گندمــ پرس : بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهر زابل که به گفته مسوولان سالانه به هزاران بیمار حتی از شهرستان های همجوار خدمات رسانی می کند ، هم اکنون از وجود یک سیستم خنک کننده محروم و بیماران و همراهان آنها از این مساله گلایه مند هستند , این موضوع درحالی رخ میدهد که دمای هوا […]

گندمــ پرس : بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهر زابل که به گفته مسوولان سالانه به هزاران بیمار حتی از شهرستان های همجوار خدمات رسانی می کند ، هم اکنون از وجود یک سیستم خنک کننده محروم و بیماران و همراهان آنها از این مساله گلایه مند هستند , این موضوع درحالی رخ میدهد که دمای هوا در سیستان در برخی روزها به بیش از 50 درجه سانتیگراد می رسد و اگر چه در برخی از اتاقها تمهیداتی از جمله نصب کولرهای آبی صورت گرفته است , اما این موضوع مشکلات فراوانی برای برخی از بیماران بوجود آورده است.

مدتی قبل نیز فرماندار زابل در بازدید سرزده ای که از این بیمارستان داشت , بر حل این مشکل تاکید کرد اما حال پس از گذشت چند ماه مشاهده می شود که این مشکل همچنان بقوت خود باقیست.

همراه یکی از بیماران بستری در بخش جراحی زنان بیمارستان امیر المومنین زابل به خبرنگار ما گفت: بیمارستان مکانی برای تامین آرامش روحی و جسمی بیماران و گاه تنها مامن نجات جان آنها با استفاده از امکانات و تجهیزات پزشکی، بهداشتی و درمانی است اما حال با این شرایط بیماران با مشکلات خاصی مواجه هستند.

وی ، که برای خنک شدن هوای اتاق محل بستری مادرش یک دستگاه پنکه با خود از منزل به بیمارستان آورده ، بیان کرد : بیماران برای دریافت خدمات بیمارستانی ، پول پرداخت می کنند ، پس چرا بایستی با آنها این گونه برخورد شود؟

 

بیماران-پنکه-به-دوش

 

رئیس بیمارستان امیرالمومنین : وضعیت گرمای بیمارستان بحرانیست

همچنین دکتر خسروی رئیس بیمارستان امیرالمومنین زابل در گفتگو با خبرنگار ایرنا با تایید بحرانی بودن وضعیت گرمای این بیمارستان گفت : سیستم تاسیسات بیمارستان دارای قدمت 15 ساله است در حالی که عمر مفید آن 10 سال می باشد.

دکتر مهدی خسروی با اشاره به سفرهای اخیر وزیر بهداشت و درمان به منطقه سیستان گفت: در دو سفر اخیر وزیر مشکل تاسیسات بیمارستان هم به صورت شفاهی و هم بوسیله نامه خدمتشان تقدیم شد که ایشان نیز قول مساعد برای حل این مشکل را داده است.

وی اظهار داشت: تا تحقق این مساعدت در مکان های که مشکل گرما وجود داشته با نصب کولر آبی اقداماتی انجام داده ایم که تا حدودی سبب رضایت بیماران و پرسنل شده است.

رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) ادامه داد: سامانه تهویه بیمارستان برای دمایی در حد 40 درجه برنامه ریزی شده در صورتیکه اکنون در برخی روزها دمای هوا به 48 تا 50 درجه می رسد و مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر تکنسین های تاسیساتی به صورت شبانه روز در صدد حل مشکلات سامانه های تهویه هوا و سرمایشی بیمارستان هستند ولی با توجه به فرسودگی سیستم ضروری است مسوولان وزارت بهداشت هرچه سریعتر نسبت به تعویض این سیستم اقدامات عاجلی را انجام دهند تا بیماران به جز درد بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه