دانشگاه پیام نور زابل نیز آمادگی کامل این دانشگاه را جهت برگزاری این همایش اعلام و گفت : تا حدی که درتوان دانشگاه باشد آماده هرگونه همکاری هستیم

زکاوت مدیرکل فرهنگی دانشگاه زابل نیز گفت : دانشگاه زابل آماده همکاری کامل درهمه زمینه ها جهت برگزاری این همایش میباشد.

در پایان مهندس ناظری فرماندار زابل با بیان بخشی از واقعه 19 بهمن سخن خود را آغاز , حرکت سرهنگ ناظری در پیگیری این مساله را مهم و قابل تقدیر دانست و گفت : مردم در آن سالها به رسالت خود عمل کردند و حال نوبت ماست که به رسالت خود عمل نماییم , رسالت ما این است که حرکت بخوبی معرفی شود , این حرکت در نوع خودش بینظیر بود که مظلوم واقع شده است و کمتر بدان پرداخته شده است .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه