گندمـــ پرس :  هوشنگ ناظری فرماندار ویژه شهرستان زابل در اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان زابل ، ضمن عرض خیر مقدم به حضور آقای زید آبادی مدیر کل محترم کتابخانه های استان به شهرستان زابل و منطقه سیستان در این جلسه اظهار داشـت : تشکر می کنیم از همه افراد و اعضای محترمی که […]

گندمـــ پرس :  هوشنگ ناظری فرماندار ویژه شهرستان زابل در اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان زابل ، ضمن عرض خیر مقدم به حضور آقای زید آبادی مدیر کل محترم کتابخانه های استان به شهرستان زابل و منطقه سیستان در این جلسه اظهار داشـت : تشکر می کنیم از همه افراد و اعضای محترمی که واقعا اهتمام لازم را در بحث مسائل مختلف اعم از دستور کار جلسه امروز که در بحث کتاب و کتابخوانی و مسائلی دیگری که مطرح است ، تغیر و تحول در انسان و جامعه ایجاد می کنند.

IMG-20150505-WA0009

وی در ارتباط با عدم حضور اداره ارشاد در این جلسه گفت : توقـع و انتظـار مـا از اداره ارشـاد بعنوان دبیر جلسه خیلی بیشتر از اینها می باشد ؛ دبیر جلسه باید مصوبات را پیگیری و به نتیجه برساند و ارائه گزارش دهد ، ولی متاسفانه مشاهده می گــردد که توجه لازم را با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی گذاشته نمی شود و ما این گلایه از اداره مـذکــور را داریم .

 

به گزارش گندمـــ پرس به نقل از وبسایت فرمانداری زابل , ناظـری به اهتمام ، دقت و حساسیت لازم در کارها اشاره کرد و افــزود : در این جلسه فقط دو اداره پاسخگــو بودند چرا مابقی ادارات پاسخگــو نیستند ؟ چرا ما دنبال تغییر و تحــول نیستیم ؟

 

 

فرماندار شهرستان زابل در مورد تغییر و تحول جامعه بیان کرد : تا زمانیکه انسان و جامعه نخواهند هیچ گونه تغییری رخ نمی دهد و ما باید عامل به تغیر شویم تا جامعه درست شود.

 

وی افزود : اگر بخواهیم جامعه را درست کنیم اول باید خود اصلاح شویم ؛ خودمان مقید باشیم به صداقت ، درستی و رعایت چهار چوب مسائل شرعی – اخلاقی و این دستورت به ما ابلاغ شده و جاهل ماندن به این قضایا گناه می باشد.

 

ایشان در مورد تقوا اظهار داشت : تقوا در واقع به معنی ایستادن در مقابل گناها ، خطاها و خدا ترس بودن که ریشه تقوا و خدا ترسی معرفت و شناخت است که باعث می شود انسـان متقی گــردد و قدرت تشخیص درست و غلط بودن یک موضوع را بداند .

 

وی یـادآور شد : اگر نمی دانیم چه کسی درست می گوید و چه کسی دروغ ، مشکل اصلی خودمان هستیم.

 

ناظری به کتاب بعنوان یکی از راه ها و ابزارهای آگــاهی داشتن اشاره کرد و افزود : کتاب منشا و سرچشمه علم است و از دو باب ، آگاهی بخشیدن و حفظ ارزش ها و علوم و انتقال آن به نسل های آینده اهمیت دارد.

 

وی گفت : کتاب و کتابخوانی را پاس بداریم و برای آن ارزش قائل شویم و بدانیم که کسب آگــاهی برای یک جامعه منشا تحویل آن می باشد و جامعه ای که علم و عالم نداشته باشد هیچ وقت حرکت نمی کند و متوقف و منقرض خواهد شد.

 

ایشان یادآور شد : ما متولی کتاب و کتابخوانی در شهرستان هستیم ،به گذشته که برمیگردیم می گوییم زابل این کتابخانه و آن کتابخانه را داشت ، خیلی باعث تاسف است … این چه جامعه رو به حرکتی است ؟؟

وی افزود : جامعه ای که کتاب و کتابخوانی در آن ارزشی نداشته باشد جای آنها را ضد ارزش ها پر خواهند کرد و ما باید این جلسات را به دلیل بعد معنوی آن پاس بداریم و بعنوان یک کار اداری تلقی نکنیم.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه