گندمــــ پرس : صبح امروز فرماندار شهرستان هامون به همراه بخشدار مرکزی، ریاست جهاد کشاورزی و معاون توسعه شرکت آب و خاک سیستان، و تعدادی از نمایندگان کشاورزان از کانال خروجی و ایستگاه های پمپاژ در حال احداث چاه نیمه چهارم بازدید بعمل آورد.         به گـــزارش گندمــــ پرس ، عـبـادی نـژاد […]

گندمــــ پرس : صبح امروز فرماندار شهرستان هامون به همراه بخشدار مرکزی، ریاست جهاد کشاورزی و معاون توسعه شرکت آب و خاک سیستان، و تعدادی از نمایندگان کشاورزان از کانال خروجی و ایستگاه های پمپاژ در حال احداث چاه نیمه چهارم بازدید بعمل آورد.

 
 
IMG_20151103_142559
 
 
به گـــزارش گندمــــ پرس ، عـبـادی نـژاد معاون توسعه آب و خاک سیستان در این رابطه گفت: این کانال با طول حدود 12 کیلومتر و گنجایش 50 متر مکعب بر ثانیه، آب مخزن چاه نیمه چهارم را به میزان 240 میلیون متر مکعب در سال برای استفاده در طرح 46 هزار هکتاری به محل ایستگاههای پمپاژ منتقل می کند. 
 
 
وی ادامه داد : این پروژه از سه بخش کانال زیرآب یا آبگیر که بر روی سد چاه نیمه چهارم احداث شده و کانال تقرب به طول 1.5 کیلومتر و کانال اصلی بتنی به طول 12 کیلومتر تشکیل شده است. که حدود 1.5 کیلومتر آن در محدوده شنهای روان قرار دارد که بمنظور جلوگیری از انسداد آن در زمان وزش طوفان بصورت سر پوشیده اجرا شده است. وی تصریح کرد این پروژه تا کنون حدود 70 درصد پیشرفت داشته است. 
 
 IMG_20151103_142555
 
 
معصومه پرندوار فرماندار هــامون در جریان این بازدید از این طرح بعنوان یکی از مهمترین طرح های دولت تدبیر و امید یاد در منطقه سیستان یاد کرد و افزود : اجرای این طرح علاوه بر آنکه باعث صرفه جویی بخش عظیمی از آب سبب حل مشکلات و پایداری تولید در بخش کشاورزی منطقه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه