تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

بزرگداشت قیام نوزده بهمن سیستان برگزار میشود

 • کد خبر : 19527
 • ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۵
بزرگداشت قیام نوزده بهمن سیستان برگزار میشود

شهرگندمـــــ : چند ماه قبل سرهنگ ناظری فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیتسان درگفتگو با گندمــ پرس گفت : در تلاش هستیم تا 19 بهمن سالروز قبام مردم سیستان به نام زابل ثبت شود و کارهای اولیه آن  نیز انجام شده است , وی اولین گام جهت تحقق این مهم را برگزاری همایش  19 بهمن […]

شهرگندمـــــ : چند ماه قبل سرهنگ ناظری فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیتسان درگفتگو با گندمــ پرس گفت : در تلاش هستیم تا 19 بهمن سالروز قبام مردم سیستان به نام زابل ثبت شود و کارهای اولیه آن  نیز انجام شده است , وی اولین گام جهت تحقق این مهم را برگزاری همایش  19 بهمن دانست و قول برگزاری آن را داده بود.

حال که به این تاریخ نزدیک میشویم , گویا این وعده عملیاتی میشود و همایش 19 بهمن , قیام مردم سیستان برعلیه رژیم پهلوی در زابل برگزار میگردد.

به گزارش شهرگندمــ جلسه هماهنگی جهت برگزاری همایش 19 بهمن روز زابل در محل فرمانداری زابل برگزار گردید.

بنابراین گزارش  سرهنگ پاسدار ناظری دراین مراسم ضمن تببین قیام نوزده بهمن ماه , آنرا قیامی ملی و مذهبی دانست و گفت : سعی داریم این همایش را با شکوه هرچه بیشتر برگزار کنیم.

20150119_101525

ناظری در ادامه افزود : این مراسم ساعت 9 صبح نوزدهم بهمن ماه سال جاری درمحل مصلی الهمدی شهر زابل برگزار میگردد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه این همایش در معاونت فرهنگی سپاه زابل مستقر میباشد گفت : از عموم مردم درخواست داریم از آن قیام هرچه دراختیار دارند در اختیار دبیرخانه همایش قرار دهند تا بتوانیم همایشی باشکوه و درخور شان قیام نوزده بهمن برگزار نماییم.

در ادامه استاد باقری ضمن تشکر به جهت توجه به این مساله پیشنهاد نمود کسانی که دراین خصوص اطلاعات کافی دارند دعوت شوند و به ذکر واقعه بپردازند , همچنین استاد باقری خواستار توجه ویژه به شهدای سیستانی قبل از انقلاب از جمله شهید باقری و شهید پهلوان و دیگر شهدای انقلابی شدند.

20150119_103447

 

سرهنگ ناظری نیز در پاسخ به ایشان گفت : ان شاالله بزودی این مساله همزمان با برگزاری بزرگداشت شهدای ترور موردتوجه  قرار خواهد گرفت.

خسروی رئیس میراث فرهنگی زابل نیز یکی دیگراز سخنرانان جلسه , گفت : سالهای قبل تلاشهای صورت دادیم تا بتوانیم این مراسم را برگزار نماییم اما موفق نشدیم و حال باید تلاش شود که قیام 19 بهمن سیستان از جایگاه منطقه ای خارج و ملی شود.

20150119_103739

دکتر شیبانی رئیس دانشگاه پیام نور زابل نیز آمادگی کامل این دانشگاه را جهت برگزاری این همایش اعلام و گفت : تا حدی که درتوان دانشگاه باشد آماده هرگونه همکاری هستیم

زکاوت مدیرکل فرهنگی دانشگاه زابل نیز گفت : دانشگاه زابل آماده همکاری کامل درهمه زمینه ها جهت برگزاری این همایش میباشد.

در پایان مهندس ناظری فرماندار زابل با بیان بخشی از واقعه 19 بهمن سخن خود را آغاز , حرکت سرهنگ ناظری در پیگیری این مساله را مهم و قابل تقدیر دانست و گفت : مردم در آن سالها به رسالت خود عمل کردند و حال نوبت ماست که به رسالت خود عمل نماییم , رسالت ما این است که حرکت بخوبی معرفی شود , این حرکت در نوع خودش بینظیر بود که مظلوم واقع شده است و کمتر بدان پرداخته شده است .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19527

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
 1. باسلام ، صمیمانه از جناب سرهنگ ناظری ، فرماندار محترم و عزیزان شهر گندم که این واقعه مهم تاریخ سیستان را پیگیری می کنند سپاسگذارم این یکی از غفلت های ما بوده که تاکنون درجهت ثبت و معرفی این واقعه اقدام نکرده ایم ، حقیر که چندی قبل می خواستم بعنوان موضوع پایان نامه ارشد انتخاب کنم برخی اساتید در دانشگاه تهران از آن بی اطلاع بودندوشناختی نداشتند
  کاری بسیار ارزشمند وبزرگی است

 2. سلام برهمه بزرگواران بویژه جناب سرهنگ ناظری خبر خوشحال کننده ای بود

 3. گندم عزیز :لطفاَ در صورت تصویب این امر اطلاع رسانی شود(نمی گویم در حد تبلیغات کنسرتهایی خوانندگان که بعضاَکنسرو شده و تاریخ گذشته می باشند)با نصب چند آگاهی تبلیغاتی به تمام مردم و سیستانیها و دیگر شهروندان آزاد اندیش .تا مردم در این همایش (اگر برگزار شود)شرکت کنند . وبرای نمایندگان ……… نیز دعوت نامه ارسال شود کسانیکه انساب فرهیخته در سرتاسر ایران دارند به آنها اطلاع دهند واز آنان بخواهند تا در این همایش شرکت کنند.

 4. با سلام :
  پیشنهاد می شود از سرکار خانم دکتر ابراهیم زاده که کتابی با نام تاریخ تحولات سیاسی زابل چاپ کردهاند و بر روی واقعه 19 بهمن زابل به صورت کامل کار نموده نیز برای این جلسه دعوت شود .

  شهرگندمـــ : سلام اطلاعات تماس ایشان را ارسال بفرمائید