تاریخ : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023

این متن تیتر ندارد چون درد سیستان دگر چاره ندارد!؟

 • کد خبر : 47792
 • ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
این متن تیتر ندارد چون درد سیستان دگر چاره ندارد!؟
نمیدانم دیگر چه بنویسم،آنقدر در این سال ها گفته ایم و نوشته ایم که حتی دیگر کلمات و جملات هم از کنار هم آمدن برای بیان مصائب سیستان به سطوح آمده اند.

نمیدانم دیگر چه بنویسم،آنقدر در این سال ها گفته ایم و نوشته ایم که حتی دیگر کلمات و جملات هم از کنار هم آمدن برای بیان مصائب سیستان به سطوح آمده اند.

میگویند مراقب اخبار و مطالب خود باشید که خدایی ناکرده باعث ایجاد ناامیدی در بین مردم نشود،اما شما بگویید از چه بگوییم که مردم خود نبینند؟؟؟

از کسی که زیر‌خروار ها خاک،با وجودی تفدیده از گرما و خشکسالی با شما سخن میگوید چگونه انتظار امید بخشی دارید!؟

روز گذشته سازمان هوا شناسی با صدور اطلاعیه ای برای منطقه ی سیستان هشدار نارنجی را صادر و اعلام کرد از فردا طوفان بسیار شدیدی منطقه سیستان را فرا خواهد گرفت.

اما مدیریت بحران استان به جای تشکیل جلسه و اتخاذ تصمیم جهت تعطیل نمودن فعالیت ادارات برای فرماندارانی که امروز در منطقه سیستان ادای وظیفه کرده اند و دستور تعطیلی ادارات و مدارس را داده اند عیب جویی میکند‌.

آخر جناب مسئول قدم رنجه بفرمایید و با ماشین های میلیاردی سازمانی که در زیر قدوم مبارکتان است از درون اتاق های کاملا عایق شده و خنک خویش به سیستان تشریف بیاورید تا طعم خاک و نفس تنگی را کمی مزه مزه نمایید که چگونه است!؟

درود بر جسارت،شرافت،انسانیت و وظیفه دانی فرمانداران شهرستان زابل و هیرمند که با استفاده از اختیارات خود اعلام تعطیلی نموده اند.

کلمات و جملات در ذهنم در تلاطمند، چگونه بگویم که سختی شرایط باعث نشود کلماتی در این مرقومه بیاورم تا خدایی ناکرده باعث جسارت به آقایان نشوم.

چرا در شهرستان هامون،نیمروز و زهک ولخرجی میکنید!؟

خدایی ناکرده مویرگ های مغزتان رگ به رگ نشود از این تصمیم بزرگ،کسی که تا ساعت ۱۲ گرد و خاک را تحمل کند،آن ۲ساعت باقی مانده را هم میتواند به همان گونه که ساعت های قبل را دوام آورده بگذراند فقط میخواهید منتی بگذارید که ما ۲ساعت در زمان کاری کاهش دادیم!؟

و اما جناب استاندار همیشه آدم خوبی بودن به تنهایی نمیتواند ملاک بر انتخاب یک مدیر باشد همانگونه که پیامبر اسلام به جناب ابوذر فرمودند:«من جنابعالی را در مدیریّت، ضعیف میبینم. خیلی آدم خوبی هستی، مجاهد فی‌سبیل‌اللّه، رُک‌گو، و آسمان بر راست‌گوتر از او سایه نیفکنده، زمین راست‌گوتر از او را بر خودش حمل نکرده؛ اینها همه به جای خود محفوظ، امّا شما آدم ضعیفی هستی. حالا که آدم ضعیفی هستی، مواظب باش بر دو نفر هم ریاست نکنی! یعنی تو آدمی هستی که مدیریّت نداری؛ اگر چنانچه بر دو نفر یا بیشتر ریاست پیدا کردی، نمیتوانی کار آنها را به سامان برسانی، در واقع آدم خوب بودن به معنای مدیر خوب بودن نیست برخی از مدیران شما انسان های بسیار خوبی هستند اما توان مدیریت حتی ۲نفر را ندارند چه برسد مدیریت های استانی و یا شهرستانی که باید مسائل و افراد زیادی را مدیریت کنند‌.

پس اگر فرماندار و یا مسئولی انتخاب کردید که شهره به خوبی است کفایت نمیکند، مدیریت و جسارت وی در تصمیم گیری زمان های خاص را هم مورد بررسی قرار دهید.

میگویند در آن دنیا در روز قیامت و زمان حساب و کتاب اعمال به اندازه مسئولیت هرکه در این دنیا از او سوال و جواب میشود،جنابان مسئولان مراقب آن دنیای خود باشید.

سید محمدکاظم حسینی طباطبائی
مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی گندم خبر(پرس)

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=47792

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۷
 1. احسنت به شما واقعا این چه وضع مدیریت بحران هست

 2. با سلام
  امروز شهرستان زهک خبر از تعطیلی نبود با این شرایط که طی ۳۸سال گذشته بی سابقه بوده!!!!
  اگه فرماندار در زهک نیست و رفته تهران ماموریت ،جانشین یا معاون ندارن!!!!!

 3. با سلام
  امروز شهرستان زهک خبر از تعطیلی نبود با این شرایط که طی ۳۸سال گذشته بی سابقه بوده!!!!
  اگه فرماندار در زهک نیست و رفته تهران ماموریت ،جانشین یا معاون ندارن!!!!!

 4. درود ب شرفتون

 5. سلام عرض خدا قوت و خسته نباشید بابت انتشار مصائب سیستان و سیستانیان، باشد که گوش شنوایی باشد_که صد البته نیست و نبوده و نخواهد بود_ تا این سیل آلام را چشم بینایی و گوش شنوایی باشد.
  در متن عبارت به سطوح آمدن اشتباه است و لطفاً به این صورت تصحیح فرمایید. به ستوه آمدن

  باتشکر از حمایت های بی دریغ شما از سیستان
  علی مهدوی مرام دبیر شهرستان هامون

 6. خداقوت به شما بابت یادداشت فوق و فوق العاده ضروری.
  فقط و فقط عزل مدیرکل … و بی منطق دفتر مدیریت بحران استانداری;واسه شرایط منطقه ای که جسمت در آن نیست,احساسی و از راه دور نسخه نپیچ لطفا(دفتر مدیریت بحرانی که بحران نمی فهمدمصداق این ضرب المثله:هر چه بگندد نمکش می زنند وای از آن روز که بگندد نمک)!…وحالا هم زحمت استاندار محترم!اولا جمع کردن دفتر مدیریت بحران,مادامیکه قرار باشد همچین مدیران نالایقی داشته باشد و در ثانی دفتر مدیریت بحران ضروریست در حوزه سیستان باشه نه زاهدان!

 7. با سلام و تشکر از شما …
  شرم و نفرین خداوند … بر مدیری که توان مدیریت ندارد و برای گرفتن پست مدیریتی هزار حیله و نیرنگ می زند…
  امروز رفتین سر کار و برگشتیم اینهم از مدیریت