گندمـــــ پرس :  سرعت وزش باد شدید که از دیروز در منطقه سیستان شروع شده است، امروز به 74 کیلومتر بر ساعت رسیده تا جایی که غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به پنج برابر حد سالم رسانده است.   بر اساس استانداردها، حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکرو گرم بر متر […]

گندمـــــ پرس :  سرعت وزش باد شدید که از دیروز در منطقه سیستان شروع شده است، امروز به 74 کیلومتر بر ساعت رسیده تا جایی که غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به پنج برابر حد سالم رسانده است.

01 (5)

 

بر اساس استانداردها، حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب بوده که اکنون سطح غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با توجه به ساعت آغازین توفان، 820میکرو گرم یعنی حدود 5/5 برابر حد مجاز است که باز هم مردم را به ویژه از بعد بیماری های تنفسی و چشمی در معرض خطر قرار داده است.

به گــزارش گندمــــ پرس به نقل از غلامحسین عابدی ، رئیس اداره هواشناسی زابل ، سرعت وزش باد و گردوغبار موجود در هوای زابل، میزان دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زابل را به 1200 متر کاهش داده است.

وی بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته این شرایط جوی تا اواخر فردا بر سیستان حاکم است و از اوایل روز دوشنبه شاهد کاهش توفان هستیم، همچنین کاهش دما در نیمه شمالی استان نیز پیش بینی شده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه