برگزاری همایش بزرگ سران طوایف و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان در زاهدان

  • کد خبر : 25624
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴

گندم پرس: عصرهامون: شب گذشته گردهمایی سالانه سران و ریش‌سفیدان طوایف سیستان و بلوچستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولین نظامی و انتظامی و سران و ریش سفیدان طوایف استان در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت زاهدان برگزار شد. در ابتدای این مراسم سران طوایف شیعه و […]

گندم پرس: عصرهامون: شب گذشته گردهمایی سالانه سران و ریش‌سفیدان طوایف سیستان و بلوچستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولین نظامی و انتظامی و سران و ریش سفیدان طوایف استان در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت زاهدان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم سران طوایف شیعه و سنی به بیان خواسته های و راهکارهای خود جهت همگرایی بیشتر طوایف استان پرداختند.
حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در ادامه این همایش بیان داشت: اتحاد، وحدت و انسجام تنها راه پیشرفت و توسعه و عمران و آبادانی است، دشمن این توسعه و عمران و این اتحاد و همدلی را نمی‌خواهد.
جمع آوری سلاح های غیرمجاز به همکاری سران طوایف و ریش سفیدان
وی به سلاح های غیرمجاز در اختیار مردم اشاره کرد و گفت: تعداد قتل‌های عمد در این استان بسیار زیاد است و بیشتر آنها به خاطر وجود سلاح‌های غیرمجاز در دست افراد فاقد صلاحیت است مراجع قضایی آمادگی کامل برای جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز را دارند و امیدواریم ریش‌سفیدان و سران طوایف در این زمینه بیشتر یاریگر ما باشند.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: همه باید هوشیار باشیم و توطئه‌های دشمنان را رصد کنیم، دشمنان به دنبال ایجاد شکاف و تفرقه میان اقوام و مذاهب هستند، تنها راه مقابله با آنها حفظ و ارتقای وحدت و انسجام است.
وی افزود: امروز توسط برخی کشورهایی که ادعای اسلامیت دارند، جنایت‌های مختلف صورت می‌گیرد که پشت پرده همه آنها آمریکا است.
ایجاد تفرقه میان مسلمانان مهم ترین هدف دشمن است
حق پرست مدیرکل اطلاعات استان با توجه به رصد دقیق تحرکات گروهک های تروریستی و عوامل آنها در مرزهای استان بیان داشت: ایجاد تفرقه میان مسلمان از مهم‌ترین اهداف دشمنان است و سرمایه‌گذاری‌ها و هزینه‌های بسیار را در این راه صرف کرده‌اند.
این مسئول ادامه داد: دشمن اصلی مسلمانان آمریکا است، آمریکا افراد جاهل را اجیر کرده و به خدمت خود در می‌آورد تا علیه مسلمان اقدام کنند.
وی افزود: دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، ایجاد گروهک های تکفیری در کشورهای اسلامی موید این ادعاست.
ماه رمضان فرصت مناسبی برای طلب مغفرت است
آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای توبه و طلب مغفرت و بخشش است، از فرصت ماه مبارک رمضان برای صلح و آشتی طوایف استفاده شود.
وی با بیان اینکه شیعه و سنی باهم برادر و برابر هستند بر اتحاد و انسجام بیش از پیش آنها تاکید کرد و گفت: دشمن چشم دیدن این برادری و وحدت را ندارد لذا از طریق مختلف سعی در ایجاد تفرقه بین آنها دارد که تاکنون با هوشیاری مردم نتوانسته است راه به جایی ببرد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25624
  • دیدگاه‌ها برای برگزاری همایش بزرگ سران طوایف و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان در زاهدان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.