تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

ایجاد تفرقه و شایعه سازی در جامعه از بالاترین منکرات است

  • کد خبر : 31030
  • ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰:۰۰
ایجاد تفرقه و شایعه سازی در جامعه از بالاترین منکرات است

گندم پرس:به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان مهندس علی اوسط هاشمی استاندار با حضور در جمع نمازگزاران اهل سنت زاهدان به مناسبت هفته وحدت تلاش برای ایجاد تفرقه و شایعه سازی ، تخریب و غیبت را از بالاترین منکرات در شرایط امروز دانست و با بیان اینکه رسالت انبیاء تکریم انسان است افزود […]

گندم پرس:به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان مهندس علی اوسط هاشمی استاندار با حضور در جمع نمازگزاران اهل سنت زاهدان به مناسبت هفته وحدت تلاش برای ایجاد تفرقه و شایعه سازی ، تخریب و غیبت را از بالاترین منکرات در شرایط امروز دانست و با بیان اینکه رسالت انبیاء تکریم انسان است افزود اگر قرار است ولادت ، حیات و بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام را به شادی بنشینیم این منوط به آن است که دل مبارکش را شاد نمائیم و این جزء با اشاعه معروف و جذب حداکثری و تلاش برای ایجاد جریانی که حاصل باورهایمان تحت عنوان وحدت باشد میسٌر نمی گردد.

استاندار با تأکید بر پیروی از الگوی رفتاری پیامبر مکرٌم اسلام اخلاق را سر لوحه انجام همه امور دانست و افزود هر کس از دایره پر نعمت رسول مکرٌم اسلام اندوخته ایی را از آن خود کند و او را الگوی رفتاری و معاشرت و تعامل خویش قرار دهد قطعاً خریدارنش پیروان حضرت رسول (ص) خواهند بود.

وی با اشاره به روحیه جذب حداکثری پیامبر اسلام (ص) گفت :باید دایره نگاه خود را به عظمت دایره نگاه نبی مکرٌم اسلام گسترش دهیم چرا که اگر نگاه ما به اسلام سازگار با نگاه آورنده آن باشد شاهد آنی نیستیم که امروز بلاد مسلمین با آن درگیرند و با توجه به اینکه امروز راه نفوذ بر بیگانگان در جهان اسلام باز است عده ای پرچم رسول الله را به غلط در دست گرفته و علیه اسلام جریان سویی را به وجود آورده اند .

مهندس هاشمی با اظهار اینکه صرف مسلمان بودن کافی نیست گفت : مسلمانی آغازی است برای عمل به اسلام و عمل به اسلام نیز شرط آن مسلمانی است ؛ اسلامی که تفسیر آن سازگار با شأن نزول و به دور از هر گونه تفسیر به رأی است.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در آستانه دو انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هستیم نیز گفت : شکوه حضور حداکثری مردم منوط به اقبال نخبگان و کثرت تنوع و علایق توأم با برنامه است تا بتواند بستر را برای مشارکت مردم فراهم کند .

وی حق تعیین سرنوشت را از حقوق اساسی ملٌت عنوان کرد و با اشاره به سخنان حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران رأی مردم حکومت می کند و تخلف از رأی مردم برای هیچکس جایز نیست گفت: قدرت اصلی در اختیار ملٌت است و ملٌت خود صاحب کشور است و این نگاه امام نباید توسط هیچکس چه در موضع اجراء و چه در موضع نظارت تضعیف شود چرا که انقلاب نیز بر اساس حضور ملٌت بنا شده است .

استاندار فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن رأی ملت را یک فتوا از سوی ایشان عنوان کرد و گفت: همه باید به این فتوا عمل کنند و کسی نباید به سادگی تضییع هیچ حقٌی را بر خود روا بدارد.

وی با اشاره به اینکه هم اینک همه سلایق و افکار و جریانات مختلف سیاسی در انتخابات حضور فعال دارند خواستار مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه شد و افزود ؛ رد یا تایید صلاحیت ها باید در چهار چوب قانون و ارزش ها باشد تا همه گروه های سیاسی و مذهبی و اقوام با اشتیاق مشارکت نموده و این حضور سرمایه ای باشد برای کشور که حاصل اراده همه ملٌت است.

در ادامه استاندار از مولوی عبد الحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان به دلیل نگاه ویژه ی وی به مقوله وحدت که محصول انقلاب است قدر دانی کرد و افزود این نوع نگاه ها میتواند پایه گذار امنیت پایدار گردد چرا که نگاه بزرگان مردم قطعاً برای آنان قابل احترام است .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31030
  • دیدگاه‌ها برای ایجاد تفرقه و شایعه سازی در جامعه از بالاترین منکرات است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.