تاریخ : یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023

بحران طوفان در سیستان؛ 500 نفر را روانه بیمارستان کرد

  • کد خبر : 27434
  • ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰

گندمــــ پرس : بحران نیوز ــ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرعت طوفان امروز در این استان 86 کیلومتر بر ساعت بود، گفت: غلظت گرد و غبارهای 16 برابر حد مجاز 500 نفر را روانه بیمارستان کرد.   علی اکبر نصیری با بیان اینکه هفته گذشته 200 نفر از مردم […]

گندمــــ پرس : بحران نیوز ــ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرعت طوفان امروز در این استان 86 کیلومتر بر ساعت بود، گفت: غلظت گرد و غبارهای 16 برابر حد مجاز 500 نفر را روانه بیمارستان کرد.

 

علی اکبر نصیری با بیان اینکه هفته گذشته 200 نفر از مردم سیستان به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی انتقال یافته اند گفت: غلظت گرد و غبار 5200 میکرون بود و در واقع به 24 برابر حد مجاز خود رسید به طوری که دید افقی هم 5 تا 10 متر شده بود.

 

او با بیان اینکه هفته گذشته به دلیل غلظت بالای گرد و غبار ادارات استان تعطیل شد، افزود: این هفته هم طوفان از صبح روز گذشته آغاز شده اما به شدت قبل نیست. غلظت گرد و غبار اما همچنان زیاد است. جلسه کمیته مدیریت بحران دانشگاه تشکیل شد. تمام گروه های امدادی و مراکز بهداشتی درمانی آماده باش هستند.

 

نصیری گفت: حجم بیماران تنفسی در این مدت افزایش چشمگیری می کند. مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از شب شنبه 31 مرداد ماه تا ساعت 8 صبح امروز 500 نفر بودند که در این میان 259 نفر بیمارستانی و پیش بیمارستانی، 35 نفر بستری، و 206 نفر هم به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

 

او ادامه داد: در مراکز بهداشتی درمانی روستاها هم 177 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

نصیری همچنین درباره آخرین وضعیت طوفان و غلظت گرد و غبار در این استان گفت: سرعت طوفان امروز 86 کیلومتر بر ساعت بوده و حداکثر میزان آلودگی هوا تا ساعت 14 امروز هم به 2438 میکروگرم و در واقع 16 برابر حد مجاز و 6 برابر حد بحران رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان افزود: تا قبل از سال 76 دریاچه هامون زنده بود و وقتی که بادهای 120 روزه (اول خرداد ماه تا اواخر شهریورماه) می وزید از روی دریاچه هامون می گذشت و هوای خنکی را منتقل می کرد؛ طوفانی هم وجود نداشت.

او تاکید کرد: پس از خشک شدن هامون طوفان شن آغاز شد. از بستر دریاچه شن و گرد و غبار به دلیل جهت شمال غرب به جنوب (شمال زابل) به محل خانه ها و تاسیسات عزیمت می کند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27434
  • دیدگاه‌ها برای بحران طوفان در سیستان؛ 500 نفر را روانه بیمارستان کرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.