تاریخ : یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023

بازگشت مهمان همیشگی / غلظت ذرات گــرد و غبار پنج برابر حد سـالم

  • کد خبر : 27301
  • ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
بازگشت مهمان همیشگی / غلظت ذرات گــرد و غبار پنج برابر حد سـالم

گندمـــــ پرس :  سرعت وزش باد شدید که از دیروز در منطقه سیستان شروع شده است، امروز به 74 کیلومتر بر ساعت رسیده تا جایی که غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به پنج برابر حد سالم رسانده است.   بر اساس استانداردها، حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکرو گرم بر متر […]

گندمـــــ پرس :  سرعت وزش باد شدید که از دیروز در منطقه سیستان شروع شده است، امروز به 74 کیلومتر بر ساعت رسیده تا جایی که غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به پنج برابر حد سالم رسانده است.

01 (5)

 

بر اساس استانداردها، حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب بوده که اکنون سطح غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با توجه به ساعت آغازین توفان، 820میکرو گرم یعنی حدود 5/5 برابر حد مجاز است که باز هم مردم را به ویژه از بعد بیماری های تنفسی و چشمی در معرض خطر قرار داده است.

به گــزارش گندمــــ پرس به نقل از غلامحسین عابدی ، رئیس اداره هواشناسی زابل ، سرعت وزش باد و گردوغبار موجود در هوای زابل، میزان دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زابل را به 1200 متر کاهش داده است.

وی بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته این شرایط جوی تا اواخر فردا بر سیستان حاکم است و از اوایل روز دوشنبه شاهد کاهش توفان هستیم، همچنین کاهش دما در نیمه شمالی استان نیز پیش بینی شده است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27301

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. تشکر از …..عزیز که در مجلس تذکر داد و با خانم ابتکار دعوا کرد متاسفانه مسوولین دولتی در استان پیگیر نیستن و همچنین ………………

  2. به گفته کارشناسان مقدارآب ارسالی به زاهدان برای جلوگیری از گرد وغبارکافی است.نابودی یک تمدن(سیستان) برای ایجاد یک شهرمصنوعی(زاهدان)

  3. تجمع مسالمت آمیز راه حل مشکلات سیستان.گوش مسئولین به حرف مردم بدهکارنیست