با بی توجهی سیستان به شهر سوخته ای دیگر تبدیل می شود

  • کد خبر : 48055
  • ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
با بی توجهی سیستان به شهر سوخته ای دیگر تبدیل می شود
محققان بر این باور هستند که مهمترین عامل نابودی شهر سوخته آتش سوزی نبوده بلکه دلیل اصلی آن دو عنصر آب و باد بوده که در طی سالیان این تمدن را از بین برده است .

محققان بر این باور هستند که مهمترین عامل نابودی شهر سوخته آتش سوزی نبوده بلکه دلیل اصلی آن دو عنصر آب و باد بوده که در طی سالیان این تمدن را از بین برده است و حال بی آبی در منطقه سیستان و عدم توجه دستگاههای متولی و در راس آن وزارت امورخارجه باعث شده است مردم نگران آینده شهر و دیار خود باشند.

گندم خبر، سد سازی و عدم تعهد امارات اسلامی افغانستان به معاده آب ایران با این کشور باعث گردیده در دو سال گذشته آبی به منطقه سیستان وارد نشود و تنها مقداری آب از سوی فراه رود وارد کشور گردید که آن هم بدلیل عدم داشتن برنامه صحیح متاسفانه تبخیر گردید.

دی ماه سال گذشته انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان با ۲۱۰ رای نماینده مجلس تصویب گردید و در ادامه به حال خود رها شد، طرحی که در بلند مدت سیستان را از وابسته بودن به آب کشور به ظاهر اسلامی افغانستان نجات خواهد داد .

طرح های کوتاه مدت زیادی نیز در این مدت عنوان گردید اما بحران سیستان هم باعث نشد تا آب منطقه ای برای اجرای سریع تر آنها تلاش کند طرح های همانند انتقال آب از تهلاب و کورق جهاد به سیستان و غیره…

در هفته های اخیر اگر از مردم سوال شود مقصر بی آبی در سیستان چه دستگاهی هست همگی انگشت اشاره را به سمت وزارت امور خارجه می گیرند، وزارت خانه ای که برای بحران آب نه می داند برنامه چیست و نه برنامه ای دارد.

با این حال با تلاش خارج از وظایف تعریف شده سازمانی نیروهای آبفا در تلاش هستند تا مردم این تنش شدید آبی را کمتر احساس کنند که جا دارد از نیروهای های این ارگان تقدیر و تشکر کنیم.

در پایان از آقایان نماینده که بصورت علنی با یکدیگر به جنگ می پردازند تقاضا می کنیم صلح کنند و یادشان بماند جنگ امروز تلاش برای بقای مردم سیستان باید باشد و بجای این حرکات زشت از مهمانان خویش با آب تصفیه شده شیر پذیرایی کنید نه آب معدنی تا شاید متوجه عمق بحران در سیستان شوند .

مجتبی نورا _ سردبیر رسانه مردمی گندم خبر

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=48055

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. درود برروان شاد دکتر عباسعلی نورا جایگاه خالی ایشان امروز احساس می شود چه بیشه تهی گردد از نره شیر شغالان آیند بمیدان دلیر

  2. صفهای طولانی برای یک‌۲۰‌لیتری اب…واقعا به کجا. رسیدیم که‌برای اب باید صف بکشیم….