گندمــ پرس : علی مراد اکبری ظهر امروز از طرح انتقال آب با لوله به روش کم فشار در سطح ۴۶هزار هکتار زمین‌های کشاورزی سیستان که به صورت پایلوت در شهرستان هامون در دست اجرا ست بازدید کرد.   به گزارش گندمـ پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری هامون , معاون آب و خاک […]

گندمــ پرس : علی مراد اکبری ظهر امروز از طرح انتقال آب با لوله به روش کم فشار در سطح ۴۶هزار هکتار زمین‌های کشاورزی سیستان که به صورت پایلوت در شهرستان هامون در دست اجرا ست بازدید کرد.

IMG-20150713-WA0007

 

به گزارش گندمـ پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری هامون , معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در این بازدید اظهار کرد: میزان ۱۷٫۵ کیلومتر که به صورت پایلوت در دست اجرا است تعداد۹٫۸ دهم کیلومتر لوله‌گذاری شده و ما بقی تا پایان شهریور به اتمام خواهد رسید.

وی  یادآور شد : مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی که تاکنون بی سابقه بوده است به این پروژه اختصاص داده شده و در اختیار دولت قرارگرفته است هم اکنون تعداد دو پیمانکار در حال فعالیت هستند و برای اجرایی کردن کامل طرح در فاصله زمانی مشخص شده تعداد هفت پیمانکار دیگر تا پایان شهریور ماه وارد مدار خواهد شد.

اکبری در ادامه گفت : در ابتدا شروع طرح هستیم که ۶۸۰۰ هکتار با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد و مقدار دیگر با پیشرفت فیزیکی ۱۰درصد که با ورود هفت پیمانکار پیشرفت خوبی خواهیم داشت.

وی در پایان بر ضرورت کیفیت بالا و نظام بهره‌برداری صحیح با همکاری مردم و ذینعفان و دخالت خود مردم منطقه و روش اجرای متناسب با فرهنگ، دانش و نیاز مردم منطقه تأکید کرد.

IMG-20150713-WA0008

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه