تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

هشدار و تذکر به مخالفت مسئولین محلی جهت حضور سپاه در استان

 • کد خبر : 23128
 • ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۰۹
هشدار و تذکر به مخالفت مسئولین محلی جهت حضور سپاه در استان

گندمـــ پرس : پس از شهادت هشت مرزبان کشورمان در جنوب استان سیستان و بلوچستان , خبری به نقل از سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی مبنی  براحضار استاندار به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی اوضاع امنیتی استان منتشر شد.     عدم حضور استاندار در کمیسیون امنیت ملی […]

گندمـــ پرس : پس از شهادت هشت مرزبان کشورمان در جنوب استان سیستان و بلوچستان , خبری به نقل از سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی مبنی  براحضار استاندار به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی اوضاع امنیتی استان منتشر شد.

 

13930217164327402707364

 

عدم حضور استاندار در کمیسیون امنیت ملی

طبق این خبر قرار براین بود که یکشنبه گذشته مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و همکاران وی دراستان جهت بررسی این مساله درکمیسیون حضور داشته باشند.

اما روز برگزاری این جلسه خبری از استاندار نبود و علی اصغر میرشکار معاون امنیتی وی در جلسه حضور یافته بود.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر سید باقر حسینی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی در خصوص حاضرین دراین جلسه چنین گفت : نشست دیروز با توجه به سفر معاون سیاسی وزیر کشور به سیستان و بلوچستان، معاون امنیتی و انتظامی به نمایندگی از استاندار به همراه جانشین فرماندهی مرزبانی کشور و نماینده نیروی انتظامی و در نبود فرمانده قرارگاه عملیاتی قدس جنوب شرق برگزار شد.

شرارتهای که در استان صورت می گیرد آنقدر باید از دیدگاه مسئولین محترم وزارت کشور مهم جلوه کند که علاوه برحضور استاندار که به دلیل حضور معاون سیاسی وزارت کشور در استان دراین جلسه حضور نیافته است , شخص وزیر و یا معاون سیاسی و امنیتی آن نیز دراین جلسه باید حضور پیدا می کردند.

عدم توجه کافی جهت بررسی این مساله , آیا نشان از آن دارد که تیم امنیتی استانداری و شخص استاندار هنوز هم موضوع را آنطور که باید جدی نگرفته و براین باورند که اتفاقات تلخی که رخ میدهد مسائل امنیتی مهمی نیست و تنها خرده شرارتهایست که گاه و بی گاه رخ می دهد؟

 

 

پیشنهاد مسئولین محلی استان : امنیت کل استان به نیروی انتظامی سپرده شود

مساله دیگری که در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی مورد بحث قرار گرفته , اینکه مسئولین وزارت کشور تاکید بر واگذاری امنیت در سیستان و بلوچستان به نیروی انتظامی داشته اند.

محسنی ثانی، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص این پیشنهاد ‌گفت: هنوز از طرف وزارت کشور در ‌این زمینه موضع رسمی اعلام نشده ‌و ‌‌پیشنهادها، تنها از سوی مسئولان محلی بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه افزود: هم‌‌اکنون امنیت منطقه سیستان دست سپاه است و تمام هماهنگی‌ها در این زمینه باید با فرماندهی نیروهای سپاه صورت گیرد؛ اما بحثی که در اینجا مطرح است، اینکه رئیس شورای امنیت در استان استانداری است و استانداری نیز در این کار سهم دارد؛ بنابراین، این احتمال می‌رود که برخی نا‌هماهنگی‌ها در این خصوص ایجاد شده باشد.

وی درباره منظور پیشنهاد دهنگان‌ از این پیشنهاد نیز گفت: بحث بر سر اینکه سپاه کنار بکشد و نیروی انتظامی وارد شود نبود بحث بر اسر این است که چگونه بشود این هماهنگی‌ها را به وجود آورد و مسئولیت‌هایی که در این خصوص بر عهده مسئولین مختلف است به خوبی تبیین شود.(تابناک)

این موضوع درحالی مطرح میشود که در ماهها و حتی سالهای گذشته موفقیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با این شرارت ها موفقیت های فراوانی داشته و در نزد افکار عمومی بسیاری از عملکرد سبزپوشان سپاه رضایت دارند , حال چرا این مساله از سوی مقامات استان و وزارت کشور مطرح شده است سوالیست که باید بدان پاسخ گفته شود که دولت از طرح چنین پیشنهادی بدنبال چیست ؟

گرچه رشادتهای سبزقامتان نیروی انتظامی در استان برکسی پوشیده نیست , اما آیا بهتر نیست بجای این پیشنهاد , برای نیروهای امنیتی که در استان فعالیت می کنند فرماندهی یکپارجه ای در نظر گرفته شود ؟

 

مخالفت سید باقر حسینی نماینده سیستان در کمیسیون امنیت ملی با طرح وزارت کشور

به گزارش گندمــ پرس به نقل از مهر سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی نیز مخالفت خود با این طرح را اعلام کرد و گفت : امنیت تک بعدی در استان امکان پذیر نیست و باید با همدلی در جهت امنیت پایدار قدم برداشت.

وی افزود: نقش سپاه در ایجاد امنیت در استان و برچیدن تروریست ها طی چند سال اخیر بر هیچ کس پوشیده نیست چرا که سپاه نیرویی برگرفته از مردم است و به راحتی می تواند در لایه لایه فضای استان امنیت ایجاد کند.

images

 

حسینی گفت: سنجش مسئولان امنیتی مبنی بر ایجاد امنیت تک بعدی توسط ناجا از نظر بنده اشتباه است و به توفیق نخواهد رسید و برای امنیت پایدار نیازمند همدلی و همراهی همه نیروهای نظامی در سیستان و بلوچستان هستیم.

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23128

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. بنده هم با نظر دکترسیدباقرحسینی موافقم امنیت استان باید به سربازان فداکار سپاه قرار گیرد و تیم امنیتی استانداری کاملا متحول شوند ندای مظلومیت کردم سیستان تنها با صدای دکترشهریاری و دکترسیدباقرحسینی درکشور طنین انداز است خداوند نگهدار فرزندان سیستآن باد

 2. نظر بنده این است جهت برقراری امنیت بیشتر طرحی را جهت اخذ بودجه بیشتر به کمیسیون امنیت ملی برده و تعداد پاسگاهها و نفرات و تجهیزات الکترونیکی را در مرز بیشتر کنند

 3. متاسفم که اصلا این چنین موضوعی مطرح می شه نکنه گاها اتفاقاتی که می افته ربطی به این کش و قوس ها داشته باشه
  نه البته من اشتباه می کنم
  چه انتظامی و چه سپاهی باید درست به وظایف خود عمل کنند
  چه ربطی دارد شما یه قسمت از مرز را داری محکم نگه دار چرا پای این مسائل را وسط می کشید
  نکنه دارید با این کش و قوس ها شهادت مرزبانان و معلمان را زیر سوال می برید
  پس شما ها هم ها
  استقلال پرسپولیس دارید
  خدا کنه اصل موضوع فراموش نشه
  خدا کنه این یک برنامه قبلی برای کم کاری های امنیتی استانمون نباشه
  خدا کنه از این به بعد دنبال مقصر نباشیم…….

 4. امنیت مرز رو فقط دو ارگان ارتش و سپاه میتونن محقق کنن و به قول نماینده مون امنیت تک بعدی هیچ وقت محقق نمیشه این یه واقعیت هست که با توجه به گستردگی مرز با کشورهای بی ثباتی مثل پاکستان و افغانستان باید امنیت مرز رو به ارگانی قوی سپرد

 5. باید در مرزهای مناطق جنوبی استان که معبر تروریست ها هست از مسلسل خودکار استفاده و مرز را مین گذاری کنیم تا شاهد پرپر شدن جوانان عزیزمان نباشیم.

 6. امرای محترم ارتش همانطور که زمان تهدیدات طالبان. در سیستان صلابت بی نظیر نشان دادند دستور دهند لشکر 88مرز بلوچستان را در دست بگیرد و حتی اجازه پریدن ملخ هم از پاکستان به میهن عزیز ندهند بی صبرانه در سراوان انتظار برادرا. ارتشی جهت خاتمه و فیصله این تحرکات شوم ایادی استکبار را میکشیم،

  • ممنون برادر از وسعتت دیدت و حضورت در گندم پرس
   خدا کنه که با همین تدابیر حل بشه
   قطعا دوستان به این موضوع توجه دارند
   بازم تشکر

 7. براد یا خواهر جوان بلوچ:متاسفانه ارتش تنها در مواقعی وارد عمل می شود که پای جنگ دولت غیر با کشور در میان باشد. وگرنه همه می دانند که ……………………………… به جرات می توان گفت که سپاه با همکاری نیروهای مردمی بسیج ،عملکرد بهتری داشته است.لیکن ارتش با توجه به وجود نظم وقوانین انظباطی و اعمال بی کم وکاست این قوانین ،قطعاَ در این زمینه موفق تر خواهد بود. بنابراین حذف سپاه از پاسداری مرزها ،هرج و مرج شدیدی به دنبال خواهد داشت و به صلاح هر کس که باشد به طلاح مردم استان نیست.