تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

برگزاری سمینار بین المللی گوهر شناسی و گوهر تراشی در دانشگاه زابل

  • کد خبر : 31916
  • ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۲
برگزاری سمینار بین المللی گوهر شناسی و گوهر تراشی در دانشگاه زابل

گندم پرس : سرپرست دانشگاه زابل گفت: سمینار بین المللی گوهر شناسی و گوهر تراشی اسفندماه جاری در دانشگاه زابل برگزار می گردد. دکتر موسی بهلولی هدف از این سمینار را شناسایی پتانسیل های حوزه سیستان در دو سوی مرز و برنامه ریزی در آینده برای همکاری های منسجم تر علمی و فرهنگی بین دانشگاه […]

گندم پرس : سرپرست دانشگاه زابل گفت: سمینار بین المللی گوهر شناسی و گوهر تراشی اسفندماه جاری در دانشگاه زابل برگزار می گردد.

دکتر موسی بهلولی هدف از این سمینار را شناسایی پتانسیل های حوزه سیستان در دو سوی مرز و برنامه ریزی در آینده برای همکاری های منسجم تر علمی و فرهنگی بین دانشگاه زابل و مراکز علمی کشور دوست و همسایه افغانستان اعلام نمود.

وی افزود: گوهر تراشی و فرآوری سنگ های زینتی از صنایعی است که بصورت تاریخی در سیستان مورد توجه بوده است و حفاری های منطقه باستانی شهر سوخته نیز نشان می دهد که این صنعت با بهره گیری از نزدیکی با بدخشان افغانستان از اصلی ترین حرفه های مرسوم در این شهر باستانی بوده است.

گفتنی است سمینار بین المللی گوهر شناسی و گوهرتراشی با حضور اساتید برجسته علمی کشور پژوهشگرانی از کشور افغانستان و با همکاری دانشگاه زابل، دانشگاه قندهار، استانداری سیستان و بلوچستان و فرمانداری ویژه شهرستان زابل در ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ در دانشگاه زابل برگزار خواهد شد.

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31916

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. دانشگاه زابل در مسیر توسعه و پیشرفت سیستان
    وظیفه الگو سازی بر عهده دانشگاههاست و امروز که می بینید دانشگاه و اساتید و ریاست برجسته اش بدرستی وظیفه خود را انجام می دهند باید دستگاههای دولتی ارتباط بخش های اقتصادی را با دانشگاه برقرار و این الگوهها و پزوهش ها را در مسیر اجرا یی قرار دهند و روزی که این اتفاق افتد بمدد بازگشت نخبگان ، راحتی مردم و روز پیشرفت سیستان کلید خواهد خورد انشاالله
    و انتخاب اصلح ترین نمایندگان با ژن اصیل سیستانی ( تلاش و کوشش بسیار برای اول شدن در فعالیتها) می تواند با بهره گیری ازالگو های پژوهشی و اقتصادی دانشگاهها سیستان را از طریق تجارت و فرآوری و حتی بدون آب، الگو اول اقتصاد منطقه نمایند

  2. باسلام وتشکر از سایت گندم پرس وجناب دهمرده گرانقدر:برخود واجب دانستم بعرض برسانم یکی از متخصصین وکارشناسان معدن و(تراش وتشخیص)جواهرات که در عرصه ی جهانی نیز صاحب نام میباشند استاد ارجمندم جناب اقای میرمحمدی که از قضا هم استانی و از بستگان وهمرزمان سردارشهید میرحسینی نیز میباشند.امیدوارم ایشان را نیز در این سمینار زیارت کنیم وبه همشهریان و هم استانیهای عزیز بشناسانیم که چه بزرگواران صاحب ذوق و هنری از اهالی سیستان در دنیا شناخته شده اما در شهر و دیار خودشان بدلیل قدر ناشناسی ادارات ذیربط گمنام مانده وساکن تهران هستند.