گندمـــ پرس : همایش همدلی , همزبانی و بزرگداشت شهدای طایفه کوهکن با حضور امام جمعه زابل , فرمانده سپاه و حضور گسترده مردم در محل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی زابل برگزار گردید.     دراین همایش که جمع کثیری  از سران , نخبگان و بزرگان طایفه کوهکن از  گلستان ، مازندران ، […]

گندمـــ پرس : همایش همدلی , همزبانی و بزرگداشت شهدای طایفه کوهکن با حضور امام جمعه زابل , فرمانده سپاه و حضور گسترده مردم در محل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی زابل برگزار گردید.

 

IMG_2760-4936b3ac98

 

دراین همایش که جمع کثیری  از سران , نخبگان و بزرگان طایفه کوهکن از  گلستان ، مازندران ، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، بلوچستان و تهران حضور داشتند ، سرهنگ محمد ناظری فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیستان گفت: سپاه پاسداران از سالهای قبل برگزاری چنین همایشهای را در دستور کار خود داشته و تا کنون چند همایش را با موفقیت برگزار کرده است و بزودی نیز شاهد برگزاری چندین همایش دیگر از طوایف مختلف سیستان خواهیم بود.

وی اهداف اصلی این همایش را چنین برشمرد : ایحاد همگرایی و شناخت متقابل تیره های مختلف سیستان ، ایجاد نشاط و همدلی و همزبانی طوایف ، توسعه و ارتباط تعامل مردم و مسئولین ، شناخت توانمندیهای قوی طوایف از گذشته تا به امروز ، تبلیغ فرهنگ شهادت بین طوایف و تحقق شعار  همدلی وهمزبانی دولت و ملت را از جمله این اهداف است .

 

انتقاد سرهنگ ناظری از مدیران میزنشین

وی در پایان نیز از عدم شرکت مسئولین در چنین همایش های انتقاد کرد و گفت : اظهارتاسف می کنم از بعضی مسئولان آن هم درسالی که از سوی مقام عظمای ولایت به سال همدلی و همزبانی ، دولت و ملت نامیده شده ، در میان مردم حضور ندارند , مسئولان در چنین همایش هایی باید در کنارمردم باشند نه اینکه پشت میزهایشان نشسته و دغدغه ای نسبت به مردم نداشته باشند.

 

IMG_2773-dbf4a00359

 

امام جمعه زابل : ملاک برتری قبیله نیست , و ملاک برتری شما تقواست

امام جمعه زابل نیز دراین مراسم ضمن تشکر ازبانیان این همایش گفت: در قرآن که کلام خداست آمده است ، ماشما راشعبه شعبه و قبیله قبیله قرار دادیم.

وی گفت : آیا این ، ملاک برتری فلسفه قبیله بوده است ، خیر بلکه این بوده که همدیگر را بشناسیم و هیچ ملاک دیگری نبوده است.

ایشان در ادامه افزود : ملاک برتری در پیشگاه خداوند ، روز دین است و اگر کسی قبیله را ملاک برتری قرار دهد آن را از نظر اثبات علمی شرک می دانم و ملاک برتری و گرامی ترین شما تقواست.

حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل در پایان اظهارداشت : مراسمی که برای طوایف گرفته می شود برای همدلی و وحدت اقوام سیستانی و یاد شهدای گرانقدر و در کنار یکدیگر قرار گرفتن و جمع شدن است.

 

IMG-20150512-WA0066

 

کوهکن عضو سابق هیات رئیسه مجلس : از سیستانیها در کشور به نیکی یاد می شود

دراین همایش مهندس محسن کوهکن دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز گفت: همه طوایف ارزشهای ذاتی خود را دارند در هر نشستی آنچه که هدف گذاری کرده اند باید به آن بپردازند.

وی افزود : نشست هرطایفه ای نفی ارزشهای سایر طوایف نیست. وی درپایان باتوجه به ویژگیهای طوایف واقوام سیستانی گفت: این قوم بزرگ همواره باوحدت وجوانمردی وایستادگی درپای اعتقادات بوده و اینجانب سالهای متمادی راکه دراقص نقاط کشور حضورداشته ام همیشه ازسیستانی وزابلی به نیکی یادشده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه