گندمـــ پرس : مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر شرایط نامساعد جوی که از روز گذشته در سیستان و بلوچستان رخ داده، دو نفر جان خود را از دست دادند. به گزارش گندمــ پرس , رضا اربابی امشب در گفت‌وگو با فارس  اظهار کرد: بر اثر شرایط نامساعد جوی […]

گندمـــ پرس : مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر شرایط نامساعد جوی که از روز گذشته در سیستان و بلوچستان رخ داده، دو نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش گندمــ پرس , رضا اربابی امشب در گفت‌وگو با فارس  اظهار کرد: بر اثر شرایط نامساعد جوی که از روز گذشته در سیستان و بلوچستان رخ داده است، دو نفر جان خود را از دست دادند.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: یکی از این دو نفر، بخشدار لاشار است که در هنگام بازدید و سرکشی از وضعیت منطقه به دلیل سیلابی بودن محورها، دچار سانحه شده و جان خود را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: از روز گذشته تاکنون، توفان و بارندگی به بخش‌های زیربنایی سیستان و بلوچستان به ویژه برق خسارت وارد کرده است.

اربابی گفت: قطی‌های مکرر در زاهدان، نصرت‌آباد و میرجاوه به دنبال اختلال در بخش برق سطح شهرها بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به سیلابی شدن و آبگرفتگی معابر به ویژه در سطح شهر زاهدان، اکیپ‌های شهرداری و هلال احمر در سطح شهر حضور دارند تا در صورت بروز مشکل نسبت به امدادرسانی اقدام کنند.

مدیرکل دفتر ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین نیروها و اکیپ‌های راهداری نیز در محورهای مواصلاتی حضور فعال دارند.

وی گفت: با توجه به اینکه فردا از شدت توفان در منطقه کاسته می‌شود، تمامی مدارس سیستان و بلوچستان در تمامی مقاطع دایر است.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه امروز بیشترین سرعت وزش باد در زاهدان به 72 کیلومتر بر ساعت رسید، گفت: امروز بیشترین شدت وزش باد در میرجاوه و خاش با 97 کیلومتر بر ساعت بود.

علی ملاشاهی افزود: از ساعات اولیه امروز بارش‌ها از نصرت آباد با 34 میلی متر شروع شد و در خاش 9 و نیم ، فنوج 16.5 میلی‌متر، نوک آباد خاش هم 25 میلی متر، زاهدان 16 میلی متر، توابه نیکشهر نیز 20 میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

وی گفت: امشب در بخش‌های جنوب شرق بیشترین شدت بارندگی‌ها را خواهیم داشت.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در 24 ساعت گذشته چابهار با 26 درجه سانتی‌گراد گرمترین و زاهدان با 10 درجه بالای صفر سردترین نقاط سیستان و بلوچستان بوده است.

وی به مردم سیستان و بلوچستان توصیه کرد با توجه به کاهش محسوس دما، بدون لباس گرم از منزل خارج نشوند.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه