شهرگندمـــ : همزمان با سی و ششمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی‌ ایران، شهرستان نیمروز میزبان کاروان انقلاب بود. به گزارش شهرگندمــ به نقل از هامون پرس , همچنین بزرگترین جشنواره صنایع دستی و غذاهای بومی در کنار برنامه های جشن انقلاب و نمایشگاه دستاوردهای نظام در ۳۶ سال انقلاب اسلامی برگزار شد.     […]

شهرگندمـــ : همزمان با سی و ششمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی‌ ایران، شهرستان نیمروز میزبان کاروان انقلاب بود.

به گزارش شهرگندمــ به نقل از هامون پرس , همچنین بزرگترین جشنواره صنایع دستی و غذاهای بومی در کنار برنامه های جشن انقلاب و نمایشگاه دستاوردهای نظام در ۳۶ سال انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

IMG_1061-925x616

 

بخشدار مرکزی افزود: این همایش با همکاری موسسه کوثر نبی سیستان و آموزش وپرورش و سایر ادارات شهرستان به منظور معرفی پتانسیل های شهرستان نیمروز برگزار شده است.

یدالله شعیبی ادامه داد: بالغ بر ۲۰ غرفه صنایع دستی پارچه بافی، قالی بافی، پرده بافی و محصولات کشاورزی و محصولات غذایی در این جشنواره عرضه شده است.

وی بیان کرد: سخنرانی مسئولان شهرستان، اجرای برنامه موسیقی محلی، رقص شمشیر، اهداء جوایز و تقدیر از دلارامی کشتی‌گیر نوجوان منطقه از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره است.

 

IMG_1246-925x616

درادامه فرماندار نیمروز به بیان سخنانی در خصوص دستاوردها و توانمندی های زنان پرداخت.

تقی طاهری با اشاره به فعال‌تر شدن نقش بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی اظهار داشت: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به گردهمایی بانوان فعال در فرمانداری، بازدید مولاوردی از شهرستان نیمروز، حمایت از زنان بی سرپرست و بدسرپرست با اعطای تسهیلات کم درصد توسط بهزیستی و معاونت توسعه روستایی اشاره کرد.

وی از برنامه‌های اجرا شده در سال ۹۳ شهرستان نیمروز را بحث توربین‌های بادی در میل نادر، ۴۶ هکتار از اراضی کشاورزی برای آبیاری تحت پوشش لوله‌های انتقال آب قرار گرفته و ایجاد سالن‌‌های زیر ۳ هزار قطعه‌ای پرورش مرغ گوشتی در دوره ۴۳ روزه نام برد.

 

امام جمعه نیمروز گفت: مردم باید از خدمات انقلاب غافل نشوند و در دوران حساس کنونی که تهدیدها را می بینیم خدمات و دستاوردهای نظام در هر زمینه چشمگیر و فوق العاده است.

وی ضمن تشکر از خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی در منطقه سیستان بیان کرد: نظام در این ۳۶سال برکاتی زیادی در این منطقه بویژه در نقاط روستایی و عشایری داشته است.

 

رئیس آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شهرستان نیمروز دارای مدارس سطح عالی در زمینه ساخت ساز که یکی از آنها هنرستان آیت الله خامنه ای است.

امیرشاهی با اشاره به خیرین مدرسه ساز گفت: شهرستان نیمروز میزبان خیرین مدرسه ساز بوده و مقرر شده است چندین مدرسه در این شهرستان احداث شود.

وی بیان کرد شهرستان نیمروز در سال۹۳ بالغ بر۱۰ مدرسه جدید و نوساز به آن اضافه شده است همچنین در سال ۹۴نیز به همین مقدار و بیشتر تعداد مدارس افزایش می یابد و حدود ۷۰درصد مدارس شهرستان نوساز هستند

 

مدیرعامل موسسه کوثر نبی سیستان نیز اظهار داشت: از اهداف این موسسه برای مشارکت در جشنواره فوق، توانمندی زنان در امر اشتغال‌زایی و توسعه مشاغل خانگی است.

پودینه رستمی بیان کرد: در پایان این جشنواره به کارهای برتر و منتخب، جوایزی اهدا و محصولات نیز با قیمت‌های تعیین شده به فروش می‌رسد.

در این مراسم برخی از غرفه‌داران خواستار ایجاد بازار فروش برای فروش محصولات و صنایع دستی، اعطای وام و تسهیلات لازم برای توسعه تولیدی‌های خیاطی، بیمه کارآفرینان مشاغل خانگی و امکان ایجاد مکانی برای توسعه صنعت قالیبافی در سطح منطقه سیستان، توسط مسئولان مربوطه شدند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه