گندمــ پرس : یکی از مباحث اصلی که در سفر دو روزه استاندار به سیستان مطرح شد , بحث روند کند پیشرفت بزرگراه زابل به زاهدان بود. در همین راستان علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان , بهمراه مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، مالکی مدیرکل راه […]

گندمــ پرس : یکی از مباحث اصلی که در سفر دو روزه استاندار به سیستان مطرح شد , بحث روند کند پیشرفت بزرگراه زابل به زاهدان بود.

در همین راستان علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان , بهمراه مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مسئولین استانی از روند اجرایی و پیشرفت کار بزرگ راه زابل به زاهدان بازدید کردند.

 

به گزارش گندمــ پرس در حاشیه این بازدید مالکی مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به خبرنگار فارس گفت :  پروژه احداث باند دوم زابل ـ زاهدان بخشی از محور ترانزیت چابهار میلک است که نقش بسزایی در رونق اقتصادی و توسعه استان دارد و به دلیل ترافیک زیاد و تردد کامیون‎های سنگین از این محور سالیانه شاهد تصادفات منجر به فوت زیادی بوده‌ایم.

مسعود مالکی افزود: طول این پروژه 230 کیلومتر شامل محور زابل ـ اهدان به طول 200 کیلومتر و محور زابل -دوست محمد به طول 30 کیلومتر است.در حال حاضر 5 قطعه به طول 155 کیلومتر و پل بزرگ نهراب به طول 192 متر در حال احداث است و سه قطعه باقی مانده به طول 75 کیلومتر و نیز سه دستگاه پل بزرگ به مناقصه نرسیده است.

مالکی با بیان اینکه این پروژه شامل هشت قطعه است و از سال 85 آغاز شده است، گفت: کل طرح 41 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا سال 92، 998 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه