تاریخ : جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱ Friday, 2 December , 2022

بختک ریزگردها باز هم برسینه سیستان نشست/ نفس ها به شماره افتاد!

  • کد خبر : 23494
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴

گندم پرس : عصرهامون :  سیستان و بلوچستان سال‌هاست که میزبان میهمانی ناخوانده‌اند که سلامتی‌شان را تهدید می‌کند. هفته ای که در پیش رو داریم به گفته کارشناس پیش بینی هواشناسی وزش باد و گرد و غبار پیش بینی می شود. بادی که نه تنها رنگی دیگر به آسمان جنوب شرق کشور خواهد زد بلکه […]

گندم پرس : عصرهامون :  سیستان و بلوچستان سال‌هاست که میزبان میهمانی ناخوانده‌اند که سلامتی‌شان را تهدید می‌کند. هفته ای که در پیش رو داریم به گفته کارشناس پیش بینی هواشناسی وزش باد و گرد و غبار پیش بینی می شود.
بادی که نه تنها رنگی دیگر به آسمان جنوب شرق کشور خواهد زد بلکه با خود نفس تنگی می آورد. میهمانی که گاهی هم مدارس را تعطیل می کند و هم پرواز هواپیماها را به تأخیر می اندازد.
نگرانی اصلی مردم این شهرها تنفس بی‌چون و چرای این هوای آلوده و انتظار بروز انواع و اقسام بیماری‌های تنفسی است که دیر یا زود گریبانگیر آنها خواهد شد.

186761_138

طوفان و گرد و خاک میهمان سیستان و بلوچستان می شود
رضا آزادمنش کارشناس پیش بینی هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ما در خصوص وضعیت هوای استان در هفته جاری گفت: امروز در سطح استان شاهد افزایش دما خواهیم بود و از فردا در شمال استان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی که غبار حاصله به شهر های مرکزی و برخی شهر های جنوبی هم خواهند رسید پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: روز های شنبه و یکشنبه دریای عمان خصوصا در نواحی شرقی مواج پیش بینی می شود و از فردا کاهش محسوس دما در سطح استان به خصوص نیمه شمالی پیش بینی می شود.
آزادمنش تصریح کرد: در حال حاضر زاهدان 28 درجه سانتیگراد است که نسبت به دیروز 3 درجه گرمتر شده است.
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان بیان کرد: در 24 ساعت گذشته خاش با 18 درجه سانتیگراد خنک ترین و راسک با 45 درجه سانتیگراد گرمترین شهرهای استان سیستان وبلوچستان بوده اند.

محیط زیست نگاه عادلانه ای به کشور ندارد

مراد هاشم زهی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ما با بیان اینکه محیط زیست نگاه عادلانه ای به کشور ندارد، گفت: سال هاست مردم سیستان و نهبندان به صورت منظم شاهد بادهای 120 روزه ای هستند که حتی در شرایط طوفانی دو نفر نمی توانند همدیگر را پیدا کنند ولی متاسفانه محیط زیست تا کنون اقدامی در این خصوص انجام داده است.

وی با بیان اینکه محیط زیست باید به صورت مستمر برای رفع این مشکلات نظارت داشته باشد، ادامه داد: در بحث خشکی تالاب هامون و دیگر تالاب ها تا کنون اقدام خاص و پیگیری انجام نشده است نگاه محیط زیست تنها معطوف به غرب کشور شده است و توجه ای به منطقه شرق کشور ندارد.

هاشم زهی در خصوص راهکارهای دولت برای حل معضلات ریزگردها در سیستان وبلوچستان بیان کرد: متاسفانه علی رغم اینکه موضوع بادهای 120روزه سیستان وریزگردها که قرن ها مردم رابامشکلات زیادی مواجه کرده است، بارها از سوی نمایندگان مورد توجه قرار گرفته ،اما برنامه خاصی تاکنون برای آن صورت نگرفته است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23494
  • دیدگاه‌ها برای بختک ریزگردها باز هم برسینه سیستان نشست/ نفس ها به شماره افتاد! بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.