گندمـــ پرس : چند روز گذشته با توقف وزش باد در سیستان دمای هوا به بالاترین حد خود در هفته های گذشته رسیده و زندگی را برای مردم , بسیار سخت و طاقت فرسا کرده است. در بین این روزها امروز یکی از گرمترین روزها بود که تمامی مردم از شدت گرما گلایه داشتند و […]

گندمـــ پرس : چند روز گذشته با توقف وزش باد در سیستان دمای هوا به بالاترین حد خود در هفته های گذشته رسیده و زندگی را برای مردم , بسیار سخت و طاقت فرسا کرده است.

در بین این روزها امروز یکی از گرمترین روزها بود که تمامی مردم از شدت گرما گلایه داشتند و در دیدارها اولین سخن درخصوص گرمای هوا  بود.

تصویری که مشاهده میفرمائید از خودروی سمند در ساعت 14 امروز گرفته شده و درحالی که این خودرو درحال حرکت بوده , دمای 57 درجه را نشان می دهد , شاید برخی بگویند دماسنج خودروها دمای دقیق را نشان نمی دهد و تفاوت فاحشی را دمای اصلی دارد.

 

PicsArt_1435493726486

 

اما جالب اینجاست که دیروز همین دماسنج دمای 50 درجه را نشان میداد و وقتی با هواشناسی تماس گرفتیم فرمودند دیروز دمای هوا 46 درجه بوده, یعنی 4 درجه تفاوت دما بین دماسنج هواشناسی و خودروی ملی !!

امروز که دماسنج خوروی ملی در همان شرایط دیروز , دمای 57 را نشان میداد با هواشناسی که تماس گرفتیم گفتند , دمای هوا 48 درجه می باشد.

سوال این است:چطور می شود یکروز تفاوت دمای این دو دماسنج 4 درجه  و روز بعد تفاوت دمای همان دو دماسنج 9 درجه باشد؟

 

دماسنج هواشناسی درمحیطی سایه و دور از افتاب قرار دارد

یکی از دلایلی که برای این تفاوت دمایی خاص و عجیب به میان می آید این است که گفته می شود , دماسنج هواشناسی درمحیطی  سایه و دور از افتاب قرار دارد و دمای هوا را ثبت می کند , این حرف درست و احتمالا در بسیاری از نقاط دنیا نیز دمای هوا بدین گونه سنجیده می شود , اما سوال این است که آیا مردم سیستان  , روستائیان , کارگران و دیگر مردمی که در طول روز در شهر درحال کار و تلاش هستند , در سایه تلاش و کوشش می کنند یا زیر افتاب سوزان این روزها ؟

ان شالله روزی برسد که درد این مردم همانگونه که هست مورد توجه قرار گیرد و دیده شود.

index

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه