گندم پرس : وحدت مسلمانان آن قدر اهمیت دارد که مردانی بزرگ و شریف حاضر شدند جان پاکشان را فدای این اتحاد ارزشمند کنند .    سردار شهید نور علی شوشتری و شهید مولوی مصطفی جنگی زهی نمونه هایی از این مردان بزرگ هستند ؛ که به خاطر تلاش برای ایجاد وحدت میان هم میهنان شیعه […]

گندم پرس : وحدت مسلمانان آن قدر اهمیت دارد که مردانی بزرگ و شریف حاضر شدند جان پاکشان را فدای این اتحاد ارزشمند کنند . 

 

1212

سردار شهید نور علی شوشتری و شهید مولوی مصطفی جنگی زهی نمونه هایی از این مردان بزرگ هستند ؛ که به خاطر تلاش برای ایجاد وحدت میان هم میهنان شیعه و سنی به شهادت رسدند .

شهید شوشتری فرمانده ی شجاعی بود که با دل سوزی و مهربانی تلاش می کرد تا احتلافات میان گروه ها و طوایف را در استان بر طرف کند و با ایجاد وحدت میان انها را را برای ابادانی و رفاه مردم شریف استان هموار سازد . او برای مردم محروم  منطقه ، پدری مهربان بود که خدمت های ارزنده اش در ذهن و قلب مردم استان باقی است . وی سر انجام در انفجاری که توسط فریب خوردگان فرقه های افراطی صورت گرفت به همراه جمع زیادی ز مردم شیعه  سنی به شهادت رسید .

شهید جنگی زهی نیز از عالمان اهل سنت و امام جمعه شهر راسک بود که نقش مهمی در وحدت افرینی و مقابله با مزدوران بیگانه داشت . وی که با روشنگری های خود مانع بزرگی برای تروریست های وهابی بود و تلاش آنها برای فریب افراد نا آگاه خنثی می کرد .

بار ها مورد تهدید مزدوران قرار گرفته بود تا اینکه بالاخره در شامگاه سی ام دی ماه 1390 هنگامی که از مسجد به خانه باز میگشت مورد حمله تروریست ها قرار گرفت و به شهادت رسید .

عاملان این جنایت که مدتی بعد دستگیر و محاکمه شدند ، به صراحت اعتراف کردند که برنامه ریزی و پشتیبانی این جنایت در خارج از کشور صورت گرفته است . 

 

راهی که این مردان آسمانی در پیش گرفتند ، امروز نیز توسط همرزمان آنها ادامه دارد . 

 

کتاب دینی  دوم متوسطه  دوره اول 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه