شهرگندمـــ : گفتنی است شهید مطهری که از شخصیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی می‌باشد به عنوان یک شخصیت سیستانی کمتر شناخته می‌شود. پدربزرگ این شهید بزرگوار یعنی آخوند ملامحمدعلی کیخا، از علمای برجسته سیستانی بوده است که به همراه خانواده خویش یعنی پدر شهید مطهری به منطقه خراسان کوچ می‌کنند و برای همین ایشان کمتر به […]

شهرگندمـــ : گفتنی است شهید مطهری که از شخصیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی می‌باشد به عنوان یک شخصیت سیستانی کمتر شناخته می‌شود. پدربزرگ این شهید بزرگوار یعنی آخوند ملامحمدعلی کیخا، از علمای برجسته سیستانی بوده است که به همراه خانواده خویش یعنی پدر شهید مطهری به منطقه خراسان کوچ می‌کنند و برای همین ایشان کمتر به عنوان یک سیستانی شناخته شده‌اند.

اما همواره اعضای خانواده ایشان و حتی جناب دکتر لاریجانی در زمانی که ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده داشتند و برای افتتاح فرستنده شبکه دو به زابل سفر کرده بودند درجمع مردم خود را داماد سیستانیها معرفی کردند که خود نشان از واقعیت و اصالت این حکایت دارد.

به گزارش شهرگندمــــ با همت و تاکید امام جمعه زابل یکی از برنامه های که از مدتها قبل مورد توجه و دغدغه دلسوزان سیستانی قرار داشت محقق شد و اولین همایش « شهید مطهری سیستانی» جهت بزرگداشت مقام شامخ این شهید بزرگوار که یکی از مفاخر سیستان میباشند در سالن آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار گردید.

 

IMG_4426

 

IMG_4428

 

در این همایش که جمع کثیری از مردم و مسئولین استانی حضور داشتند , سخنرانان به نقل کرامات شهید مطهری به عنوان یکی از مفاخر سیستانی و نقش ایشان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی ‍‍پرداختند.

آیت‌الله سلیمانی ,  با بیان شخصیت والای شهید مطهری گفت: بنده بر این باور هستم که تجلیل از بزرگان و مشاهیر اندیشه‌ای ارزشمند و ستودنی است که باید به آن پرداخته شود.

 

IMG_0234

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت : ۳۴ سال از شهادت این شخصیت بزرگوار می‌گذرد و این برای اولین بار است که در این دیار که محل رویش پدر این شهید گرانقدر بوده است برنامه ای برای قدردانی از ایشان برگزار می‌شود.

وی  افزود: شهید مطهری شخصیت والایی داشت به گونه‌ای که امام خمینی(ره) که برای پسرش آقا مصطفی گریه نکرده بود، برای ایشان گریه کرد و اورا فرزند اسلام و حاصل عمر خود معرفی کرد.امام به نسل جوان توصیه کرده‌اند همه آثار این شهید بزرگوار را مطالعه کنند.

آیت‌الله سلیمانی در ادامه بیان داشت: شهید مطهری با بهره مندی از فهم عمیق و دقیق از دین، شیوه پیامبر، امامان و امام را پیمود. ایشان در جریان انقلاب با شجاعت ضد رژیم شاهنشاهی صحبت می‌کرد و می‌گفت که باید این رژیم نابود شود که این می‌شود همان پیرایش دین که در حرکت گذشتگان نبود.

 

همچنین در این مراسم حجت‌‌الاسلام کیخا، امام جمعه شهرستان زابل با بیان تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر گفت: امسال در حالی دهه فجر را جشن می‌گیریم که فجری دیگر در تاریخ این میهن رخ داد و نامه رهبری روحی تازه و خدایی را در سراسر دنیا گسترش داد.

 

IMG_0201

 

وی همچنین گفت: اینجا سیستان است، سرزمین تمدن شش هزار ساله، سرزمینی که به دلاوری و حماسه معروف است و سرزمینی که به مهد مشاهیر بزرگ و شخصیت های انقلابی معروف است.

امام جمعه شهرستان زابل همچنین در مورد شخصیت شهید مطهری گفت:‌ علامه مطهری شهیدی مشهور و خوشنام است اما به عنوان یک سیستانی گمنام می‌باشد و این همایش بهانه‌ای برای شناخت این شخصیت بزرگ سیستانی است.

در این مراسم همچنین فرماندار و نماینده شهرستان زابل به سخنرانی در مورد شخصیت والای شهید مطهری پرداخته و به بیان ظرفیت بسیار زیاد انسانی در این منطقه برای رفع مشکلات پرداختند.

 

IMG_4430

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه