تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

برای داشتن شهری پویا و آباد مشارکت حداکثری شهروندان از ملزومات می باشد/ اقدام جالب یکی از محلات شهرستان زابل برای کاشت فضای سبز و احداث بوستان+تصاویر

  • کد خبر : 21888
  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۲

گندم پرس : نی زار: در اقدامی جالب و قابل تقدیر ، اهالی محله ای در شهرستان زابل ، بستر سازی لازم برای کاشت فضای سبز و احداث بوستان در محله خویش را بعمل آوردند.   اهالی ابتدای ضلع شرقی بلوار امیر سرلشکر شهید حیدر شهرکی ، در حرکتی نو و قابل تقدیر اقدام به […]

گندم پرس : نی زار: در اقدامی جالب و قابل تقدیر ، اهالی محله ای در شهرستان زابل ، بستر سازی لازم برای کاشت فضای سبز و احداث بوستان در محله خویش را بعمل آوردند.

 

IMG-20150314-WA0004

اهالی ابتدای ضلع شرقی بلوار امیر سرلشکر شهید حیدر شهرکی ، در حرکتی نو و قابل تقدیر اقدام به آماده سازی قطعه زمینی به منظور ایجاد فضای سبز و احداث بوستان در این محله نمودند.

در گفتگویی که با رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر زابل داشتیم از وی درباره چگونگی این اقدام و آیا مشوق هایی نیز برای شهروندانی که در بحث امورات عمرانی و فضای سبز با شهرداری مشارکت داشته باشند،مد نظر قرار خواهد گرفت، جویا شدیم.

 

IMG-20150314-WA0005

مهدی سرگلزایی اظهار داشت : در ابتدای امر جا دارد مراتب تقدیر و تشکر خود را از اهالی محله مذکور ، خیابان پاسداران و کسبه چهار راه دکترا و نیز تمام شهروندانی که در آبادانی شهر و دیار خود با نهادهای ذیربط مشارکت و همیاری دارند ابراز نمایم. اهالی ابتدای ضلع شرقی بلوار امیر سرلشکر شهید حیدر شهرکی ، که از طیف های مختلف جامعه ، کسبه ، کارمند و باز نشسته و… هستند در حرکتی خود جوش و ارزنده تمام مقدمات ابتدایی که برای ایجاد فضای سبز مد نظر می باشد را در محله خویش بعمل آوردند.

عضو شورای اسلامی شهر زابل بیان داشت : اهالی محترم خیابان پاسداران نیز اقدام به غرص ۴۰ اصله نهال در این محله نمودند و نگهداری از این نهال ها را نیز به عهده گرفته اند ، همچنین کسبه محترم چهار راه دکترا با مجوز ازشهرداری اقدام به حذف درخت های خرزهره محل نمودند وبه جای آن نهال بید و پده غرص نمودند.

مهدی سرگلزایی افزود: با برنامه ریزی و فرهنگ سازی در تلاش هستیم تا از توان حداکثری شهروندان برای دگرگونی و عمران شهر استفاده نمایم ، زیرا برای رسیدن به شهری پویا و آباد مشارکت حداکثری مردم از ملزومات می باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر زابل با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر برخاسته از متن مردم هستند و خود را خادم و خدمتگذار مردم می دانند و برای عمران و آبادی شهر و دیار خود از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد ، افزود : شورا و شهرداری این آمادگی را دارد برای ساکنان محلاتی که تمایل به ایجاد فضای سبز و نگهداری از آن را دارند ، مقدمات و امکانات لازم را محقق نمایند.

مهدی سرگلزایی تصریح کرد:در تلاش هستیم با اخذ مصوبه از شورای اسلامی شهر بسته های تشویقی و حمایتی برای کسانی که در امر امورات فضای سبز و عمرانی و نگهداری آنها با شهرداری مشارکت و همکاری نمایند،فراهم آوریم .

 

عضو شورای اسلامی شهر نیز از رسانه های منطقه سیستان خواست : با توجه به در پیش بودن سال نو و ایام تعطیلات نوروز، به معرفی فرهنگ ، تمدن و آثار باستانی و جاذبه های گردشگری منطقه بپردازند ، تا باعث سفر هموطنان به منطقه سیستان شوند و با این کار گامی در رونق و توسعه سیستان برداشته شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21888

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. احسن احسن